Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Ali Kavak Kesiyor Piyano Isparta Senirkent Yöresi Dinle Gavak Kereste Ağaç Dikim Dikme Organize İlet

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Güzel Isparta Türkülerini Piyano ile Hiç Dinlediniz mi?
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, " Ali Kavak Kesiyor " Eserini Kuyruklu Piyano İcra etti ve Söyledi.
Solist; ECE YILDIRIM Sesi ile Ona Eşlik Etti.
Çok Sevilen Müzikleri Piyano ile Sevdiniz mi?
Lütfen Yazarak ve Beğenerek Genç Piyaniste Destek Verin. Sevgi ve Saygılar...
Değerli Eleştirileri ve Yorumlarınızı lütfen Yazın.
Ali Kavak Kesiyor Dinle Isparta Yöresi Türküleri ANASAYFA HAKKIMIZDA EĞİTMEN KADRO SU GALERİ TİYATROSU ORGANİZASYON İLETİŞİM Ders Özel Alim Gavak Kes Anasayfa Firma Rehberi Hal Rehberi Rss Seri Ilan Foto Galeri Video Yazarlar Iletisim Antalya Akseki Aksu Alanya Demre Dösemealtı Elmalı Finike Gazipasa Gündogmus Ibradı Kas Kemer Kepez Konyaaltı Korkuteli Kumluca Manavgat Muratpasa Serik Fethiye Burdur Aglasun Altınyayla Bucak Çavdır Çeltikçi Gölhisar Karamanlı Burdur Kemer Tefenni Yesilova Isparta Ispartalı Aksu Atabey EgirdirGelendost Gönen Keçiborlu Senirkent Sütçüler Sarkikaraagaç Uluborlu Yalvaç Yenisar bademli TOPRAK ve SU ANALİZİNİ NEREDE YAPTIRABİLİRİM? Toprak ve su analizleri, Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüklerinde mevcut Toprak Laboratuvarlarında yaptırılabilir. Bunun için, kavaklık kurulması düşünülen araziden toprak örnekleri alınmalıdır. Bu maksatla, arazinin büyüklük ve yapısına göre birkaç yerde 1 ayrı ayrı analizlerinin yapılması istenir.
Aynı şekilde, sulamada kullanılacak sudan da 1-2 litre kadar alınarak laboratuvara götürülmelidir.
• ARAZİMİ DİKİME NASIL HAZIRLAMALIYIM?Kavak dikilecek arazide daha önce hiçbir tarımsal çalışma Eğer sahada daha önce tarım yapılmışsa, sürüm derinliği altında “pulluk tabanı” denilen sert ve geçirimsiz bir tabaka oluşmuş olabileceğinden, daha hafif traktörlerle tek yönlü riperleme, sürüm ve diskaro kullanılabilir.
Dikim çukurları el ile veya traktöre monteli burgularla açılabilir.
Dikimde her çukura bir teneke iyi yanmış hayvan gübresi konulmalıdır. Fidan çukuru toprak seviyesine kadar toprakla doldurulmalı, toprak ayakla iyice sıkıştırılmalı ve fidan herhangi bir kazığa bağlanmamalıdır. Fidanların diplerine toprak yığılmamalıdır.
Kavaklar araziye sıralar halinde dikilir. Bu durum, daha sonra yapılacak makineli bakım çalışmaları için gereklidir.
Çeşitli nedenlerle kuruyan veya zarar gören fidanların yerine, takip eden yıl tamamlama dikimleri yapılır.
• KAVAK FİDANLARINI NE SIKLIKTA DİKEYİM?
Sıklık konusunda, yetişme muhiti şartları (özellikle toprak ve iklim), yetiştirme amacı, kullanılan kavak klonu ve türü ile pazarlama şartları önemli rol oynar. Melez ve Deltoides (Samsun) Kavakları daha geniş dallanma eğiliminde olduklarından, genellikle kültürü yapılmakta olan yerli Karakavak daha seyrek dikilir. Ancak, amaç kaliteli (kalın çaplı ve budaksız) odun elde etmeye yönelik ise, dikim aralığı geniş, kitle üretimine (ince çaplı) yönelik ise dar tutulmalıdır.
Melez Kavak fidanları,
BAZI YENİ DİKİLMİŞ KAVAKLIKLARIN ALTINDA TARIM YAPILIYOR, BU DOĞRU MU?
Kavak ağaçlamasının ilk yıllarında tek yıllık tarla bitkileri ile ziraat yapılabilir. “Ara tarım” denilen bu faaliyet, yatırım maliyetini bir miktar azaltmakta veya yetiştiricinin yıllık tarım ürünü ihtiyacını karşılamaktadır. Ancak yapılacak ziraat, kavakların yaz aylarında kafi derecede sulanmasına engel olmamalıdır. Diğer taraftan, traktör çalışması sırasında fidanların kök ve3 gövdelerine zarar vermemeye dikkat edilmelidir.
Kavak altında ara tarım 3 yıl devam edebilir.
• KAVAKLIĞIMA GÜBRE ATAYIM MI?
Kavak fidanları dikilirken, dikim çukuruna bir teneke yanmış çiftlik gübresi dökülmesi tavsiye edilmektedir. Bunun dışında, kavaklığa uygun bir arazide başka tabii veya mineral gübrelemeye gerek yoktur. Kavaklar, kökleri tarım bitkileri gibi 20-40 cm’lerde olmayıp derine giden, uzun ömürlü gübreleme, üreticiye ek masraf getirmekten başka anlam taşımayacaktır.
• KAVAKLIĞIMA NASIL BAKIM YAPAYIM?
Isparta’lı Genç Piyanist Ali Kavak Kesiyor Isparta Yöresi Süleyman Demirel Üniversitesi Türkü Organizasyon İletişim Gülsuyu Yağı Gülyağı Krem Ürün Balık Halı Ders Özel Eğitmen Kadrosu Galeri Tiyatrosu Dinle Bilgi Arayın Hakkımızda Sdü Tel Senirkent Telefon Rehber Topçu Oğlu Ticaret Senirkent Yazar Üyeler Hal 2015 Seçim 2014 Seri İlan Foto Galeri Yazarlar E-Gazete İletişim Doğa Dügün Eğitim Ekonomi Esnaflar Gönül Köşesi Gurbet Kültür Sanat Senir Kent Bilgi Vefat Sinir Pazar Ertesi İlçe Bilgisi Resmi Kurumlar Belediye Mahalle Cevher Hazırlama Mühendisliği
Ali Kavak Kesiyor Piyano Isparta Senirkent Yöresi Dinle Gavak Kereste Ağaç dikim Dikme Organize İlet

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS