Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Çalmak Eğitim Dersleri Öğrenimi Okulları


 • PİYANO ÇALMA EĞİTİMİ HAKKINDA BİLGİLER

  PİYANO ÇALMA HAKKINDA MERAK ETTİĞİMİZ KONULAR SORULAR VE CEVAPLAR

  Ne kadar zamanda piyano öğrenirim?

  Piyanoyu ne kadar kısa sürede öğreneceğiniz piyanoya olan ilginiz, yeteneğiniz ve piyano çalışmaya günlük ayırdığınız vakitle ilgilidir.

   Fakat 2. ayınızdan itibaren piyano parçaları çalmaya başlayabilirsiniz.

  Evde piyanom yok ne yapabilirim?

  Evde piyanonuz yok ve çalışmanız sorunsa,istediğiniz zaman sanat merkezimize gelerek sanat merkezimizdeki piyanolarda çalışma yapabilirsiniz. İstediğiniz saatleri belirterek size uygun şekilde sanat merkezimizde piyano çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

  Piyanoya başlamak için en erken yaş kaçtır?

  Piyanoya başlamak için uygun olan en erken yaş 5’tir. Fakat bu tamamen öğrencinin ilgisiyle alakalıdır. Küçük yaşlarda bir konuya odaklanmada sorun yaşanacağı için, piyano dersine gelecek öğrencinin tamamen kendi isteğiyle derse katılması ve evde ailesinin desteğiyle piyano çalışmalarını sürdürmesi çok önemlidir.

  Piyanoya başlamak için geç mi kaldım?

  Piyanoya başlamak için hiç bir yaş geç değildir, piyano kurslarımız her yaş için uygundur, doğru eğitimle hobi amaçlı piyano çalmanın bir yaş sınırı söz konusu değildir, isterseniz 90 yaşında olun yine de piyano eğitimine başlayabilirsiniz, yeter ki istekli olun ve çalışmaya vakit ayırın.

   

   

  Devamı.. »
 • PİYANO ÇALMA YAŞI ve PIANO FAYDALARI NEDİR?

  Piyano Çalmanın Önemi ve Faydaları Nelerdir?

  Çocuk yaşlarda zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimin en hızlı olduğu dönemde piyano eğitimine başlamak için gayet uygun bir dönemdir.

  fakat bu sadece piyanoya çocuk yaşlarda başlanabileceği anlama gelmez,

  Müziğin Yaşı Yoktur.

  Aynı zamanda günlük hayatın sıkıcı ve yorucu temposundan uzaklaşmak, hayatına sanatla renk katmak isteyen kişilerde bir terapi niteliğinde piyano derslerini tercih etmektedir.

  Her yaştan kişileri bu tecrübeyi deneyimlemek için aramızda görmek bize mutluluk verecektir

   

   

   

   

  Devamı.. »
RSS