Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

AYLANIN ÇIĞLIĞI Beste Ve Söz: Piyanist Güneş Yakartepe - Suriyeli Mülteci Çocuk Aylan Bebek'e

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Suriyeli Aylan Bebeğe Beste Söz ve Müzik: Piyano Güneş Yakartepe, Solist: Burcu Vatansever.
Genç Besteci ve Piyanist Güneş Yakartepe, Bodrum Akyarlar kumsalına vuran Suriyeli bebek mülteci Aylan Kürdi’nin etkileyici hikayesini bestesiyle dile getirdi.
“Yazın bizler otellerde yaz tatili yaparken, Onlar yeni bir hayat kurma mücadelesi veriyorlardı.
Biz otelde havuz, animasyon, yemek keyif içindeyken Onlar sokaktaydılar, vatansızdılar, umutla yaşamlarında savaşın olmadığı bir vatan arıyorlardı.
Yalnızca bir haftada 60 mültecinin denizde parçalanan botlarda yaşamını kaybettiğine tanık olduk.
Aylan bu kayıpların bir sembolü oldu. 2015 Yılının fotoğrafı Aylan’dı, ben de hissettiklerimi besteme ve sözlere aktardım.”
AYLANIN ÇIĞLIĞI Beste ve Söz: Piyanist Güneş Yakartepe - Suriyeli Aylan Bebek'e Bestem
Büyük Dramın Sembolü. 3 yaşındaki Suriyeli Aylan Kurdi, Bodrum kıyılarında yüzükoyun yatan cesediyle tüm dünyayı sarstı... Abisi Galip ve annesi de aynı faciada yaşamını yitirdi... Kobani’den Türkiye’ye sığınan, oradan da Avrupa üzerinden Kanada’ya gitmeye çalışan aileden geriye bir tek babaları kaldı. Baba Abdullah yaşadıkları dehşeti “Bot alabora oldu. Çocuklarım ellerimin arasından kaydı” sözleriyle anlattı.
BODRUM Akyarlar’da önceki gün cesedi kıyıya vuran 3 yaşındaki Aylan Kurdi’nin hikâyesinin detayları ortaya çıktı. Acılı baba Abdullah, olayı “Botumuz su alıyordu. Ayağa kalkınca alabora olduk. Çocuklarım ellerimin arasından kaydı” diye anlattı. Bu arada, Kurdi ailesinin bir süredir Kanada’ya iltica etmek için girişimlerde bulunduğu ancak bunların sonuçsuz kaldığı ifade edildi. Kanada gazetesi Ottowa Citizen’ın haberine göre Aylan’ın babası Abdullah Kurdi, Kanada’nın Vancouver kentinde kuaförlük yapan kız kardeşi Teema aracılığıyla iltica başvurusu yaptı.
Aylan’ın halası, “Arkadaşlarım ve dostlarım da banka hesaplarıyla yardımda bulundu ama onları oradan çıkaramadım. Bu nedenle botla gittiler. Türkiye’deki kiralarını bile ben ödüyordum ama orada Suriyelilere davranış biçimleri korkunç” dedi. 20 yıl önce Kanada’ya yerleşmiş olan Teema Kurdi, “Türkiye ile Kanada arasında mültecilerle ilgili bir tıkanıklık var. Bu yüzden Yunan adaları üzerinden gelmeye çalıştılar” diye ekledi.
AYLAN’IN ÇIĞLIĞI
Bir umutla çıktım bu yolculuğa
Simsiyah gecede vatansız çocuğum
İçimde korkular, umudum nerede
Nerede insanlık, gelecek nerede

Çırpındım dalgalarda umutla
Tutunamadım hayata, vurdum kıyıya
Çırpındım dalgalarda umutla
Tutunamadım hayata, vurdum kıyıya

En sonunda bitti benim savaşım
Yenildim hayata amansız dünyada
Bedenim armağan tüm insanlığa
Bitmesin hayatlar sönmesin umutlar
Bedenim armağan tüm insanlığa
Ölmesin Aylan’lar dinsin bütün çığlıklar

Şiir ve Beste: Güneş Yakartepe
AYLANIN ÇIĞLIĞI, Beste ,Söz, müzik, Piyanist, Güneş Yakartepe ,Suriyeli,suriye, Mülteci, Çocuk, Aylan, Bebek,amatör,insanlık, Bestesi Sözü, Güfte, Türk, Türkçe, Rapor, Aylan, Alan, Kurdi, Arapça, Kürt, Asıllı, Suriye, Küçük, Çocuğu, minik, bebe, Üç, Yaşı, Ailesi, Bodrum, Yunanistan, İstanköy, Adası, Mülteci, Haber, Resim, Foto, MP4, deniz, kumsal, boğulma, dram, hüzün, Şişme, Bot, İnfial, Mülteciler, Haber, Resim, Fotosu,fotoğraf, bebekler, ölmesin, şiiri, yaş, çocukları, Avrupa, besteci, bestekar, türküsü ,şarkısı, ağıt, türkü, şarkı, ağıdı,

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS