Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

BAK YEŞİL YEŞİL Piyano Rebap KAPAT GÖZLERİNİ Emel Sayın Enstrümanları Ezgi Melodisi Ezgisi Çalgı Ses

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Şarkıları Piyano Tuş Sesleri ve Rebap ile Dinlediniz mi?. Eserleri Çok Sesli armoniler ile Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " BAK YEŞİL YEŞİL - Kapat gözlerini kimse görmesin " Eserini Piyano Notalarını yazdı, Armonik KUYRUKLU Piyano çaldı ve Söyledi.
Enstrümental Şarkıları Türk Sazları ile Düetleri Piyano Serisi: 4
Eserleri Piyano ve Rebab ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar...
Emel Sayın Bak Yeşil Yeşil Şarkı Sözü

Kapat gözlerini kimse görmesin
Yalnız benim için bak yeşil yeşil
Gözlerin kimseye ümit vermesin
Yalnız benim için bak yeşil yeşil
Seni öyle sevdim ölürcesine
Tanrı’nın yazdığı şiircesine
İçimden geçeni bilircesine
Yalnız benim için bak yeşil yeşil
BAK YEŞİL YEŞİL (Kapat gözlerini kimse görmesin)
Repertuar No: 6986
Eserin İlk Dizesi: BAK YEŞİL YEŞİL (Kapat gözlerini kimse görmesin)
Söz Yazarı: Mehmet Erbulan
Makam: Segâh
Form: Şarkı
Usul: Semâî
Bestekar: Mustafa Seyran
Notayı Gönderen: EKREM ZAMAN
Söz: Mehmet Erbulan
Müzik: Mustafa Seyran
Emel Sayın Bak Yeşil Yeşil Şarkı Sözü ile Benzer Yazılar:
68 Rebap Kapat Gözlerini Bak Yeşil Yeşil Emel Sayın Enstrümanları Ezgi Melodisi Ezgisi Çalgı Çalgısal
KAPAT GÖZLERİNİ KİMSE GÖRMESİN (BAK YEŞİL YEŞİL) Kapat gözlerini kimse görmesin Yalnız benim için ...
Etiketler: ahmet özhan,bak yeşil yeşil, Bak Yeşil Yeşil şarkı sözleri,Bak Yeşil Yeşil şarkıları, Bak Yeşil Yeşil sözleri,emel sayın,Emel Sayın şarkı sözleri,Emel Sayın şarkıları,Emel Sayın sözleri,seçil heper,şiir,Tanrı,ümit,yeşil
Anasayfa Müzik Emel Sayın Bak Yeşil Yeşil Şarkı Sözü
Kapat o güzel gözlerini kimseler görmesin, sadece benim için bak yeşil, o güzel gözlerin kimseye umut vermesin, yalnız benim için bak yeşil.
Mustafa Seyran ismi sizin için ne ifade ediyor? Türk Sanat Musikisi ile yakından ilgili değilseniz eğer çok fazla kişi tarafından bilinmeyen bir kişidir Besterkâr Mustafa Seyran.
Peki ya Elbet Bir Gün Buluşacağız ya da Bak Yeşil Yeşil dersem? Bu muhteşem ve gönüllerimizde nakış olmuş şarkıların büyük bestecisi dersem? Daha çok şey ifade edeceği kesin. Bir de bu muhteşem yeteneğin Ereğlili olduğunu bilseniz elbette çok daha fazla ilgili olacaksınız.
Türk Sanat Müziği bestekâr ve ses sanatçısı Mustafa Seyran 1932 yılında Ereğli'de doğdu. İlk okulu Ereğli Dumlupınar İlk Okulunda tamaladıktan sonra Konya Sanat okulunu ve Ankara’da da yüksek tahsilini yaptı.
1953 Yılında Ankara Radyosu’nun açtığı bir yarışmaya ailesinden habersiz girerek kazandı ve Ankara’da işe başladı. TRT repertuarında 20 den fazla eseri blunan Mustafa Seyran, ylın şarkısı dalında da pek çok ödüle layık görülmüştür ve gün yüzüne çıkmayan eserleri de mevcuttur.
Elbet bir gün kavuşacağız
Kapar gözlerini kimse görmesin

Bu böyle yarım kalmayacak

Bak yeşil yeşil

Unuttun mu aşkımıza ettiğin yemini

Bir akşam son defa seni görmeden

gibi bir çok eserin bestecisi olan TRT Ankara radyosunun usta sanatçısı, 31 Temmuz 1973 yılında Ermenek yolunda bir trafik kazasında hayatını kaybetmiştir.

Bilmeyenlere hatırlatmak gerekir elbet. Ereğli’de Kuyubaşı kavşağından İtfaiyeye uzanan Seyran Caddesi Besteci ve Yorumcu hemşehrimiz Mustafa Seyran'ın adını taşır.
Unutulmaz bestekarı bu biçimde övgüyle anmanız son derece hoş bir jest. Ancak söylemiş olduğunuz üzere "Bak Yeşil Yeşil" isimli eser Emel SAYIN için yazılmamıştır. O bestesi de tıpkı "Elbet Bir Gün Buluşacağız" gibi kendisini terk edip İstanbul'a ailesinin yanına yerleşen eşine ithaftır. Zira Mustafa SEYRAN eşiyle barışabilmek adına kuzenini de yanına alarak İstanbul'a kadar gitmiş, olumsuz karşılanmasının ardından dönüş yolculuğunda kuzenini Ankara'da bıraktıktan sonra Konya (Ereğli) yolunda geçirmiş olduğu trafik kazası sonrasında hayata gözlerini yummuştur. Bu kadar bilgiyi siz nereden biliyorsunuz derseniz, ben o son yolculuğunda ki yol arkadaşı olan kuzeninin torunuyum.
Değerli bilgi ve hatıralarınıza sonsuz saygı duyuyorum Değerli Hanımefendi ya da Beyefendi. Bendeki bilgi bu şekildeydi ki ben de -sanıyorum sizin gibi- Ereğli'liyim. Ve merhum Bestekarımız ile komşuluk yapmış bir ailenin çocuğuyum. Böyle bir vesile ile olsun sizinle irtibat kurmuş olmaktan son derece mutlu oldum. Sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS