Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Bir Şafaktan Bir Şafağa PİYANO ÖZGÜN ŞARKILAR Sevda Değil Zülfü Livaneli Solfeji Armoni Kontr Puanı

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Şarkıları Piyano Tuşlarının Sesleri ile Dinlediniz mi?. Şarkılarımızı Çok sesli (Polifoni) Şekil ile Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, "Bir Şafaktan Bir Şafağa Sevda Değil Zülfü Livaneli " Şarkısını Piyano Notalarını yazdı Polifonik Tarz ile Piyano çaldı ve Söyledi.
Solist; FERDA BOLCAL Sesi İle Ona Vokalde Eşlik Etti.
Türk Sanat Müziği Solo Piyano Serisi: 12
Çok sevilen Şarkılarımızı Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar...
Bir sabahdan bir sabaha, bir akşamdan bir akşama, merhaba bile demeden, böyle gitmeye gitmek mi denir. Eğil salkım söğüt eğil, bu bendeki sevda değil, eğil yağmur rüzgar eğil, güzelliğin gerçek değil.

Bir şafaktan bir şafağa
Bir akşamdan bir akşama
Merhaba demeden daha
Bu gitmeler gitmek değil
Eğil salkım söğüt eğil
Bu benimki sevda değil
Eğil yağmur rüzgar eğil
Bu benimki sevda değil
Eğil dalga bükül demir
Güzelliğin gerçek değil Penceren kör kapın kitli
Bu bendeki seyir değil
Eğil salkım söğüt eğil
Bu benimki sevda değil
Eğil yağmur rüzgar eğil
Bu benimki sevda değil

Söz: Ahmet Çuhacı
Müzik: Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli Sevda Değil Şarkı Sözü ile Benzer Yazılar:
Ahmet Çuhacı ile BİR ŞAFAKTAN BİR ŞAFAĞA - Okan Yüksel
Ahmet Çuhacı ile BİR ŞAFAKTAN BİR ŞAFAĞA

Ahmet Çuhacı'nın, “Sevda Değil” ile “Bir şafaktan, bir şafağa”gibi pekçok şiiri de birçok sanatçı tarafından bestelendi.HİÇBİR şiir bitmemiştir” Ahmet Çuhacı’ya göre, çünkü “şiir/duvarları olmayan bir hapishanedir/yaşamlarımız gibi.../yarımdır, yanlıştır, kanar bir yerleri.”
“Ozan” da “yürümeden önce/kalem tutmayı öğrenen çocuktur” Ahmet Çuhacı’ya göre; “Ondandır / bir çocuktan daha çoktur/daha ve hep çocuktur.”
Anadolu ozanlarının sevda ve dostluk üzerinde dayanan dizeleri ile Ahmet Çuhacı, şiirinde insanı anlatırken tarihten çıkar yola, coğrafyaya gelir, felsefeyle bütünleşir, coşkusuyla, cömertlikle.
Tarih içindeki kutsal değerin emek olduğuna inanır, emeğe saygı gösterir, emeği önlere çıkarır.
İnandığı, saygı gösterdiği, önlere çıkardığı emek, her bir şiirinin her bir dizesinde bir ozana yakışır biçimde kendini gösterir. “bir Kızılderili şarkısı” ozan tanımının bu bağlamda somut göstergesidir: “en çok toprak ve dağlar yaşar/bir de ozanlar/ölür gibi yapsalar da”
“iki sözcüğü birbirine çatmak/iki odunu birbirine çatıp ateş yakmaya benzemez.” bu nedenle “Şiir, çay gibi olmamalı/ırmak gibi olmalı”dır Çuhacı’ya göre; “bir ağzı denizin dudağında/ bir ağzı dağda / bir ağzı memede”
Şiirleri birçok sanatçı tarafından bestelenen Ahmet Çuhacı “Sevda Değil” ile “Bir şafaktan, bir şafağa” haykırmanın güzelliğini de yaşatır Türkiye’ye.
AHMET ÇUHACI KİMDİR?
1950 yılında Konya’nın Çavuş köyünde doğdu. Babasının memurluğu dolayısıyla orta öğrenimini Anadolu’nun çeşitli yerlerinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nü bitirdi. Yedi yıl öğretmenlik yaptı. Yaşamını serbest gazetecilik, yazarlık yaparak sürdürüyor.
Şiirleri Zülfü Livaneli, Edip Akbayram, Banu, Hasret Gültekin, Sevingül Bahadır, Coşkun Demir ve Ünal Büyükgönenç tarafından yorumlandı. Çeşitli gazetelerde ve dergilerde şiirleri yayımlandı. Akşehir’de çıkan Pervasız gazetesinde 20 yıldan beri yazmaktadır.
0018% Bir Şafaktan Bir Şafağa-Sevda Değil Zülfü Livaneli Solfej Armoni Kontr Puan Çerçeve Eğil Salkım Sögüt Piyano Vokal Solist Bayan Kız Vokal Kadın TRT Müzik Site Notası Yeni Klasör Piyano Vokalist Söyleyen Nota Sözler Gelin Hikaye Yöre Bölge Repertuar Konser Doğu Anadolu Grand Kuyruk Konser
Livan eli besteci şarkıcı yönetmen yazar eski milletvekili Ömer Zülfü Livaneli yılında Konya doğdu Sinemaya ilgisi özgün film müzikleri yapmakla başladı Hikaye kitapları yazdı Çeşitli ülkelerde konserler verdi Yorumuyla uluslararası üne sahip oldu Yer Demir Gök Önemli filmleri (besteci):Otobüs (Tunç Okan) Sürü (Zeki Ökten) Hazal (Ali Özgentürk) Yılanı Öldürseler (Türkan Şoray) Yol (Şerif Gören). Yönetmen: Sis Ömer Zülfü Livaneli Ülker Hanım'la evlidir ve bir kızı vardır. Kızı Aylin Livaneli eğitimi ve yaptığı pek çok işten sonra müzik ile ilgilenmiş. 5 albüme imza atmıştır. Müziğe ara veren Aylin Livaneli şuan yurt dışında ekonomi üzerine eğitim almaktadır. Yayınlanmış 3 kitabı bulunmaktadır. Livaneli vejetaryendir.
tarihinde, Ankara Hipodrom meydanında verdiği konsere kişinin katılmasıyla Türkiye'nin en büyük konserini gerçekleştirme ünvanını kazanmıştır.Siyasi kariyeri

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS