Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Çağrı Dini Sinema Film Müzikleri Sultangazi Belediyesi Nihat Hatipoğlu Sohbeti Öncesi Ramazan Konser

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

SULTANGAZİ BELEDİYESİ Geleneksel Mübarek Ramazan Ayı Etkinlik Konserleri.
Etkinlikte Genç Piyanist Güneş Yakartepe "ÇAĞRI Dini Sinema "Film Müziklerini Piyano İle Çaldı ve Çello Buğulu tonu İle Ona Eşlik Etti.
Geleneksel Yapılan SULTANGAZİ Belediye Kapalı Çadır ve İftar Yemeği Ramazan Şenliklerine İlgi Çok bu senede çok İyiydi.
Piyano ve Viyolonsel ile TASAVVUF MUSİKİSİ VE DİNİ FİLM MÜZİKLERİ Gösterisi çok beğenildi.
ÇAĞRI Dini Sinema Film Müzikleri Film Müziği - Ünlü Muhteşem Dini Sinema Müzikleri Yorumu,
ÇAĞRI Dini Sinema Yabancı Konu ve Film Müzikleri Hakkında Kısa Bilgiler
Peygamber Muhammed'in hayatını ve İslam'ın doğuşun anlatan, Çağrı film'inin müziklerini Fransız müzisyen Maurice Jarre, İngiliz Flarmoni orkestrası ile yapmıştır. . Maurice Jarre bu film müziği ile Akademi Ödülleri aday olmuştur.
Nihat Hatipoğlu Kimdir Özgeçmiş - Biyografi Cv Kısaca Bilgi
Nihat Hatipoğlu Viyana'da Doğum 11 Mayıs 1955 (60 yaşında) Diyarbakır Eğitim Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Meslek Akademisyen, ilâhiyatçı Eşi Emel Hatipoğlu Çocukları Muhammed Said Hatipoğlu Osman Hatipoğlu Resmî sitesi
Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun anlatımıyla babası Haydar Hatipoğlu
Babam, Resulullah (sav)'ın Komşusu Oldu ...
23 Mayıs 1995 gece yarısı biz kendisini Esenboğa havaalanına getirecek uçağı beklerken Medinetü'r-resul'den telefon eden diş hekimi kardeşim Fatih, titrek sesiyle şöyle dedi: "Biz babamızı damat ettik. Aşık'ı Maşuk'a Resulullah'a teslim ettik. Cennetü'l Baki'de misafir edeceğiz."
Ben o anda elimizden neyin gittiğini çok iyi biliyordum. 1987'de Mısır'a geldiğinde -bir anlamda kendisini deneyen- Ezher Ulemasının: "Sizin gibi bir alimin Türkiye'de olabileceğini tahmin edemezdik", dedikleri Haydar HATİPOĞLU hocamın, babamın gittiğini anladım. Hadis, tefsir,fıkıh, feraiz, bedii, meani, beyan velhasılı bütün dini sahalarda hüccet olan bir alimin toprağa gideceğini biliyordum.
Cennetmekan babam, seni hatırlıyorum! İbn-i Mace'yi şerhediyordun. Resulullah'ın vefatı bölümünü bir ayda bitirebilmiştin. "Resulullah'ın eli yana düştü.." diyordun sonra ağlıyordun. Bir saat sürüyordu ağlaman. "Git, bugün daha yazamayız" diyordun. Katibin olan ben ve kardeşim kalkıyorduk. İkinci gün oturuyorduk. "Ve Resulullah'ın ateşi yükseldi." diyordun, sonra yine hüngür-hüngür ağlıyordun. Sanki o an oradaymışsın gibi. Resulullah'ın vefatını nasıl yazdığımızı bir Allah, bir sen, ben ve kardeşim biliriz.
SULTANGAZİ BELEDİYESİ Konseri Nihat Hatip oğlu Sohhbet Önce evvel Nihat Hatipoğlu Kimdir ve Nereli Kısa Biyografiler kategorisi Etiketler:Nihat Hatipoğlu, Nihad Hatip oğlu Hayatı, Nihat Hatipoğlu Memleketi, Nihat Hatipoğlu Nereli Nihat Hatipoğlu Kimdir
NİHAT HATİPOĞLU Dini Sohhbetleri Öncesi ÇAĞRI Dini Sinema Film Müzikleri Enstrümantal Fon Mesaj İslamiyetin Yabancı Sinemasi Film Müziği Meşhur Çello Viyolonsel Piyano Düet Dini Müziği Saz Eserleri Sultan gazi Belediye Konseri
İslamiyetin Doğuşu - Din ve inanış: İslamiyet'ten önce Arapların çoğunluğu Putperestti. Kâbe bütün Araplarca kutsal sayılırdı. Puta tapıcılıktan başka Musevilik ve Hristiyanlık dinlerine inananlar da vardı. Ayrıca Araplar arasında Hz. ibrahim in dinini yaşayan ve kendilerine Hanif adı verilen birçok kimse vardı.
Sosyal ve iktisadi Hayat : Arapların çoğu Bedevi (çölde yaşayan göçebe Arap) idi. Bunlar geçimlerini hayvancılıkla temin ederlerdi. fiehirde oturan Araplara Medeni denirdi. fiehirlerde oturanlar ticaret ve ziraat ile uğraşırlardı. Araplarda, ailede erkek egemendi. Bir erkek istediği kadar kadınla evlenebilirdi. Kadının miras hakkı yoktu. Kız çocukları bazen diri diri mezara gömülürdü. Kölelik kurumu kökleşmişti. Kabileler arasında sürekli çatışma vardı ve kabilecilik ön plandaydı.
Dil ve Edebiyat : Arap toplumunda en gelişmiş sanat edebiyattı. Bütün Araplar şiir ve hitabete çok meraklıydılar. Bugünkü Arap yazısının temelini Nebat alfabesi oluşturmuştu. Bu sırada Hz. Muhammed 40 yaşındaydı. Hz. Muhammed önce yakınlarını sonra da Mekke deki diğer insanları islam dinine davet etmeye başladı. Onun davetini ilk kabul edip Müslüman olan karısı Hz. Hatice dir. Daha sonra amcasının oğlu Hz. Ali, azatlı kölesi Zeyd, yakın dostu Hz. Ebubekir Müslüman oldular.
Çağrı Dini Sinema Film Müzikleri Sultangazi Belediyesi Nihat Hatipoğlu Sohbeti Öncesi Ramazan Konseri Enstrümantal Fon Kimdir Kim Bilgi Nedir Şenlikleri Etkinlikler Jenerik Dinletisi Konuşması Hayran Hit Seven Oruç Mesaj Kim dir Özgeçmiş Biyografi Cv Kısaca Bilgiler hakkımda Mesaj İslamiyetin Yabancı Sinemasi Film Müziği Meşhur Çello Viyolonsel Piyano Düet Dini Müziği Saz Eserleri Sultangazi Belediye Konseri Hayranları Saatler Önce Çoşkulu Rekor Şekilde Nihad Hatip Oğlu Beklediler Etkinlik Çadırı Ünü Kuyruklar Oluştu Konser Öncesi Genç Piyanist Sultan Gazi Tasavvuf Musikisi Ve Dini Film Müzikleri Gösterisi Kimdir Kim Bilgi Nedir Şenlikleri Etkinlikleri Jenerik Dinleti Konuşma Hayran Hit Seven Oruç Sohbet

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS