Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

ÇAĞRI Filmi Müziği Piyano Solo - Piano Sound Çagrı İslamiyetin Doğusu FULL İzle Dini Film Çağrı Türk

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

ÇAĞRI Sinema Filmi Giriş Film Müziklerini Piyano Solo ile Nasıl Bulacaksınız?
Genç Piyanist Güneş Yakartepe " ÇAĞRI (The Message) İslamiyet'in Doğuşu " Sinema Filmi Tema Müziğini Keman eşliğinde Kuyruklu Akustik Piyano İle Çaldı.
En Güzel ve beğenilen İslam Dini Film Klasik En meşhur ve Sevilen Tema Müziği.
Film vardır izlenir, film vardır yaşanır, film vardır yaşatır, film vardır İnsanı mest eder. Çağrı filmi bence böyle dört dörtlük bir filim.
Çağrı Müziği Bence Dünyadaki En Güzel İslam Dini Müziği. Çok Etkili ,Hoş Ve Duygulu. İnsanı Derinlere Götürüyor. Emeği Geçen Herkese Çok Teşekkür. Filmin Başarısındaki Payı Bence Çok Büyük. İşalah Böyle Büyük Film Yapıtlarına Ve Enteresan Film Tema Müziklerine Yine Rastlarız. Bu Sefer Böyle Güzel Bir Filmin Müziği Bir Müslüman Gençe Nasip Olur
ÇAĞRI (The Message) Sinema Film Müziği Konusu ve Fon Müzikleri Hakkında Bilgi
Daha önce niye izlemedim diye kendime kızdım, dinimizi gerçekten 1976 yılının imkanlarına göre çok güzel anlatmışlar tüm Müslümanların izlemesi gereken ibretlik bir yapım. Her ramazan ayında defalarca yayınlanıp halen büyük bir kitle tarafından sıkılmadan izleniyor olması Çağrı filminin gerçek bir başyapıt olduğunun en büyük göstergesidir. Anthony Quinn'e saygı duruşunda bulunduğumuz bu filme dair olumsuz yazılar laf-ı güzaftır. Keşke bu tarz filmleri sinemada daha fazla görebilseydik. Ama dini film denince akla "Çağrı" isminden başkası gelmiyor. Yılda milyon dolarlar harcanan dizi sektörü neden bu işe girmek istemez. Siyasi iktidar inançla övünürken neden bu tarz bir film yapılması için ön ayak olmazlar. Dini ağırlıklı yayın yapan kanallar asker içinde ki derin devleti dizi şeklinde anlatacağına neden böyle bir dizi yada film yapmaz. Cevap çok basit, Mustafa Akkad yada Mel Gibson kadar cesur değiller. Cahil olduğumuzdan böyle bir filme övmekten çok yereceğimizi biliyorlar. Biz Müslümanlar imanımızı kuvvetlendirmek ve Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmek için ailemizden okuldan camiden cilt cilt kitaplardan dini bilgiler alırız. Ama ''Çağrı'' filmini izleyen bir kişi, yukarıda yazdıklarımdan kat kat daha fazla bilgi sahibi olduğundan eminim. Hemde en detaylı ayrıntısına kadar. Uzun süresine rağmen bir solukta izlenen, Peygamberimizin yaptıklarını anlatan eşi benzeri olmayan bir yapım. Gerçekten izleyenlere hangi millet veya dinden olursa olsun düşündürecek bir yapım özellikle ilk giriş sahnesi 3 tane atlının birbirinden ayrıldığı sahne ve fon müziği film başlarken insana değişik bir duyguya sevk ediyor. Filmin yapım ülkelerine bakarsanız - Libya, İngiltere, Lübnan, Kuveyt- bu filmin bir efsane olarak Türk ve İslam bilginlerinin görüşleri alınarak tekrar günümüzün teknolojisi ile çekilmesi lazım tabii ki işlenişe sadık kalınıp günümüze de mesaj verecek bir şekilde. Bir sinema sever olarak değil de, insan olarak izlenilmesi gereken bir film.
Çağrı sinema tarihinin en başyapıtları arasıda yerini almış ünlü bir film. İslam'ın doğuşunu ve yayılmasını anlatan bu film, 33 yıldır sinema izleyicini derinden sarsıyor...
Tamamına yakını Libya'da bazı yerleri ise Fas'ta çekil filmde Hz. Muhammed'in yüzü hiç gösterilmemiş sadece bazı olaylar onun gözüyle gösterilmişti.
Filmin yapılmasında en büyük sorun finans meselesi idi. Mustafa Akkad finans sorununu çözmeye nail oldu. S. Arabistan devleti filmin masraflarını karşılamayı üzerine aldı. Filmin çekimlerine 1974’te Fas çöllerinde başlandı. Fakat filme sponsor olan Suudi Arabistan senaryoda fazla Eshab-ı Kiram sevgisinin vurgulandığını gerekçe gösterir ve filme maddî destek olmayacağını deklare ettiği gibi ayrıca Fas hükümetine de baskı yaparak film ekibinin ülkeden ayrılmasını sağlar. Bu süre zarfında Mustafa Akkad filmin yalnız 15 dakikalık bölümünü çekmişti.
Mustafa Akkad filmin 15 dakikasını montajlayarak Libya Devlet Başkanı Muammer Kaddafî ile görüşür. O filmin 15 dakikalık hissesini Muammer Kaddafi’ye izletir. Filimden razı kalan Muammer Kaddafî, filmin gerisinin nerede olduğunu sorar. Mustafa Akkad durumu Kaddafi’ye anlatır. Kaddafî filme tam destek vereceğine söz verir.
Muammer Kaddafî’nin davetiyle Mustafa Akkad’ın film ekibi Libya’ya taşındı. Burada zor şartlarda gerçekleştirilen filmin 600 kişiden oluşan ekibi ise aylarca çöldeki kerpiç evlerde konakladı. Çekimler 1976 yılında tamamlandı.

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS