Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

CANA RAKİBİ HANDAN EDERSİN Tanbur Ve Piano Düeti

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

CANA RAKİBİ HANDAN EDERSİN En Güzel Klasik Türk Musikileri Piyano Tuş ve Yaylı Tambur Sesleri ile Dinlediniz mi?. Eserleri Çok Sesli Armoni ile Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " CANA RAKİBİ HANDAN EDERSİN " Eserini Piyano Notalarını yazdı, Piyano çaldı ve Yaylı Tanbur ona Eşlik Etti.
Vokalist ECE YILDIRIM Sesi ile Ona Vokal yaptı.

Cânâ rakîbi handân edersin
Ben bî nevâyı giryân edersin
Bîgânelerle unsiyyet etme
Bana cihanı zindân edersin

Beste: Giriftzen Asım Bey
Güfte: ?
Makam: Uşşak
Usûl: Curcuna
Seslendiren: Zeki Müren

Giriftzen Asım Bey (Türk müziğinin tanınmış bestekarınTeselya Yenişehiri’nde doğdu. Muhzırbaşızade Ali Efendi’ nin oğludur. İlk olarak Yenişehir Mevlevihanesi ney çalarak müziğe başladı. İstanbul’a geldikten sonra da ney derslerine devam etti. İzmir’e asker olarak gittikten sonra da çalışmalarını yürüttü. Daha kolay taşındığı için neyin küçüğü olan «girift» üzerinde çok çalıştığından «Giriftzen» diye tanındı. 1876 Osmanlı-Rus Harbi’ne yüzbaşı ve yaver olarak katılan Asım Bey, harbden sonra İstanbul’da binbaşı rütbesiyle Üsküdar İtfaiyesi’nde görevli olarak bulundu. Devrin meşhurları ile, bu arada Müşir Deli Fuat Paşa ile de tanışmıştj. Fuat Paşa’nın II. Abdülhamit tarafından sürülmesi üzerine Asım Bey de Amasya’ya sürgün olarak gönderildi. Orada yerleşen Asım Bey 1908 devriminden sonra uzun zaman İstanbul’a dönmedi. Çocuklarını görmek için İstanbul’a geldiği sırada da hastalanarak, öldü, Merkezefendi civarına gömüldü. Rast, Uşşak, Hüseyni, Hüzzam, Saba makamlarından, birçoğu basılmış olan peşrevleri, saz semaileri ve şarkıları vardır. On kadar çocuğunun çoğu müzikle ilgilenmişti. İstanbul Konservatuarı müdürlerinden Musa Süreyya Bey de Griftzen’in oğludur.

11 Z Yaylı Tanbur ve Piano Düet CANA RAKİBİ HANDAN EDERSİN Beste: Giriftzen Asım Bey Güfte Makam: Uşşak Usül: Curcuna Seslendiren Osmanlı Saray Zeki Müren YouTube Piyanist KTM Klasik Türk Müziği Emel Sayın Can Rakip Yay Tambur Mızraplı Mızrap Piyano Piyanist Yaylı Türk Musikisi saz Facebook Vokalist girift Uşak Türkü Site Klavye Org Bestekar Besteci Fasıl Osmanlı saray Parça Saz Nota yaz Piyano çaldı Araştırma Enstitüsü tayin Türk Musikisi Klasik Neo yepyeni hava canlı Fon Çok Sesli Eşlik Müziği Piyano ve Solist Ezgi En sevilenTürküleri Solo Piano vcan rakip sevgili KlasikleriTürk Musikileri CANA RAKİBİ HANDAN EDERSİN Tanbur ve Piano Düeti
CANA RAKİBİ HANDAN EDERSİN, Tanbur ve Piano, Düeti düet CAN RAKİP Beste Giriftzen Asım Bey Güfte Makam Uşşak Usül Curcuna Seslendiren Osmanlı Saray Zeki Müren YouTube Piyanist KTM Klasik Türk Müziği Emel Sayın Can Rakip Yay Tambur Mızraplı Mızrap Piyano Piyanist Yaylı Türk Musikisi saz Facebook Vokalist girift Uşak Türkü Site Klavye Org Bestekar Besteci Fasıl Osmanlı saray Parça Saz Nota yaz Piyano çaldı Araştırma Enstitüsü tayin Türk Musikisi Klasik Neo yepyeni hava canlı Fon Çok Sesli Eşlik Müziği ney

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS