Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

DİNLE SÖZÜMÜ SANA DİREM Sultan Veled Sufi Müziği

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

DİNLE SÖZÜMÜ SANA DİREM Sufi Müzikleri Piyano Tuş Sesleri ve Vokal ile Hiç Dinlediniz mi?. İlahilerimiz Çok Sesli nasıl bulacak sınız?
Piyanist Güneş Yakartepe, " DİNLE SÖZÜMÜ SANA DİREM " ilahisini Piyano ile çaldı ve Söyledi. Vokal Mahir Şan ile ona eşlik etti.
Çok sevilen Tasavuf Musikilerini Piyano ve Solist ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Sevgi ve Saygılar. Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum.
dinle sözümü sana direm özge edadır
derviş olana lazım olan aşk-ı hüdadır
aşıkın nesi var ise maşuka fedadır

ey sofu bizim sohbetimiz cana şifadır
bir curamızı nuşedegör derde devadır
hak ile ezel ettiğimiz ahde vefadır
sema safa cana şifa ruha gıdadır

gelin aşk ile talib-i cuyande olalım
zevk ile safalar sürelim zinde olalım
hazreti mevlanaya gelin bende olalım
sema safa cana şifa ruha gıdadır

Şem-i ruhuna cismimi pervane düşürdüm
Evrak-ı dili ateş-i suzana düşürdüm
bir katre iken kendimi ummane düşürdüm
takrir eylemem derdü derunum elemim var
Mevlayı seversen söyletme beni gamım var
Muhammed Sultan Bahaeddin Veled veya kısaca Sultan Veled, Mevlana Celaleddin Rumi'nin oğlu, Mevlevîliğin asıl kurucusu ve ikinci piri. Vikipedi
Doğum: Karaman
Ölüm: 12 Kasım 1312, Konya
Ebeveynleri: Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, Gowhar Khatun
Kardeşleri: Alâeddin Çelebi, Melike Hatun, Emir Alim Çelebi
Muhammed Sultan Bahaeddin Veled veya kısaca Sultan Veled (24 Nisan 1226, Karaman - 11 Kasım 1312, Konya), Mevlana Celaleddin Rumi'nin oğlu, Mevlevîliğin asıl kurucusu ve ikinci piri.
Annesi Semerkandlı Şerafeddin Lala'nın kızı Gevher Hatun Harzem hanedanından olduğundan, Sultan Veled diye anıldığı rivayet edilmektedir. Sultan Veled, Mevlâna'nın en çok sevdiği talebelerinden Selâhaddîn Zerkûb'un kızı, Fâtıma Hâtun ile evlenmiştir. Bu hanımından Ârif Çelebi dünyaya gelmiştir. Sultan Veled, ilk hanımının vefatından sonra iki kere daha evlenmiş olup, bu evliliklerden de Şemseddin Emir Abid, Selahaddin Emir Zahid ve Hüsameddin Emir Vacid doğmuştur. Ulu Arif Çelebi, Abid Çelebi ve Vacid Çelebi şeyh olmuşlardır.
Sultan Veled, Hüsameddin Çelebi'nin 1284 tarihinde vefatı üzerine, Mevlevî şeyhi oldu ve 1312'deki vefatına kadar bu makamda kaldı. Halifeliği döneminde Mevlana'nın düşüncelerini temel olarak Mevlevîliği kendine özgü kuralları, törenleri olan bir tarikat durumuna getirmiştir.
48 Dinle Sözümü Sana Direm Özge Edadır Sema Safa Cana Şifa Ruha Gıdadır HD Piyanosu Ilahi İlahiler Solist Pıyano Piyano Şarkısı şarkıları Eşlik Müzik Aleti Aletleri Enstümanları Etkinlikleri Kültür DİNLE SÖZÜMÜ SANA DİREM Sultan Veled Sufi Müziği DİNLE SÖZÜMÜ SANA DİREM, Sultan Veled, Sufi Müziği, Mevlana, Tasavvuf müzikleri, Segah Niyaz İlahisi İslamiyet Tarikat Sufilik Alıştırma Beste Güfte Mevlana oğlu Sultanı Veled Ait Paylaş Pay Şikayet Ritmi Hız Veled Sema Gösterisi Nota Dinleti Sözü Sana Derem Notası Isimli Yazıya Yorum Yaz Rumi göster gösteri Divan Edebiyatı Önemli Kategori Mutasavvıf Dini kişilikler İslam alimleri İslami bilginleri Anadolu tarihi Anadolu Selçuklu Devleti kişiler doğumlu yılı ölenler Rumi Mevlevilik

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS