Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Enstrumantal MY WAY Benim Yolum Piyano Ve Klasik Kemençe Frank Sinatra Amerikan En Iyi Müzik Filmler

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Yabancı Müzikleri Piyano ve Kemençe Sesleri ile Dinlediniz mi?.
Piyanist Güneş Yakartepe, " My Way - Benim Yolum Frank Sinatra " Şarkısını Piyano Piyano çaldı ve Klasik Kemençe ona eşlik etti.
Enstrümantal Yabancı Pop Müzikleri Piyano Serisi: 8
Çok sevilen parçayı Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar..

Çevirim, İngilizce - Türkçe - Frank Sinatra - My Way - Benim Yolum - Dünyada En Çok Bilinen Şarkının Şiiri

Hayatı dolu, dolu yaşadım...
Her yolu baştan sona dolaştım
Ve dahası, çok daha fazlası,
Hepsini keyfimce yaşadım,

Pişmanlık mı? Var elbette biraz...
Ama sözü edilmeyecek kadar az!
Hep yapmam gerekeni yaptım...
Ve hepsine istisna olarak baktım.

Evet, oldu bazı zamanlar...
Eminim hatırlayacaksınız!
Çiğneyebileceğimden fazlasını,
umarsızca ısırmıştım!

Ama bütün bunları yaşarken
Şüpheler beni sardığında
Yuttum hemen o lokmayı,
Ve tükürüverdim dışarı!

Yüzleştim yaşadığım her şeyle
Ve ayaklarım hep yere bastı
Keyfimce yaptım her şeyi
Sevdim, güldüm, ağladım...

Kaybetmekten payımı fazlasıyla aldım!
Ve şimdi... Gözümün yaşları dinerken
Hepsini gülümseyerek hatırlıyorum,
Şöyle bir düşündüm de geçmişi

Bütün bunlar.
Utanç duymadan anlatılır mı?
Utanç mı?
Hayır, hayır, bu ben değilim!

Ben hayatı keyfimce yaşadım..

Çeviri ve uyarlama
CAN AKIN

Athena Kendi Yolumda & My Way şarkı sözleri
"My Way" Paul Anka tarafından sözleri yazılmış olan ve Frank Sinatra tarafından popüler olan şarkıdır. Melodisi Fransız şarkı "Comme d'habitude"den alıntıdır. Elvis Presley şarkıyı 1970'li yıllarda seslendirmiştir.
Birçok ülkeden farklı sanatçılar tarafından onlarca kez tekrar tekrar seslendirilen şarkıyı, Türkiye'den de Ömür Göksel "Hala Sen Varsın" adıyla, Athena "Ben Böyleyim" adıyla Türkçe söylemiştir.
Stub icon Bir şarkı ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Vikipedi'ye katkıda bulunabilirsiniz.
rank Sinatra; asıl adı Francis Albert Sinatra olan sanatçı, 12 Aralık 1915 yılında Hoboken'de ( New York şehri ABD )doğdu. Sinatra, İtalyan göçmeni , Sicilyalı ustabaşı ve amatör boksör Antonino Martin Sinatra ile Natalie Della Garaventa ailesinin tek çocuğudur.

Sinema oyuncusu olarak da büyük başarı kazanan ABD'li popüler bir şarkıcıydı. Genç Francis Albert Sinatra 1931 de izlediği Bill Cosby den etkilenip annesinin de onayıyla liseden ayrıldı ve müzik kariyerine adım attı. Ciddi anlamda şarkı söylemeye yaklaşık olarak 1936 yılında başladı.

şarkısıyla ilk plağını yaptı. Bu sırada dönemin ünlü trompet ustası dikkatini çekerek onun topluluğuna katıldı. Orkestrası’yla çalıştı. 31 Aralık 1942’de New York radyosunda “Your Hit Parade” adlı radyo programında solo şarkıcı olarak söylediği şarkılarla ülke çapında ünlendi. Pürüzsüz ve esnek bariton sesiyle dikkat çekti.

Sinatra sinemadaki ilk önemli rolünü “ filminde oynadı.1940’lar boyunca çeşitli müzikal filmlerde rol aldı. 1953’te From Here Eternity’de şarkı söylemeden canlandırdığı Angelo Maggio rolüyle en iyi yardımcı oyuncu Oscar’ını kazandı. Bu başarısının ardından çeşitli rolleri canlandıran bir oyuncu olarak sinemadaki konumunu pekiştirdi. İlerlemiş yaşına rağmen 1990’lı yıllarda hala konser vermekteydi.
Enstrümantal Fon müzik MY WAY Benim Yolum Piyano Kemençe Athena Kendi Yolumda MyWay Ecnebi Pop Athena O Ses Türkiye Sound Track Scores Söz Videos Free Best Müzik Popüler Program Özel Yeni Üyelik Akademi Rehber Standart Yüksek Kalite Film Müziği Sazı Sazları Frank Sinatra Caz Dinle Mp3 Tab 2010 Yep Yeni Albüm Sene Jaz Klasik Kemençe En Iyi Müzik Filmleri Beyazperde Kemence Kalite Hit Süper Şarkı Nota Yabancı Unutulmaz Akorlari Şarki Nota Bedava İndir Aşk Enstruman Müzik Sinema Full HD İzle Vip Hd Romantik Duygulu Piano Amerika Yol Piano Şarkı
1998’de yaşama veda ettiğinde geriye 9 Grammy , 1 Oscar , 60 film, 578 yayınlanmış şarkı ve 1800 kayıt bıraktı. 'the voice' yani 'ses', Frank Sinatra'nın bir lakabıydı. Bir lakabı da mavi gözlerinden dolayı,
Komşu kızı Nancy Barbato ile evleniyor ve üç çocuğu oluyor. Ün, şöhret, para evliliğinin çatırdamasına neden oluyor, yine o dönemin efsanevi yıldızı Ava Gardner'e aşık oluyor, karısı boşanma dilekçesini veriyor, ve daha sonra Sinatra, Ava Gardner ile evleniyor ama fırtınalı, gürültülü aşkları uzun sürmüyor. Ava Gardner'dan boşandıktan sonra yine ünlü bir oyuncu olan ve kendinden çok küçük Mia Farrow'la kısa bir evlilik yaptı, enson eşi Barbara ile aradığı huzuru buldu, ve ölene dek mutlu bir evliliği oldu,

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS