Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Enstrümantal Piyano ATHENA MY WAY Benim Yolum Yabancı Pop Film Müziği O Ses Türkiye Amerika Yol Pia

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Yabancı Müzikleri Piyano ve Kemençe Sesleri ile Dinlediniz mi?.
Piyanist Güneş Yakartepe, " My Way - Benim Yolum Frank Sinatra " Şarkısını Piyano Piyano çaldı ve Klasik Kemençe ona eşlik etti.
Enstrümantal Yabancı Pop Müzikleri Piyano Serisi: 8
Çok sevilen parçayı Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar...

Athena Kendi Yolumda & My Way şarkı sözleri

Hayat bu kadar mı?
Bence değil bir kaç sözüm var..
Biraz senin gibi yıkılmayan duvarları var..
Bazen esinsindir bazen uzak yakınlarım var..
Ben , ben böyleyim kendi yolumda..

Bırak tutma beni..
Kaybetsem de üzülmem asla..
Ne boş kaygılarım..
Korkma bana hiçbir şey olmaz..
Yanlış doğru gibi eksik kalan birkaç satırsa..
E ben, ben böyleyim kendi yolumda..

Hayat benim her anımı yaşadıkça sevesim var
Aldırmam hiç yağmurlara
Benim güzel hatalarım var
Bir an bile vazgeçmedim kendi yolumdan

Değer saklanma hiç..
Geçer zaman böyle de geçer..
Ya sev ister vazgeç..
Beklentiler sadece üzer..
Ayrı dünyalarda farklı farklı kafalarda..
Ben, ben böyleyim kendi yolumdan..

Hayat benim her anımı yaşadıkça sevesim var
Aldırmam hiç yağmurlara
Benim güzel hatalarım var
Bir an bile vazgeçmedim kendi yolumdan
My Way,'' “New York, New York'', “Witchcraft'' ve “The Lady is a Tramp'' gibi şarkılarının yanı sıra Oscar ödüllü filmleri ve etkileyici kişiliğiyle de bir efsane haline geldi Frank Sinatra. 1917 yılında dünyaya gelen ünlü sanatçı henüz lise yıllarındayken sahnelerde şarkı söylemeye başladı. Mezuniyetinin ardından kendi grubunu kuran Sinatra, katıldığı şarkı yarışmalarında aldığı derecelerle adını duyurmaya başladı.

Radyoda kendine özgü tarzda söylediği şarkılarıyla dikkatleri üzerine çeken sanatçı, 1939 ‘da ilk plak kaydını yaptı.

Kendisini keşfeden Harry James’le 1939’da turneye çıkan Sinatra, bu turneden sonra 1940-42 yılları arasında Tommy Dorsey’nin orkestrasında baş şarkıcı olarak çalıştı. Sanatçı, Tommy Dorsey Orkestrası’yla birlikte 90’nın üstünde parça kaydetti.

1998’de yaşama veda ettiğinde geriye 9 Grammy , 1 Oscar , 60 film, 578 yayınlanmış şarkı ve 1800 kayıt bıraktı Sinatra. “From Here To Eternity” filmiyle “En İyi Oyuncu” dalında Oscar alan sanatçı, filmde söylediği “Strangers In The Night” şarkısıyla da liste başı olup altın plak aldı.
2. Ayrıca Doğu Avrupa'da Marksist rejime sahip çeşitli ülkeler de, Sovyetler Birliği liderliğinde ittifak anlaşması içersindeydiler. Bunlar Avrupa'da Polonya, Doğu Almanya, Çekoslovakya, Macaristan, Romanya ve Bulgaristan ile Asya'da Moğolistan ve Kuzey Kore'ydi. (Doğu Almanya bugünkü Almanya'nın bir parçasıydı. Çekoslovakya ise bu günkü Çek Cumhuriyeti ve Slovakya'nın birliğinden oluşuyordu.) İttifak anlaşmasının askeri ve siyasi ayağını WAPA (Varşova paktı), ekonomik ayağını ise COMECON oluşturuyordu.

Sovyetler Birliği, bu statünün değişmesine izin vermiyordu. Nitekim, 1956'da Macaristan ve 1968'de Çekoslovakya'da daha bağımsız bir sistem için yapılan girişimler Sovyetler Birliğince askeri kuvvet kullanılarak bastırılmıştı. (Macaristan ihtilali ve Prag Baharı) Sovyetler Birliğinin bu müdahaleci tutumunun arkasında 1964-1982 yılları arasında Komünist Parti genel sekreteri olan Leonid Brejnev'in adına izafeten "Brejnev Doktrini" denen bir siyâsî görüş vardı. Dönem için "Demir Perde" dönemi de denilir.[2]

1980'lerde Sovyetler Birliği Doğu Bloğu'ndaki ülkeler üzerindeki baskısını azaltarak, bu ülkelerin iç işlerindeki kararlarını belirlemesine izin verdi. Brejnev Doktrini'nin yürürlükten Sinatra Doktrini lehine kalkması Avrupa üzerinde dramatik bir etki yarattı. Doğu bloğu 1989 yılında Sovyet rejiminin Doğu Avrupa'da çökmesi ile birlikte sona ermiş oldu.
Sinatra Doktrini

1990'lı yıllarda Sovyetler Birliği'nin Batılı diplomatlar arasında söz konusu edilen gayrı resmi doktrini. Frank Sinatra (1915-1998), bir siyaset ve devlet adamı değil, İtalyan kökenli Amerikalı bir şarkıcıydı. Bu şarkıcının nasıl olup da, bir dönem boyunca heyecan yaratmış bir doktrine isim verdiğini anlamak için, 1990'lı yıllarda Doğu Avrupa'da yaşanan değişime bakmak gerekir.[2]

İkinci Dünya Savaşı Sonrasında Doğu Avrupa Solo PİYANO RESİTALİ Romantik Aşk şarkısı PİYANİST DERS ÇAL Nota NEDİR FİYAT ÖZEL Türk DERS HOCA KURS SATILIK KİRALIK DİNLE İNDİR ÖĞREN ÇALGI OYUN SOL RESİTAL PİANO Enstrumantel Duygu Duygusal muzık sarkı Meksıka şarkıları ispanyolca Scores Söz Video free ispanya best popüler program özel yeni üyelik akademi rehber standart yüksek Kalite hit süper yabancı unutulmaz akorlar sarki notaları bedava indir klasik enstraman müzik bedava OtantIk YÖRESEL BÖLGE BÖLGESEL TOPLUM Özgün EFSANE GELENEK MELODİ

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS