Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

ESENYURT BELEDİYE RAMAZAN Şenlikleri HZ AİŞE İslam Yeşilçam DİNİ SİNEMA FİLM MÜZİĞİ Hazreti Ayşe

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

ESENYURT Belediyesi Geleneksel Mübarek Ramazan Ayı Etkinlik Konserleri.
Etkinlikte Genç Piyanist Güneş Yakartepe " Hazreti AİŞE " Yerli Sinema Dizi Filmi Tema Müziğini Piyano İle Çaldı ve Kanun Tınıları İle Ona Eşlik Etti.
Her sene Yapılan ESENYURT Belediye Açık Hava Ramazan Şenliklerine İlgi muhteşemdi.
Projeksiyon eşliğinde TASAVVUF MUSİKİSİ VE DİNİ FİLM MÜZİKLERİ Gösterisi çok beğenildi.
Hazreti AİŞE Yerli Türk Sinema Konu ve Fon Müzikleri Bilgiler
Hz AİŞE Kimdir ve Kısaca Hayatı:
606 Mekke doğumlu, Hz. Ebubekir'in kızı ve Hz. Muhammed'in ikinci eşi. Tam adı Ayşe Binti Ebubekir'dir.
Babasının yolundan giderek İslamiyet'i ilk kabul edenlerin arasında yer aldı.
Hz. Ayşe bazı görüşlere göre 6 yaşında nişanlandığı Hz. Muhammed ile Hicret'ten yedi yıl önce, 9 yaşında iken evlendirildi.
Ancak kimi kaynaklar bu bilginin doğruluğunu reddeder ve Hz. Ayşe'nin evlendiğinde 18-19 yaşlarında olduğunu iddia eder.
Hz. Ayşe evlendikten sonra birçok sefere katıldı. Tarihe Gerdanlık Olayı olarak geçen ve iki eşin arasının açılmasına yol açan yanlış anlama, bu seferlerden birinde meydana geldi.
Beni Müstalik Seferi'nden (628) dönüşte ordunun gerisinde kalan Hz. Ayşe, bir başka askerin devesine bindi. Kentte dedikodulara yol açan bu hareketin sonucunda Hz. Muhammed adalet duygusuna güvendiği Usame Bin Zeyd ve Hz. Ali'ye nasıl bir yol izlemesi gerektiğini sordu.
Sonuçta Hz. Ali'nin önerisiyle boşanmaya karar verdi. Ancak bu sırada Hz. Ayşe'nin namuslu olduğuna dair ayetler geldi ve çiftin arası düzeldi.
Hz. Muhammed'den sonraki dönemde dinî konulardaki tecrübesini halk ile paylaştı. Üçüncü halife Hz. Osman döneminde aktif bir siyaset yaşamına sahipti. Sonraki halife Hz. Ali'yi ise tanımadığını açıkladı.
656 yılında Hz. Osman'ın katilini aramak için kurduğu ordu ile Hz. Ali'nin ordusuna karşı savaştı ve kaybetti. Bu olay İslam tarihine Cemel Vakası olarak geçti.
Savaş sonrası halifenin isteğiyle Medine'ye gelen Hz. Ayşe siyasetten çekildi. Geri kalan yaşamı boyunca peygamberin yaşamı hakkında hadisler rivayet etti.
Hz. Ayşe 678 yılında Medine'de hayatını kaybetti.
ESENYURT BELEDİYE RAMAZAN Şenlikleri HZ AİŞE İslam Yeşilçam DİNİ SİNEMA FİLM MÜZİĞİ Hazreti Ayşe Esenyurt Belediye Ramazan Şenlikleri Hz Aişe İslam Yeşilçam Dini Sinema Film Müziği Hazreti Ayşe Etkinlikleri Konserleri Hz Aişe Jenerik Müzik Tasavvuf Musikisi Dini Film Müzikleri Yeşilçam Yerli Türk Açık Hava Kutlama Genç Piyanist Piyano Kanun İslami Dini Film Müziği En Güzel İslami Sinema Film Ana Tema Full İzle Sufi Müzikkeri Kadın Evliya Peygamber Hazreti Hayatı Esenyurtlu Belediyesi İftar İlahiler Tasavuuf Yeşilçamı Peygamber İslam Alemi Dünya Hayatı Yaşamı Hayat Hadis Eşi Evliliği Nikah Hanımı
Kimdir, Kim, Bilgi, nedir

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS