Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

EVİTA Meşhur Müzikal Şarkısı Sinema Film Müzikleri Müzikli Oyun Müzikali Piyano Solo Cover Dram Dram

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

EVİTA Ünlü Muhteşem Yabancı Müzikali Müziği. EVİTA Müzikal Tema Şarkısı.
EVİTA -Don't Cry For Me Argentina Sinema Filmi Giriş Film Müziklerini Solo Piyano ile Nasıl Bulacaksınız?
Genç Piyanist Güneş Yakartepe " EVİTA -Don't Cry For Me Argentina" Sinema Filmi Tema Müziğini Solo Piyano Formunda Kuyruklu Akustik Piyano İle Çaldı.
En Güzel ve beğenilen Filmlerin Ünlü ve Sevilen Tema Müziği çok seveceksiniz.
Genç Piyanist Destek ve Güzel Yorumlar Bekler.
EVİTA -Don't Cry For Me Argentina - Yabancı Sinema Konu ve Fon Müzikleri Bilgi
Madonna, Evita Müzikali’ndeki rolü ile en iyi kadın oyuncu Altın Küre Ödülünü aldı.Filmde muhteşem güzel şarkılar vardı, fakat en etkileyicisi: Benim için ağlama Arjantin – Don’t Cry For Me Argentina. EVİTA Müzikal oyunu dünya çapında en popüler müzikal eserleri biri olan Don't Cry For Me Argentina (Arjantin Bana Ağlama) şarkıs ile çok ünlüdür.
Arjantin eski diktatörü Juan Peron'un eşi
Eva Peron'un hareketli, gerçek üstü karakterini gözler önüne seren Evita müzikali, Eva Peron'un yaşam öyküsünü; gençlik yıllarından başlayarak zenginlik, güç savaşımı ve sonunda azizelik makamına yükselişine değin tüm yönleriyle sahnelendi. Yazılmış en ünlü şarkı sözlerine ve en muhteşem sahne müzikleriyle yüklü, Tim Rice ve Andrew Lloyd Webber’in olağanüstü müzikali Evita, İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda gösterildi. 12–24 Nisan tarihleri arasında BKM organizasyonuyla izleyiciyle buluştu. Sahne, giysi, oyuncu ve müzik ekibiyle oldukça ilgi çekti. Madonna ve Antonio Banderas’ın rol aldığı Oscar ödüllü film sürümü dâhil olmak üzere, 20’nin üzerinde önde gelen ödüle değer görülen ve müzikal tiyatroda sanatçıların en çok istediği rollerden birisini içeren ünlü gösterinin bu yepyeni yapımı, yılın en etkili gösterilerinden biri oldu. Müzikalleri yılın en etkili gösterilerinden biri oldu. Müzikalleri arasında yer alan şarkının İngilizce'den Türkçe'ye çevrimi, "Benim İçin Ağlama Arjantin" anlamına gelmektedir. Arjantin devlet başkanı Juan Domingo Perón'un ilk eşi Eva Peron'un ("Küçük Eva" anlamına gelen Evita lakabıyla bilinirdi.) yaşamını anlatan yapıt olarak yazılmıştır. Yaratıcısı Andrew Lloyd Webber olan şarkı, 1976'dan bu yana satış ve dinlenme rekorları kırmış, filmlerde, roman ve kitaplarda adının geçtiği belirtilmektedir. Evita, 1940'lardaki Arjantin’i çarpıcı yönleriyle ortaya koyuyor. Yapım Evita rolüyle ünlü şarkıcı Madonna’yı Che karakterindeki yakışıklı oyuncu Antonio Banderasile bir araya getiriyor.
Ünlü diktatör Juan Peron’un güzel karısı Eva Peron, tarihe “Gökkuşağı Gezisi” olarak geçecek Peronizm adını verdiği düşünceyi yaymak üzere Avrupa turuna çıkar. O, artık Arjantin halkı için kutsal bir kişidir. Sıkıcı bölümler, tam bir zekâ üstünlüğü ile komediye çevrilerek müzikal hem dram hem de komedi unsuru taşımaktadır. Eva Peron’un hırsı, amacına ulaşmak için yaptıkları gerçekte bir ahlaksızlık örneği taşımakta olduğu halde, müzikalde Eva’nın tavrı izleyiciye daha esnek bir akıcılıkta sunulmuştur. Aslında sonun böyle olması beklendik bir durum olmasına karşın sahne ve müzikler o denli etkileyici ki, insana Eva Peron’un geçmişini ve hırsını unutturmayı başarıp, sadece başarılarına ve iyiliklerine odaklanmayı sağlıyor. Oyun dilinin Türkçe olmayışı ve yan panolarda dilimize çevrilerek sunulması, anlaşılır olmasına koşut, dikkati dağıtmakta ve coşkuyu azaltmaktadır. Emeği geçenleri kutluyor, izlenmesini salık veriyorum.
EVİTA Meşhur Müzikal Şarkısı Sinema Film Müzikleri Müzikli Oyun Müzikali Piyano Solo Cover Dram Drama Don't Cry For Me Argentina Evita Arjantin Bana Ağlama Müzikli Oyun Müzikal Cover Mp3 Mp4 Top Songs Piano Solo Akustik Piyanist Solo Sound Müzik Şarkı Türkü Eseri Beste Sözleri Dünya Çapı En Popüler Müzikal Eserleri Biri Opera İlk Defa Sahne Yıl Sonra Yeniden Beyaz Perde Uyarlama Uyarı Operası Filmi Müzikleri Sineması En Güzel Hikaye Öykü Şarkı Türkçe Dublaj İzle Film Net Stüdyo Yapımı Etkinlik Haber Foto İlan Diğer Geçmiş Bugün Tarihi Efsane Veri Rehber Aranacak Kelime Ara Kategori Yabancı Vizyon Aile Yönetmen Tür Fantastik Romantik Ülke Beyazperde Seans Fragman Video Eleştiri

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS