Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Genç Piyanist ORMANCI Süper Türkü Çıktım Belen Kahvesi Zeybek Repertuar Nakarat Orman Çeşitli Sanatç

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Türküleri Piyano Sesleri ile Dinlediniz mi? Çok Sesli Form ile Türküler.
Piyanist Güneş Yakartepe " Ormancı Çıktım Belen Kahvesine Mugla Türküleri" Türküsünü Piyano çaldı ve Söyledi.
Solistimiz Ona Güzel Sesiyle Vokal Yaptı
Eleştiri ve Yorumlarınızı bekliyorum
Çıktım belen kahvesine baktım ovaya, baktım ovaya ) 2
Bay Mustafa çağırmış dam oynamaya )

Ormancı gelir gelmez yıkar masayı, yıkar masayı ) 2
Laf anlamaz ormancı çekmiş kafayı )

Aman ormancı canım ormancı ) 2
Köyümüze getirdin yoktan bir acı )

Köyümüzün suları hoştur içmeye, hoştur içmeye ) 2
İçinde köprü var gelip geçmeye )

Sevdiğimi vurdular hiç mi hiçine, hiç mi hiçine ) 2
Yazık ettin ormancı köyün iki gencine )

Nakarat
Şarkı adıyla sıralı liste OrmanıYazdır
Seslendiren: Halk Türküsü
Halk Türküsü
Gönderen:
Turkce muzik Turkce muzik Yaş: 16 - İstanbul, TR Gönderilme tarihi

Ormancı (Söz)
Belen Kahvesi
Muğla-Yatağan arasındaki karayolunda ilerlerken, yol kenarına yerleştirilmiş yeni bir levhayla karşılaşıyorsunuz: "Belen Kahvesi".
Belen Kahvesi
Muğla-Yatağan arasındaki karayolunda ilerlerken, yol kenarına yerleştirilmiş yeni bir levhayla karşılaşıyorsunuz: "Belen Kahvesi". Bu kahve, kendini tanıtmak ve hikâyesini anlatmak için sizi davet ediyor. Olay ise şöyle:
Muğla'nın Gevenes ve Kozağaç köyleri civarında bir orman yangını çıkar. Yangın ile ilgili tutulan zabıtın Muğla'ya gönderilmesi gerekir. Ormancı Mehmet İn, yangının ertesi günü, bekçiyi Muğla'ya gitmek üzere O sırada kahvede arkadaşı Mustafa Şahbudak ile dama oynayan muhtar Tevfik Cezayir, bekçinin daha acil bir işi olduğunu söyleyerek bu isteği reddeder. Bunun üzerine Ormancı ile Muhtar arasında tartışma başlar.

Ormancı dama masasını devirerek dağıtır, muhtarın arkadaşı ise bu davranış üzerine Ormancı'ya bir tokat atar. Ormancı kamasını çıkartarak Mustafa Şahbudak'ı kolundan yaralar. O da, bunun üzerine tabancasıyla Ormancı'ya ateş eder. Kurşun sekerek olayı yatıştırmak amacıyla araya giren Muhtar'a isabet eder ve ölümüne sebep olur.

Bu olaydan sonra Belen Kahvesi zamanla yıkılma ve yok olma noktasına gelir. Ancak, 6 Nisan Muğla Valiliği tarafından kamulaştırılıp restore edilerek tekrar hizmete açılır. Bugün Belen Kahvesi, Gevene "yeni adıyla Çay bükü" köyü içinde ovaya hâkim bir tepede sizi karşılıyor.
Yöre insanlarından Değirmenci Tahir Usta tarafından üretilmiş bir de türküsü var:
19 39 GVE Ormancı Çıktım Belen Kahvesine Ormanci Mugla Türkü Hikayeleri Sitesi Piyano Vokalist Söyleyen Nota Sözler Gelin YouTube Yöre Bölge Türkü Konu etiketleri ormancı sözleri, aman ormancı sözleri, ormancı türküsü, ormancı türküsü sözleri, ormancı türküsünün sözleri, ormancı türküsünün hikayesi, aman ormanci sozleri, ormancı türküsü hikayesi, ormancı hikayesi, ormanci sozleri, ormanci turkusu, ormancı türküsünün hikayesi kısa, ormanci turkusu sozleri, ormancı sözleri ve hikayesi, ormanci sözleri,
Sponsor Reklamlar Bekçiyi gönderemem'' diye cevap verir. Bunun üzerine ormancı ile muhtar arasında tartışma başlar. Muhtar Tevfik Cezayirli Ormancı Türküsü Sözleri ve Hikayesi ''Ayıp ediyorsun Mehmet Ormancı Türküsü Sözleri ve Hikayesi bize müsaade et'' der. Ormancı kahveye geri döner Ormancı Türküsü Sözleri ve Hikayesi dama masasını bir yumruk atar. Mustafa Şah budak Ormancı Türküsü Sözleri ve Hikayesi bu davranışa tahammül edemez ve ormancıyı tokatlar. Olayın büyüyeceğini anlayan köylüler Ormancı Türküsü Sözleri ve Hikayesi ormancıyı sakinleşmesi için kahvenin arka tarafına götürürler.
Piyano Muğla Türkü ORMANCI ÇIKTIM BELEN KAHVESİ Vokal BURCU Hikaye Orman Grup MP3 İndir Toplu Eğitim Okul lise Fon Film Gam Hoca Öğretmen Jazz jenerik Marka Metod UZUN Akor Anonim Saz Akord bağlama Saz kişisi derleyen notaya alanı saz ses sanatçı olmak üzere şimdi sayfa Arama Anahtar Sözcükleri Arama Toplam 7 sonuç bulundu Aranacak Tüm sözcükler Herhangi bir sözcük Tam tümlecik Sıralama İlk önce yeniler İlk önce eskiler En popüler Alfabetik Kategori Sadece Burada Ara Hikaye Öykü Dram Orman Mugla Türkü Hikayeleri Ege Sitesi
Ormancı Türküsü Efe Zeybek Oyun Havası Vokalist Oya Yıldız Çıktım Belen Kahvesine Hikaye Öykü Dram Orman Mugla Ege Site THM Koro Solo Solist Çeşitli Sanatçı İzlesene Video Sanat Zanaat Türk Şarkı Repertuar Konser Albüm CD DVD Kral TV Trt Star Show Kanal Televizyon Anonim Türkü Beni Akor Anonim Saz Akord bağlama

Genç Piyanist ORMANCI Süper Türkü Çıktım Belen Kahvesi Zeybek Repertuar Nakarat Orman Çeşitli Sanatçı İzlesene Video Sanat Zanaat Türk Şarkı Konser Albüm CD DVD Türkü Hikayeleri Sitesi Vokalist Söyleyen Nota Sözler Gelin Youtube Yöresi Bölge Piano ORMANI Nasıl Oynanır Oyun Havası Piyanist Hikaye Öykü Vokalist Söyle Gelin Çay Yöre Bölge Dram Türkü Dama Çayı Kahvehane Merkez Şehri Alfabetik Liste Tel Telefon Ptt Forum Net İller Köy En Kalabalık İller İdare Genel Piyanist Türkü Müdür AK Parti Hedef Haber Politika Saat Önce Genel Başkan Yardımcı Yerel Seçim Tamam Hava Durumu Tüm

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS