Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Genç Piyanist Yücel Karaman İçin Söylüyor Vardım Hint Eline Kumaş Getirdim Piyano Kemençe Düeti Pir

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Yanık Erzincan Türkülerini Piyano Sesleri İle Dinlediniz mi?. .
Genç Piyanist Güneş, İlçemiz Güngören Belediyesi Başkanı Şakir Yücel KARAMAN İçin Çaldı. Güngören Belediye’mizi Ziyaretimizde Bize Candan Davranan SEVİNÇ AKARSU , GÜLSÜM UZUN, İLYAS KUMBAROĞLU' na Ayrıca Çok Teşekkür Ediyoruz.
Güngören Belediyemizi, Başkanımızı , Personelini Çok Seviyoruz.
Sevgi ve Saygılarımızla
Güneş Yakartepe, " Vardım Hint Eline Kumaş Getirdim " Piyano Armoni Notalarını Yazdı, Kuyruklu Piyano Çaldı ve Söyledi.
Klasik Kemence Ezgileri İle Ona Renk Kattı.
Solist; ECE YILDIRIM Sesi İle Ona Vokalde Eşlik Etti.
Erzincan Türküleri Piyano Serisi: 4
Sevgi ve Saygılar...
Çok Sevilen Türküleri Piyano İle Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider..
Değerli Eleştirileri Ve Yorumlarınızı Bekliyorum.
Güngören Belediye’mizi Ziyaretimizde Bize Candan Davranan SEVİNÇ AKARSU , GÜLSÜM UZUN, İLYAS KUMBAROĞLU' na Çok Teşekkür Ediyoruz.
Güngören Belediyemizi, Başkanımızı , Personelini Çok Seviyoruz.
Sevgi ve Saygılarımızla
ŞAKİR YÜCEL KARAMAN KİMDİR ?
1966’da Erzincan’da doğan Ş.Yücel Karaman, 1990’da İ.T.Ü. Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Aralarında çok uluslu firmaların da bulunduğu özel kuruluşlarda üst düzey yöneticilik yaptı. İş hayatı boyunca yürüttüğü projelerden ikisi, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu. Ayrıca bu projelerden biri, TTGV tarafından “Teknoloji Ödülü”ne layık görüldü. İşi gereği gittiği değişik Avrupa kentlerinde belediye hizmetlerini inceleme fırsatı buldu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde çalıştı. ISO 9000 kalite yönetimi ve kişisel gelişim süreç planlama ve hizmette tasarım gibi eğitim programları yanı sıra, “Akustik Kongresi” ve “Kalite Kongresi” gibi birçok ulusal ve uluslar arası etkinliğe de mesleki bildiri ile katıldı. En son Ulaşım A.Ş’de, Türkiye’nin “ilk ve tek” yerli tramvay aracını geliştirip imal eden bölümünün yöneticiliğini yaptı. Ak Parti Güngören Belediye Başkanlığı’na aday olmak için görevinden istifa etti. 28 Mart 2009 Genel Yerel Seçimlerinde ise yüzde 50’yi aşan oy oranıyla Güngören Belediye Başkanlığı’na seçildi. İstanbul’da 1972’de gelen Kahraman, 28 yıldır Güngören Gençosman Mahallesi’nde ikamet ediyor. Askerliğini kısa dönem olarak yapan, evli ve iki çocuk babası Ş.Yücel Karaman, iyi derecede bilgisayar ve İngilizce biliyor. ( Ak Parti Güngören Belediye Başkan Adayı Şakir Yücel Karaman kimdir )

Vardım Hint Eline Kumaş Getirdim
Açtım Bedestanı Sattım Oturdum
Sen Benim Başıma Neler Getirdin
Ben Senin Kahrını (Derdini) Çekemem Gönül

Eline Aluben Sazlar İstersin
Göllerde Ördeği Kazlar İstersin
Benden Mahbub Gelin Kızlar İstersin
Ben Senin Kahrını (Derdini) Çekemem Gönül

Kara Bulut Gibi Göğe Ağarsın
Sulu Yağmur Gibi Yere Yağarsın
O Yâr Senin Değil Ne Çok Bakarsın
Ben Senin Kahrını (Derdini) Çekemem Gönül

ERZİNCAN
Erzincan Her çeşit meyvenin yetiştiği, târih boyunca birçok büyük savaşların yapıldığı ve son bin senede on bir defâ haritadan silinen, “etrafı dağlık ortası bağlık” bir il. Doğuda Erzurum, güneyde Tunceli, güneydoğuda Bingöl, güneybatıda Elazığ-Malatya, batıda Sivas, kuzeybatıda Giresun, kuzeyde Gümüşhane ve Bayburt illeri ile çevrilmiştir. Trafik kod numarası 24’tür.
Erzincan, genel olarak karasal iklim özelliklerine sahiptir. Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan, Elazığ ve Malatya dışındaki diğer tüm illerden, daha ılıman bir iklimi vardır.

İlin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Yetiştirilen başlıca tarımsal ürünler, buğday, arpa, çavdar, fasulye, fiğ, şeker pancarı, soğan ve patatestir. Sebzecilik ve meyvecilik ve bağcılık, sulamanın yapılabildiği Erzincan Ovasında yoğunlaşmıştır.Dutluklar ilde geniş yer tutmaktadır. Hayvancılık küçük çapta olup, koyun ve kıl keçisi yetiştirilir. Merkezdeki şeker, et ve süt fabrikaları sığır besiciliğinin gelişmesine neden olmuştur. Özellikle süt ürünlerinden Erzincan’ın tulum peyniri ün kazanmıştır. Bunların dışında tavukçuluk ve arıcılık da ilin ekonomisinde önemli yer tutmaktadır.

Erzincan’ın çeşitli ilçelerinde bulunan zengin maden kaynaklarının pek azı işletilmektedir. İliç ve Kemaliye’de demir, Tercan’da manganez ve krom, İliç’te asbest, Çayırlı ve Refahiye’de magnezit, Kemaliye ve Refahiye’de linyit, Erzincan-Mollaköy’de perlit yatakları bulunmaktadır. Ayrıca büyük bölümünde mevsimlik üretim yapılan kaynak tuzlaları, Erzincan kenti yakınlarındaki Ekşi Su ve Bögert’te kaplıca ve maden suyu kaynakları bulunmaktadır.

Pir Sultan Abdal, 16. yüzyılda yaşamış halk şairi, ozan. Asıl adı Haydar'dır. Yaşamının büyük bölümü Sivas’ın Yıldızeli ilçesinin Çırçır Bucağına bağlı Banaz köyünde geçti. Halk arasında Yedi Ulular olarak bilinen Yedi Ulu Ozan'dan biridir. Alevi gelenekleri ile dergâhın tarikat ortamında Türk dilini kullanarak yetişti. Şiirlerinde duru ve yalın bir Türkçe kullandı. Ana konuları, Deyişler, Nefesler, Hakk sevgisi, Ehl-i Beyt sevgisi, duazimam, ilahi aşk, tasavvu

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS