Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Gerçek Piyano Senfoni I LOVE YOU Çok Sesli Senfonik Armoni Düzenleme SENİ SEVİYORUM Aranje Kanun Pi

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Enstrumantal Müzikleri Piyano ve Kanun Sesleri İle Dinlediniz mi?.
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, "I Love You - Seni Seviyorum" eserini Kuyruklu Piyano Çaldı.
Kanun güzel Tınıları Piyanoya Eşlik Etti.
Enstrumantal Türk Müzik Saz Eserleri Kanun Piyano Düet Serisi: 14
Çok Sevilen Eserleri Piyano İle Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz,
Umarım Hoşunuza Gider.
Güzel Yorumlarınızı Bekliyorum
Sevgi ve Saygılar.
Piyano Kanun Düeti İkili I Love You Enstrumantal Seni Seviyorum Aşk Rahatlatıcı Romantik Duygusal Muhteşem eser
Türkiye'nin hakkı teslim edilmiyen en büyük müzik sanatkarıdır!..türk milletinin kahir ekseriyeti onu tanımaz lakin o ülkemizi ve kültürümüzü dünyada en iyi temsil eden şahıstır!..kendisi amerika da yaşamaktadır. enstürmantel türk sanat musikisi sanatçısıdır!...bütün dünyadaki folk türü müziklerin toplandığı "buda bar" adlı bir albümde bir tek türk müziği vardır oda ömer faruk tekbilek üstadın yaptığı "I love you" şarkısıdır!..bu şarkı daha sonra muazzez ersoy tarafından seni seviyorum ismiyle söylendi..bence herkesin dinlemesi gereken albümlere sahiptir.
Hiçbirimiz birbirimizden farklı değiliz. Bütün kültürler birbiriyle benzerdir. Müzik bizim ortak lisanımız, ortak muhabbetimizdir. Müzik ve dans sayesinde de hepimiz kardeşçe biraraya gelebiliriz.
Bu hiç zor değil” Ömer Faruk TEKBILEK süper eseri
Kanun Piyano I love you

Sinfoni Sinfonik Gerçek Hakiki ÇokSesli Klasik NEY Not Arşiv Pdf Peşrev Bu Sayfayı Senfoni Senfonik Çok Sesleri Kez Ziyaret Son Tarih Senfonisi Çok Ses Sesli Neyzen Yanıtla Sil Notalar

Kanun (Müzik) hakkında bilgiler
Kökeni, milattan önceki Anadolu, Mezopotamya ve Mısır uygarlıklarına kadar uzanmaktadır. Daha sonraki çağlarda yine bu bölgelerde görülen “Kanun”, giderek dünyanın diğer bölgelerine yayılmıştır. Özellikle Çin, Hindistan ve Pakistan’da bu çalgının benzerlerine rastlanmıştır.

Hemen hemen bütün organologlar, Arapça olan “kanun” kelimesinin, Yunanca “kanon” kelimesinden türediğini kabul eder. Yasa, yönetim, hüküm, kural gibi anlamları olan “kanon” terimi, hem tellerin uzunluklarıyla titreşimleri arasındaki ilişkiyi araştırmakta kullanılan tek telli bir deney âletinin; hem de telleri kısmen ses kutusu, kısmen de sap üzerinde kalan lavta cinsinden bir çalgının da adıdır.

Uzun geçmişi boyunca birçok değişiklik geçiren “kanun”un temel yapısal özellikleri, günümüzde bütün ülkelerde aynıdır. Üzerine tellerin gerildiği, ses kutusu işlevi gören ve kalınlığı dar ahşap kasa, bir yanı dik açılı ve diğer yanı ise diyagonal biçimindedir. Göğüs tahtasında ise standart olamayan kafesler bulunur. Dik kenarlı tarafta deri gerilmiş bir bölüm vardır. Üstünden tellerin geçtiği uzun köprünün ayakları, bu deriye basar. Tellerin çoğu üçlü, pest (alt) taraftakilerin birkaçı ise ikilidir. Dik açılı bölümde bulunan tel tahtasından çıkan ve köprüyü aşan her tel, eğik kenar boyunca uzanan “mızgılık”taki özel yarığından geçerek bir akort burgusuna sarılır. Üç sıra oluşturan burgular, mızgılığa paralel olan burguluğa üstten girer. Üst uçları kesik piramit biçiminde olan burgular, özel metal akort anahtarıyla döndürülür. Bağırsak teller, günümüzde yerini naylon tellere bırakmıştır. Türk kanununda ikişer veya üçer telli 24, 25 veya 26 tel takımı bulunur (genellikle toplam 75 tel). Teller, bemollü olarak akortlanır. “Mızgılık”tan hemen sonra tellerin altına yerleştirilen küçük mandalların indirilip kaldırılması sayesinde tellerin boyunun uzayıp kısalması sağlanır. Böylece çalgıdan, seslendirme sırasında yarım tondan daha küçük aralıklar elde edilebilir. Bu çalgının eğik kenarlı ya da yamuk dikdörtken şeklinde yapılmasındaki amaç, tel boylarının kısadan uzuna doğru takılması ile inceden kalına yönelen farklı seslere ayarlanabilmesidir.

Ses alanı üç buçuk sekizli kadardır (tiz muhayyer'den kaba yegâh'a kadar). Yorumcu, bir iskemleye oturarak dizlerine yatay durumda koyduğu kanunu, her iki elinin işaret parmaklarına taktığı yüksüklere tutturduğu fildişi mızraplarla çalar. Son dönemlerde bazı ustalar, daha yoğun ses elde edebilmek için bu çalgıyı sehpa üzerinde de çalmaktadırlar.
Gerçek Piyano Senfoni I LOVE YOU Çok Sesli Senfonik Armoni Düzenleme SENİ SEVİYORUM Aranje Kanun Piano SEV seni Çok Beğen Sevgi Armonik Armonileri Armonisi Senfonisi Senfoniler Senfonileri Orkestra Topluluk Koro Piyanistik Piyanocu Düeti İkili Enstrumantal Ömer Faruk Tekbilek Aşk Rahatlatıcı Felsefe Metni Tarih Dergi Basım Karar Yöntem Derece Çözüm Bas Devlet Romantik Duygusal Parça Fon Müziği Karaoke Melodik Melodisi Arşiv Pdf Peşrev Enstrümantel Sol Minör Major En Güzel Makam Adı Batı Baskı İzin Orjinal Konu Forum Galeri
Senfonik Eserler, I LOVE YOU, Seni Seviyorum, Kanun, Piyano, Senfonisi Piano Music Sound Çok Seveceksiniz Sesli Klasik NEY Not Arşiv Pdf Peşrev Bu Sayfayı Senfonik Çok Sesleri Kez Ziyaret Son Tarih Senfonisi Çok Ses Sesli Neyzen Yanıtla Sil Notalar Şifre İlim Filozof Felsefe Metni Tarih Dergi Basım Karar Yöntem Derece Çözüm Bas Şifre Güzel Sanatlar Tasarım

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS