Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

HAMİDİYE MARŞI Sultan Abdülhamid Beste Necip Paşa

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Hakiki HAMİDİYE MARŞI Beste: Necip Paşa - Sultan 2. Abdülhamid Han için Osmanlı Ulusal Marşı Solo Piyano ile.
Türk Osmanlı Hanedanları - Osmanlı Devleti Saray Milli Müzikleri
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, "HAMİDİYE MARŞI " Eserini Piyano ile Solo çaldı.
Arka Perde Sinevizyon ile Abdülhamit han Eserlerinden Görüntüler Eşlik etti.
“Sultan 2. Abdülhamit için, Osmanlı Milli Marşı; ” Osmanlı Sarayı Müziği Piyano Solo Serisi: 6
Genç Osmanlı Piyanist Beğeni, Destek ve Güzel Yorumlarınızı Bekler.
Hamidiye Marşı, 1876-1909 yılları arası kullanıldı.Ahmed Necip Paşa tarafından II. Abdülhamit için bestelendi
Sultan 2. Abdül Hamid han için HAMİDİYE MARŞI Eseri Hakkında Bilgi
Osmanlı döneminde padişah marşları veya Osmanlı İmparatorluğu'nda Resmî Marşlar Osmanlı döneminde millî marş yerine padişah marşları vardı.
Osmanlı İmparatorluğu'nun kurulduğu 1299 yılından itibaren kullanmaktadır.[kaynak belirtilmeli] Fakat devletin 19. yüzyıla kadar resmi ya da ulusal bir marşı olmamıştır. Padişah II. Mahmut döneminde, yani ordu ve bandonun yeniden yapılandırıldığı sırada Guiseppe Donizetti, Osmanlı İmparatorluğu'na çağırılmıştır. Donizetti Paşa olarak da bilinen Guiseppe Donizetti tarafından batı müziği türünde bestelenen Mahmudiye Marşı, Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk resmi marşı olmuştur. Fakat bu marş, aynı dönemdeki diğer monarşi devletlerin marşı gibi ulusal bir marş değil de kraliyet marşı olmuştur. Osmanlı İmparatorluğu marşları resmiyete dayalıdır ve birçoğunun bestecisi bilinmemektedir.Marşların şimdiki hali sitelerde sadece melodi şeklide bulunmaktadır.
Tanzimat Devri sırasında ilk ulusal marş olan Mecidiye Marşı bestelenmiş ve bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin kullandığı "Beyaz ay yıldızlı al bayrak" resmi bayrak olarak kabul edilmiştir. Osmanlı İmparatorluğu, resmi olarak şu marşları kullanmıştır:
Mahmudiye Marşı, 1808-1839 yılları arası kullanıldı. Guiseppe Donizetti ve kardeşi Gaetano Donizetti, marşı II. Mahmut için besteledi.
Mecidiye Marşı, 1839-1861 yılları arası kullanıldı. Guiseppe Donizetti tarafından Abdülmecit için bestelendi.
Aziziye Marşı, 1861-1876 yılları arası kullanıldı. Callisto Guatelli tarafından Abdülaziz için bestelendi.
Hamidiye Marşı, 1876-1909 yılları arası kullanıldı. Necip Paşa tarafından II. Abdülhamit için bestelendi
Reşadiye Marşı, 1909-1918 yılları arası kullanıldı. Italo Selvelli tarafından Mehmet Reşat için bestelendi
72 Gerçek HAMİDİYE MARŞI Piyano Solo Beste Necip Paşa 2. Sultan Abdülhamid Han İthafen Osmanlı Musiki Müziği Marche Klasik Türk Marş Ana Büyük Askeri Bando Mızkayı Hümayün Saray Yıldız Sarayı Grande Marche Osmanlısı Marş Ali Bahriye Osmanlılar Efendi Hazretleri Şehzade Devleti Aliyesi Tanzim Marş Askeri Bando Hz Hazreti Yeni Hakiki Abdül Hamid Abdülhamit Abdul Hamit Dolmabahçe TBMM Meclis Başkanı Topkapı Milli Saraylar Osmanlıca Ders Eğitim Sultanı Der saadet İstanbul genç Piyanist Necib Piano 781 286 1 Piano Bestekar: Necip Paşa Ahmed Necip HAMİDİYE MARŞI Sultan Abdülhamid Beste: Necip Paşa HAMİDİYE MARŞI, Sultan 2. Abdülhamid, Beste, Necip Paşa, Han Piyano Solo İthafen Osmanlı Musiki Müziği Gerçek Marche Klasik Türk Marş Ana Büyük Askeri Bando Mızıkayı Hümayün Saray Yıldız Sarayı Grande Marş-ı Ali Osmanlılar Efendi Hazretleri Şehzade Devleti Aliyesi Tanzim Marş Askeri Bando Hz Hazreti Yeni Hakiki Abdül Hamid Abdülhamit Abdul Hamit Dolmabahçe TBMM Meclis Başkanı Topkapı Milli Saraylar Osmanlıca Ders Eğitim Sultanı Der Saadet l Genç Piyanist Necib Ahmed Ahmet Yesarizade Piano Yesari zade Resital sound akustik resital music Resitali solosu

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS