Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Hazreti AYŞE: İslamiyetin Doğuşu FİLM MÜZİK Dini Yerli Türk Yeşilçam Sinema Filmleri Tema İlahi Peyg

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Hz AİŞE Film Müziği - Ünlü Muhteşem Dini Müzikler
Hazreti AİŞE Dini Yeşilçam Sinema Film Müziklerini Piyano ve Kanun ile Nasıl Bulacaksınız?
Genç Piyanist Güneş Yakartepe " Hazreti AYŞE " Yerli Sinema Dizi Filmi Tema Müziğini Piyano İle Çaldı.
Genç Piyanist Destek ve Güzel Yorumlar Bekler.
Hazreti AİŞE Yerli Türk Sinema Konu ve Fon Müzikleri Bilgi
Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.s.)'e ilk iman eden onun en sadik arkadasi Hz. Ebu Bekr es-Siddîk'in kizi ve Hz. Peygamber'in zevcesi. Hicret'ten dokuz veya on sene önce Mekke-i Mükerreme'de dogdu. Annesi Ümmi Rûmân binti Âmir ibn Umeyr'dir. Hz. Âise çok küçük yasta müslüman olmustur.
Resulullah, ilk zevcesi Hatîcetü'lKübrâ hayatta iken baska bir kadinla evlenmemisti. Onun vefatindan sonra bir süre daha evlenmedi. Resulullah, Hatice (r.a.)'in ölümüne çok üzüldü. Osman ibn Maz'un'un hanimi Havle binti Hakim, Resulullah'a gelerek Ebu Bekr es-Siddîk'in kizi Âise ile evlenmesini teklif etti. Sonra da Resulullah adina Ebu Bekr'e giderek kizi Âise'yi istedi.
Hz. Aişe Rasûl-i Ekrem ile evlendikten sonra üstün bir mevki ve haklı bir şöhrete ulaştı. Peygamber hanımlarının mü'minlerin anneleri (ümmehâtü'l-mü'minin) olduklarını bildiren ve Hz. Pey­gamber'den sonra, başkalarının onlarla Evlenmelerini ebediyen yasaklayan Kur'an ayetleri gere­ğince "ümmü'l-mü'minin" diye anılmaya başlamıştır. Hz. Aişe ile Hz. Peygamber arasındaki aile bağı, sevgi, anla­yış ve hürmet esası üzerine ku­rulmuştur. Kendisine büyük ya­kınlık ve sevgi gösteren Hz. Pey­gamber ile koşu yaptığı, O'nun omzuna dayanarak Mescid-i Ne­bevi'de mızraklarıyla savaş oyun­ları oynayan Habeşliler'i seyrettiği ve Hz. Peygamber'e nazlanmak­tan hoşlandığı bilinmektedir. Hz. Peygamber de onunla bir arada bulunmaktan, bilhassa gece se­yahetlerinde kendisiyle sohbet et­mekten, davetlere onunla birlikte katılmaktan, sorularına cevap vermekten pek memnun olurdu. Hz. Peygamber, hanımları arasında Hz. Hatice'den sonra en çok onu sevmiş, dünyada en çok kimi sevdiği sorusuna, karşı­lık olarak onun adını vermiş ve bu sevgisini dile getirmiştir. Aişe ile birlikte bulunduğunda kendisine vahiy geldiğini açıklaması, onun diğer hanımlarından daha fazileti olduğunu göstermekte­dir. Hz. Peygamber'i en fazla kıs­kanan ve sevgisini kazanmak için en çok gayret sarfeden de o idi. Hz. Peygamberin çok sevdiği ve hatırasını daima canlı tuttuğu Hz. Hatice'yi bile kıskanır ve bu husustaki hislerini Rasûl-i Ekrem'e ifade etmekten çekinmezdi. Hz. Peygamber de ona Hz. Hati­ce'nin faziletini sayar, ondan ço­cukları olduğunu söylerdi. Ev işlerini kendisi yapardı. Hz. Peygamberle beraberken O'nunla sohbet eder ve nafile ibadetle meşgul olurdu. Kadınlarla namaz kılarken onlara imamlık ederdi. Hz. Peygamber'e karşı besle­diği derin sevgi yanında O'na, itaat ve emirlerine dikkat etmekle de temayüz etmişti. Geceleri namaz kılar, günlerinin çoğunu oruçla geçirirdi. Kimsenin aley­hinde konuşmayı sevmezdi. Kanaatkâr, mahviyetkâr, mütevazi, aynı zamanda vakur ve cömert idi. Öksüz ve fakir çocukları himayesine alır, onların terbiye ve ye­tiştirilmesine itina eder, sonra da kendilerini evlendirirdi. Birçok köle ve cariyesini azat etmiştir; bazı rivayetlerde sayılan altmış iki olarak zikredilen bu azatlılardan bir kısmı ilim ve hadisle meşgul olmuştur. Hz. Peygamber'in diğer hanımlarıyla, kızı Hz. Fatıma, Hz. Ali ve diğer sahabelerin faziletlerine dâir birçok hadisi rivayet etmek ve onları daha sonraki ne­sillere tanıtmak suretiyle âlicenap olduğunu da göstermiştir.
Hazreti AİŞE Piyano ve Kanun Hz Ayşe Hazreti Türk Yerli Yeşilçam Dini Sinema Film Müziği Jenerik Soundtrack Theme Ana Tema Müzikleri Şarkısı Eseri Piyano Klasik Kanun Düeti 11 ayın Sultanı ramazan Kısa Film başlangıç Giriş Müziği Huzur Doğru tv sultan iltifat TGRT yayın Programı Piyano Piano Dini İslami Film Sinema Dizi Müzikleri Musiki Şarkı İlahi Fon Enstrümantal
Hazreti AYŞE: İslamiyetin Doğuşu FİLM MÜZİK Dini Yerli Türk Yeşilçam Sinema Filmleri Tema İlahi Peygamber İslam Alemi Ramazan Mübarek Ünlü Meşhur Mekke Medine İslam Alemi Dünyası SAV Aise Ayse İslam Alemi Dünyası Hayatı Yaşamı Hayat Hadis Eşi Evliliği Nikah Hanımı Dini Resmi Başrol Full Hd Film İzle Hz Ali Hazreti Muhammed SA Ebubekir Ebu İlahiler Özel En Çok İzlenen Bilinen Yaygın Beğenilen Beğen Türkçe Dublaj Alt Yazı Konu İlahi Eserleri Kaside

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS