Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Isparta’lı Piyanist GÜLE DÜŞTÜM GÜLMEDİM Güller Diyari Güzel Memleket Türküsü Piyano Abdullah AKDAŞ

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Kaymakamlığı Tüm hakları saklı
Isparta Türkülerini Piyano Sesleri İle Dinlediniz mi?. .
Isparta’lı Genç Piyanist Güneş, Abdullah AKDAŞ için Çaldı ve Söyledi
Güneş Yakartepe, " Güle Düştüm Gülmedim " türküsünün Piyano Armoni Notalarını Yazdı, Kuyruklu Piyano Çaldı ve Söyledi.
Vokalist Burcu Ona Sesiyle Eşlik Etti.
Isparta Türküleri Solo Piyano Serisi: 6
Sevgi ve Saygılar...
Çok Sevilen Türküleri Piyano İle Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider..
Değerli Eleştirileri Ve Yorumlarınızı Bekliyorum.

Güle Düştüm Gülmedim (Güzelim)
Gülden Düştüm Ölmedim
Elâ Gözlü Yârimi
Tam Bir Aydır Görmedim (Of Of Sinem Of)

Arabamı Koşamam
Yokuşları Aşamam
Ver Baba Sevdiğime
Ölürüm De Yaşamam (Of Of Sinem Of)

GÖNEN BELEDİYESİ

İlçemiz Merkez Belediye Başkanlığında, 56 kadrolu, 1 geçici işçi olmak üzere toplam 57 personel görev yapmaktadır. 2009 yılı bütçesi 3.135.934,86.-TL. dır.Merkez Belediyesine ait, 9 otobüs, 4 kamyon, Hasta nakli için 1 ambulans, 3 arozöz, 1 kazıcı ve yükleyici, 1 çöp kamyonu, 3 traktör,1 biçerdöver,1 adet ekskavatör,1 hizmet aracı ve 1 makam aracı bulunmaktadır.

2008 yılı itibarıyla gerçekleştirilen yatırımlar; Park yapımı çalışmaları % 100 gerçekleşmiş, 80.000,00 TL harcama yapılmıştır. Tarlapınarı mesire yeri tamamlanarak halkın istifadesine sunulmuştur. İçme suyu şebekesinin yenileme çalışmaları tamamlanmıştır. Üst kademeler, 2 adet İçme suyu deposu tamamlanmış. Alt kademeler belediye imkanlarıyla yapılmaya devam etmektedir.

Spor Kompleksi inşaatında halı saha tamamlanmış,futbol sahası çimlerin sulanması için su deposu yapılmış, saha içerisine su boruları döşenerek faaliyete geçirilmiştir. Yeni pazar yeri yapımı için gerekli projeler hazırlanmış, yeni pazar yerine 850.000,00 TL harcama yapılarak tamamlanmış olup hizmete açılmıştır.Toplu Konut İdaresi tarafından alt gelir grubuna yönelik 128 dairenin yapımına başlanılmıştır.2009 yılı içerisinde sahiplerine teslim edilecektir. İçerisinde Cami ve Sosyal Tesis de bulunmaktadır. Yunus Emre Türbesi çevre düzenleme işleri tamamen bitirilmiştir.
Abdullah AKDAŞ Piyano Solo Güle Düştüm Gülmedim Gül Düş Gülüm İlgili Video Isparta Türküsü Gülü Yöresi Türküsü Ela Gözlü Yarimi Tam Bir Ay Göz Yar Akdeniz Bölgesi Göl Göller
GÜLÜN FAYDALARI
Gül yağı başta tabipler, sonra kadınlar için vazgeçemedikleri bir madde olarak bugüne dek gelmiştir. Tedavide gül, geleneksel tıp dünyasında ilaç olarak kullanılmıştır. Gülsuyu, Gül Macunu ve Gül yağı olarak işlenen gül, bu üç ayrı şekliyle baş ağrısı, ateşlenme, bayılma, mide ağrısı, göz kanlanması gibi rahatsızlıkları tedavi etmekte faydalı olduğu geleneksel tıp kitaplarında yazmaktadır.
Gülbirlik: Yağ gülü (Rose Damescana) ve gülyağı üretimi 100 yılı aşkın bir süredir Isparta yöresinde gerçekleştirilmektedir. Bu özelliğiyle de Isparta’ya “Güller Diyarı” denilmektedir. Isparta’nın gül ürününü devletin destek ve yardımlarıyla en iyi biçimde değerlendiren Gülbirlik, 1954 yılında 9 kurucu birim kooperatifinin oluşturduğu Kooperatifler Birliği olarak kurulmuştur. Gülbirlik’in halen 6 birim kooperatifi, 8000 üretici ortağı, 5 ayrı yerde kurulu 7 ünite gülyağı tesisi ile 1 ünite gül konkreti tesisi mevcuttur. Gülbirlik mevcut tesislerinde günlük 360 ton gül çiçeği işleyerek, Türk ve Dünya standartlarına uygun gülyağı ve gül konkreti üretimini gerçekleştiren, Türkiye’nin ve dünyanın bu alanda en büyük üretici ve ihracatçı kuruluşudur. Gülbirlik, 45 yılı aşkın bir süredir istikrarlı bir biçimde sağladığı döviz girdisi ile ülkemize, üreticinin ürününü değerlendirmesi ile de yöre halkına ekonomik ve sosyal refah getirmektedir. Halen dünya parfüm ve kozmetik sanayiinin önde gelen kuruluşlarının gülyağı ve gül konkreti ihtiyaçlarını karşılayan Gülbirlik, bu alanda konumunu muhafaza etmekte ve geliştirmektedir. Ayrıca Gülbirlik, 1998 yılı başında kozmetik üretimine de başlamıştır.

Gülyağı: Parfüm ve kozmetik sanayiinin en önemli ve pahalı hammaddelerinden olan gülyağı pembe yağ güllerinin buharlı distilasyon yöntemiyle kaynatılmasıyla üretilir. Dünya standartlarına uygun kalitede gülyağı, deniz seviyesinden 1050 m ve daha fazla yükseklikte yer alan, Isparta ve yöresinde yetiştirilen güllerden elde edilir. Her yıl Mayıs ve Haziran aylarında toplanan güller, hava şartlarının da katkısı sonucu üstün kalitede gülyağı üretiminin gerçekleştirilmesini sağlar.
Isparta’lı Piyanist GÜLE DÜŞTÜM GÜLMEDİM Güller Diyari Güzel Memleket Türküsü Piyano Abdullah AKDAŞ Isparta Vali Yardımcısı Personeli Piyano Solo Gül Düş Gülüm T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI Şarkikaraağaç Kaymakamlığı Tüm hakları saklı İlgili Türküsü Gülü Yöresi Ela Gözlü YarTam Bir Ay Göz Yar Akdeniz Bölgesi Göl Göller nasayfa Bilgi Edinme İnsan Hakları Linkler Halk Klavuzu Uydu Haritası Sanal Turlar Gülü Kurumsal Yapı Valimiz İl Genel Meclisi İlçe Encümeni Plan Proje Yol Ulaşım Hizmetler Şarkikaraağaç Kaymakamı Ruhsat Denetim Mali Hizmetler

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS