Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Klarnet & Piyano KERİMOĞLU ZEYBEĞİ Son Cover Üzerine Çal Piyanolar Sözlü Yorum Ezgi Piyanist

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

KERİMOĞLU ZEYBEĞİ Klarnet ve Piyano ile
Genç Piyanist Güneş Yakartepe " KERİMOĞLU ZEYBEĞİ " Eserini Piyano Armoni Notasını Yazdı, Çok Sesli Armoni ile Piyano Çaldı ve Söyledi.
Klarnetimiz Güzel tonu ile Ona Eşlik Etti.
Türk Halk Müsikileri Piyano ve Sol Klarnet Serisi: 6
Çok Sevilen Eserleri Piyano ile Nasıl Bulacaksınız?
Kıymetli Eleştirileri ve Yorumları Merak ile Bekliyorum.
Lütfen Yazarak ve Beğenerek Bana Moral Verin
Kerimoğlu Zeybeği Muğla'nın Yeşilyurt beldesinden Kerimoğlu Eyüp'ün kahramanı olduğu bir olayı konu edinen ünlü bir türkü.
Türkünün konu ettiği olay Kerim oğlu Eyüp'ün ölümü ile sonuçlanmıştır ve öldürüldüğü ev yine Muğla yakınındaki Yerkesik beldesinde bulunmaktadır. Bu ev günümüzde türkünün anısına müzeye dönüştürülmüştür.
Cesaret ve gözü pekliği ile halk arasında adını duyurmuş, 1882 ve 1901 yılları arasında yaşamış olan Pisili Kerimoglu Eyüp(Muğla) adına yakılmış türkü ve bu zeybek havasında oynanan oyundur. 1985 yılında Mehmet Ali Eren tarafından Ali Kara ve Lütfi Nalbantoğlu kaynak alınarak derlenen bu türkü ve oyunu ilk kez yine aynı yıl Muğla Endüstri Meslek Lisesi Zeybek Ekibi tarafından oynanmıştır.
Piyano Klarnet Düeti KERİMOĞLU ZEYBEĞİ Kaynak Alınarak Derlenen Bu Türkü Oyunu İlk Kez Yine Aynı Yıl Sandal Al Kanlara Muğla Endüstri Meslek Lisesi Zeybek Ekibi Tarafı Oyna Rehbere Hızlı Ulaşım İller Şehirler Şehri Şehiri İl Kasaba Merkez Büyük Şehir Büyükşehir İlçe Köy İçeriği Paylaş Bookmark Share Sonraki Diğer İçerikler Muğla Hakkında Genel Bilgiler Mugla Üniversitesi Üniversite Meslek Yüksek Okulları Yüksekokulu Son Cover Üzerine Çal Piyanolar Zurna Sözlü Yorum Vokal Ezgi Piyanist Sol Damar Macun Meyan Kerimoğlu Zeybeği Sol Türküler Toplam deniz kıyıları ile Muğla en uzun sahil En büyük ve il olmaya aday Fethiye ilçesi. Muğla ilinde ayrıca iki büyük göl bulunmaktadır. Bunlar Milas ile Aydın ilinin Söke ilçesi sınırları dahiline yayılan Bafa Gölü ile Köyceğiz ilçesindeki Köyceğiz Gölü'dür. Önemli üç akarsuyu ise Çine Çayı Klarnet & Piyano KERİMOĞLU ZEYBEĞİ Son Cover Üzerine Çal Piyanolar Zurna Sözlü Yorum Ezgi Piyanist

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS