Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

KÜTAHYANIN PINARLARI Kuyruklu Piyano Genç Piyanist Solist: Esra Kütahya Pınarı Yöresi Türküsü

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

KÜTAHYANIN PINARLARI Yöre: Kütahya, Ezgilerimizi Çok Sesli Armonileri ile Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " KÜTAHYANIN PINARLARI " Eserini Piyano Notalarını yazdı, Armonik Şekil ile Piyano çaldı ve Solistimiz Eseri güzel Vokali ile Seslendirdi.
Türk Halk Müsikileri Piyano Vokal Serisi : 7
Çok sevilen Türküleri Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz,
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum.
Sevgi ve Saygılar..
Kütahya'nın Pınarları Akışır,
Devriyeler Kol Kol Olmuş Bakışır.
Asalı'ya Çuha Şalvar Yakışır,

Aman Aman Vehbi Öyle De Böyle Olur Mu.
Ah Ben Ölürsem Dünya Sana Galır Mı.

Salın Gelip Musallaya Dayandı,
Gar Beyaz Vehbim Al Kanlara Boyandı.
Seni Vuran Oğlan Nasıl Dayandı,

Aman Aman Vehbi Öyle De Böyle Olur Mu.
Ah Ben Ölürsem Dünya Sana Galır Mı.
KÜTAHYA'NIN PINARLARI HİKAYESİ bundan 100-120 yıl önce kütahya'da bir ailenin genç yakışıklı, sözü dinlenir, temiz kalpli bir oğulları varmış. orta halli bir ailenin de güzel, boylu poslu uzun saçlı bir kızları varmış. kız biraz hoppa olduğu, ele, avuca sığmadığı için arkadaşları ona "deli düve" ismini vermişlerdi (düve: buzağı doğurma zamanı gelmiş yeni ineklere bazı yerlerde düve denirmiş). işte genç yakışıklı delikanlı deli düveye aşık olmuş. o zamanlar deli düve adı dillere destandır. genç, deli düveyi ailesinden ister, fakat kızı vermezler. kızla genç gizli gizli buluşurlar. bunu duyan kızın ailesi razı olur ve kızla genci evlendirirler. fakat gençlerin saadetleri uzun sürmez, bu kızın güzelliğini duyan gören zamanın delikanlıları kendilerini reddeden kızın kocasını hem kıskanır hem de ona kin bağlarlar.
aradan hayli zaman geçer bu genç ve güzel gelin bazı delikanlılar tarafından tehdit edilmeye başlanmıştır. delikanlılar "kocandan ayrılacaksın yoksa seni dağa kaldırırız, kocanın da gözlerini kör ederiz" diye kıza haber salmışlar. genç kadın önceleri aldırmaz ve kocasından saklar, onu sevdiği için bir türlü kötülük etmelerine razı olamaz ve delikanlılara şöyle haber yollar " ne olur, kocamı rahat bırakın. ona dokunmayın ne isterseniz yapayım" der. bunu haber alan gençler kadını kaçırmaya karar verirler. aracı kadına "biz istediğimizi çeşme başında söyleyeceğiz. oraya kadar gelsin" derler. bunu duyan gelin meraktan çatlayacak bir duruma geldiğinden çeşme başına gider. çeşme başına giden delikanlılar tuzak kurarak kadını kaçırırlar. kadın bu sırada çığlık atar o sırada kadının kocası olan asalıoğlu sesi duyarak koşarak gelir. kadının kocası ile diğer gençler arasında kanlı bir kavga olur ve asalıoğlu ölür. gençler kızı dağa kaldırmıştı öte yandan oğullarını kanlar içinde yattığını gören gencin ana ve babası saçlarını başını yolarlar. bu olay üzerine bu türkü yakılır.
Kütahyanın Pınarları Öykü THM Türkü Çal Öykü Anlat Size Halk Hikaye Resim İzle Var Yöresi yaşat Bu türkü Kültür Saz Söz KÜTAHYA Porselen Seramik Güral fincan tabak yemek kap Piyano Ve Yaylı Tanbur İlahiler ilgili aramalar kütahyanın pınarları sözleri kütahyanın pınarları hikayesi kütahyanın pınarları dinle kütahyanın pınarları ney kütahyanın pınarları video kütahyanın pınarları nota kütahyanın pınarları indir kütahyanın pınarları şarkı sözüKütahyanın Pınarları Akışır Devriye Kol Olmuş Bakışır Piyano Solist: Esra Kütahya Yöre Pınar Pınarı Akar Aman Vehbi Öyle Böyle Olur Ah Ben Ölürsem Dünya Sana Kalır Geldi Musalla Kar Beyaz Tenim Al Kanlara Boyandı Kan Boya Seni Vuran Oğlan Vehbi'm Asalı Çuha Şalvar Yakışır Çal Öykü Anlat Size Halk Hikaye Resim İzle Var Yöresi Yaşat Bu Türkü Kültür Saz Söz Kutahya Porsolen Seramik Güral Fincan Tabak Yemek Kap Bağlantı Tüm Forumlar Skype Forumu Soru Cevap Forum Okula Destek Platformu Diğer Üye Günlükleri Tube Videolar

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS