Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Kuyruklu Piyano SON MEKTUP Beste Yıldırım Gürses Anla Artık Beni Grand Gür Ses Konser Çok Sesli Mail

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Neo Klasik Şarkıları Piyano Sesleri ile Dinlediniz mi?.Çok Sesli Armoni Formu ile Şarkılarımızı Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " Son Mektup, Ana Artık Anla Beni " Şarkısını Piyano çaldı ve Söyledi.
Solist; Burcu Sesi İle Ona Vokalde Eşlik Etti.
Klasik Türk Müziği Şarkıları Solo Piyano Yldırım Gürses Vokal Serisi: 7
Çok sevilen Eserleri Piyano ile Dinleyince Umarım Hoşunuza Gider.
Eleştiri ve Yorumunuzu bekliyorum.
Anla artik, anla beni
Unut butun gecenleri
Anla artik, anla beni
Unut butun gecenleri

Bitsin her şey, butun aşkim
Bunu senden diliyorum
Son mektubu yazarken ben saadetler diliyorum

Biliyorum ayiracak bu son mektup ikimizi
Bu son mektup koparacak yillar suren sevgimizi

Bitsin her şey, butun aşkim
Bunu senden diliyorum
Son mektubu yazarken ben saadetler diliyorum
1915 GVB Son mektup Grand Kuyruklu Dijital piyano Konser Vokalist Söyleyen Nota Sözler Gelin
Anla artık anla beni unut bütün geçenleri (SON MEKTUP)
Repertuar No: 465
Eserin İlk Dizesi: Anla artık anla beni unut bütün geçenleri (SON MEKTUP)
Söz Yazarı: Aydın Ünsal
Makam: Nihâvend
Form: Şarkı
Usul: Sofyan
Bestekar: Yıldırım Gürses
Notayı Gönderen: EKREM ZAMAN
Yıldırım Gürses Biyografisi
Yıldırım Gürses, 21 Ocak 1938 tarihinde Bursa’da doğmuştur. Babası Ziraat Bankası memurlarından Nasuhi Bey ve annesi Müeyyet Cevriye hanımdır. Ablasının adı Cahide’dir. Babası ud çalar ablası söylerdi. Bu da küçük Yıldırım’ın ilk müzik eğitimi oluyordu. Bu arada şarkı söylemeyi, usul ve uslubü öğreniyor ve biraz da kanun çalıyordu.
Biyografi İlk okula babasının tayin olduğu Bursa Yenişehir’de başladı, sonra yine Bursaya gidince orada devam edip Çelebi Mehmet Ortaokulundan sonra Bursa Erkek Ticaret Lisesi'nden mezun oldu. Sonra Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi'ni kazanarak üniversite eğitimine Ankara’da devam etti ve bu üniversiteden mezun oldu. Lise döneminde Türk Musikisi Cemiyetin’de çalışmalara başladı. Aynı dönemde Ticaret Lisesinde konserler vermiştir. Üniversitede okurken bir yandan da türk ve batı müziği dersleri aldı.

1959 yılında Ankara Devlet Opera imtihanına girdi ve Türkiye birincisi oldu. Opera’da 7-8 ay çalıştıktan sonra ayrıldı ve TRT sınavını yine üstün başarıyla kazanarak çalışmalarına burada devam etti. Radyodaki çalışmaları sırasında beste yapmaya da başladı.

“İçime Hep Hüzün Doluyor” adlı şarkısı ilk bestesidir. Ardından sesini geniş kitlelere duyurmasını sağlayan “Gençliğe Veda” adlı şarkısını besteledi.1964 yılında radyodan ayrıldı ve gazino çalışmalarına başladı, ardından İstanbul’a yerleşti.

1965 yılında, Hürriyet Gazetesinin yaptığı ilk Altın Mikrofon yarışmasında birinciliği kazandı. Altın Mikrofon’daki bu başarının ardından Yıldırım Gürses, çalışmalarına hız verdi. Sanatçı popüler müziğin en önemli isimlerinden biri haline geldi. “Son Mektup”,
Yıldırım Gürses’in diğer önemli şarkılarından bazıları şunlardır; Mevsimler Yas Tutup Çöller Ağlasın, Liseli Kız, Çal Kanunum Çal, Mazideki Aşk. Aynı zamanda Arif Nihat Asya’nın Fetih Marşı isimli şiirinin sanatçı tarafından yapılan yorumu çok beğenilmiştir. Yıldırım Gürses’in önemli bestelerinden biri “İçime hep hüzün doluyor” sözleriyle başlayan Rast makamındaki şarkısıdır. Sanatçı, bestekar Yıldırım Gürses’in 30′a yakın albümü ve 350 bestesi bulunmaktadır.

1980 yılında TRT’de Türk Hafif Sanat Müziği korosun da şeflik yaptı. Yıldırım Gürses sanatçı Emel Sayın ile birlikte Neşe-i Muhabbet Müzikalini gerçekleştirdi, müzikal Yıldırım Gürses’in bestelerinden oluşmaktaydı, müzik direktörü de Yıldırım Gürses’ti.

1986 yılında kendisi kurucu ve başkan olmak üzere ekibi ile birlikte MESAM’ı kurdu ve böylece Türkiye’de ilk kez bestekar ve söz yazarlarının haklarını koruyan Türkiye Musıki Eseri Sahipleri Meslek Birliği adı altında bir meslek birliği kurmuş oldu.

1962 yılında kendisi gibi TRT ses sanatçısı olan Ayla Gürses’le evlendi. Yıldırım Beyazıt (d.1971) adında bir oğlu vardır.

Yıldırım Gürses, 18 Kasım 2000 tarihinde 62 yaşında kalp krizi sonucu ölmüştür. Not Eserin İlk Dizesi Anı Anlat Ben Unutma Bütün Geçen Söz Yazarı Geçmişi Bitsin Herşey Bütün Aşkın Bunu Senden İstiyorum Mektubu Yazarken Ben Saadetler Diliyorum Biliyorum Ayıracak
SON MEKTUP Beste Yıldırım Gürses Piyano ile unutulmaz besteler çok sesli eserler Nihavend Şarkı Sözü Anla Artık Beni Enstruman Piyanist Nostalji Piyano Cal Çalgı Çalma Melodi Notası Söyle Müzik Fon Ses Piyano Çal Müzik Şan Vokalist Kes

1915 GVB Son mektup Grand Kuyruklu Dijital piyano Konser Vokalist Söyleyen Nota Sözler Gelin YouTube Yöre Bölge Türkü

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS