Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

MAHMUDİYE MARŞI Sultan 2.Mahmud Osmanlı Müzikleri

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

MAHMUDİYE MARŞI - Osmanlı ilk Ulusal Marş Solo Piyano ile.
Türk Osmanlı Hanedanları - Osmanlı Devleti Saray Müzikleri
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, " MAHMUDİYE MARŞI " Eserini akustik Kuyruklu Piyano ile çaldı.
“Sultan 2. Mahmut için, İlk Osmanlı Milli Marşı; ” Osmanlı Sarayı Müziği Piyano Solo Serisi: 3
Genç Piyanist beğeni, Destek ve Güzel Yorumlarınızı Bekler.

Sultan 2. Mahmut için MAHMUDİYE MARŞI Eseri Hakkında Bilgi
Mahmudiye Marşı, 1808-1839 yılları arası kullanıldı. Guiseppe Donizetti ve kardeşi Gaetano Donizetti, marşı II. Mahmut için besteledi.
II. Mahmud (Osmanlı Türkçesi Mahmud-u sānī, Mahmud-u Âdlî) (20 Temmuz 1785 – 1 Temmuz 1839), 30. Osmanlı padişahı ve 109. İslam halifesidir. Osman Gazi ve Sultan İbrahim'den sonra Osmanlı hanedanının üçüncü ve son soy atasıdır. Son altı Osmanlı padişahından ikisi onun oğlu dördü ise torunudur.
Gaetano Donizetti ; İtalyan bestecisi Bergamo . İlk müzik bilgilerini Bergamo Müzik Enstitüsü’nde Paldı; sonra Bologna’da ünlü müzikçi eğitim gördü. operası Venedik’te sahnelendi. Ardından 1822’de Roma’da sahnelenen Zoraide di Granata eleştirmenlerce övgüyle karşılanınca tüm çalışmalarım opera üzerinde yoğunlaştırdı. Daha kişisel ve dramatik bir üslup geliştirerek Rossanini etkisinden sıyrılan Anna Bolena operasının 1830’da Milano’da sahnelenmesi üzerine Avrupa’da geniş bir ün yaptı. arasında Napoli Müzik Koleji’nde öğretmenliğinin ardından Paris’e yerleşti, daha yoğun bir çalışmaya girdi. sağlık durumu bozuldu ve bir süre akıl hastanesinde yattı.Bir bölümü günümüzde de sahnelenen 40’ı aşkın operası vardır.
30% Mahmudiye Marşı Marche İmperiale Ottomane Osmanlı İmparatorluğu Marş İmparator Sultan 2. Mahmut Mahmud Han Milli Ulusal Marşı National Anthem Ottoman Empire Guiseppe Donizetti Paşa Piyano Piano Abone Ol Ekle Paylaş
MAHMUDİYE MARŞI Sultan 2. Mahmud Osmanlı Müzikleri MAHMUDİYE MARŞI, Sultan Mahmud Han ,Osmanlı Müzikler, Giuseppe Donizetti, Paşa, Devlet, MARŞI Solo Piyano Mahmudiye Marşı Marche İmperiale Ottomane Osmanlı İmparatorluğu Marş İmparator Sultan 2. Mahmut Mahmud Han Milli Ulusal Marşı National Anthem Ottoman Empire Paşa Piyano Solo Piano Abone Ol Ekle Paylaş Imperial Otoman Marş Mahmudiye For Sultan Mahmud II By Giusepe Donizeti Gaetano Donizetti Abdulhamid Han Marşı Mehter Marşları Osmanlıları Sultanları Mehterhan Sultanlar Mahmut Padişahı

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS