Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

MELTEM Kürdili Hicazkar Saz Semaisi Piyano Ve Kanun İle İcra Etti.. Beste: Göksel Baktagir Muhteşem

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Genç Müzisyen Güneş Yakartepe, " MELTEM Kürdili Hicazkar Saz Semaisi - Beste: Göksel Baktagir " Şarkısını Piyano Çaldı .
Kanun Muhteşem Tınıları ile Piyanoya Eşlik Etti.
Enstrümantal Türk Müziği Eserleri Piyano Kanun Serisi: 6
Genç Piyanist Beğeni, Destek ve Güzel Yorumlarınızı Bekler.

MELTEM Göksel Baktagir Eseri ve sözleri Hakkında Bilgi
MELTEM Muhteşem bestekar Göksel Baktagir'e ait olup makamı KürdiliHicazkar dır. Formu Saz Semaisi şeklindedir.
Beste çalışmalarına konservatuar öğrenciliği yıllarında başlayan Göksel Baktagir'in, otuzbeşi sözlü ve yüz altmışı enstrümantal olmak üzere 195 civarında beste çalışması bulunmaktadır. Eserlerinin birçoğu T.R.T repertuarına alınmış, "Sazım" adlı Zavil saz semaisi, 1990 yılında T.R.T tarafından düzenlenen bir yarışmada ödül kazanmıştır. "Tek Kelime"adlı muhayyerkürdi şarkısı, Milliyet gazetesinin düzenlemiş olduğu 1997 yılının en sevilen 10 şarkısı arasına seçildi. "Doğu Rüzgarı" adlı albüm çalışması 2000 yılında Türkiye yazarlar birliği tarafından ödüllendirildi. Baktagir 1984 yılından beri, kanun icrasında diğer tekniklerin yanı sıra özellikle "sol el" için geliştirdiği kendine özgü bir teknik üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Kanun sazı üzerinde, geleneksel icra biçimlerinde günümüzün en önde gelen icracılarından biri olarak kabul edilen sanatçı, temelde bir Türk Musikisi enstrümanı olan sazının bütün imkanlarını ve sınırlarını değerlendirerek, bakış açısını diğer dünya müziklerine doğru genişletmiştir. Bu bağlamda New Age ve Caz gibi türlerde de başarılı örnekler sergilemiş, bazı batılı caz topluluklarıyla konserler vermiştir. Susan Kalifastauris ile Akbank Caz Festivali'nde (1994), Lawrence "Butch" Morris ile yine Akbank Caz Festivali'nde (1995) konserler verdi. Morris ile verdiği konser 1996'da CD olarak yayınlanmıştır.

1997'de Burhan Öçal'ın daveti üzerine, kendisiyle ve Arif Erdebil (ney), Yurdal Tokcan (ud), Selim Güler (kemençe)'in de içinde bulunduğu grupla bir konser vermiştir ve Fransa'da gerçekleşen bu konserin kayıtları "Orient Secret" adında bir albümle 1998'de yayınlanmıştır. Mayıs 2000'de, Mercan Dede Ensemble ile "Selimname-Evrensele Açılan Kapının Aydınlık Sesleri" adında bir konser vermiştir. Mercan Dede"Secret Tribe" grubunda da yer alan Baktagir, bu grupla Nisan 2002'de Fransa, Hollanda, Almanya ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinde konserler vermiştir.2004 yılında Tefken Filarmoni Orkestrasıyla Türkiye ve Japonyada saz soliti olarak konserler verdi.
Sanatçı 1998'den beri İstanbul Sazendeleri grubuyla Türkiye içinde ve özellikle akademik kurumlarda konserler vermektedir.
0094% Kanun Piyano Düeti Piyanist Türk Klasik Müziği Meltem Kürdili hicazkar Saz Semaisi Beste Göksel Baktagir YouTube En Güzel Şarkılar İcralar Yorumlar Trt Müzik Şan İkili Yorumu Yorumlar
Dört Dörtlük Saray Piyano Kanun Piano Düeti Piyanist Türk Klasik Müziği Saz Semaisi Beste En Güzel Eserler İcralar Yorumlar Trt Müzik İkili Yorumcu Yorumu Doğru Kanun ve Piyano, Videosu Kanuni Piyanolar Düeti Piyanist Düeti Videosu Line Düet Piyanist Türk Klasik Sanat Müziği Kanalı ait diğer videolara ulaşmak güncel içerik takip etmek için kanal göz atabilir abone Keyifli seyirler videolar Repertuar No Eserin İlk Dize Bestekar şarkı, eser Şarkı söylem sözü Ekle Lyrics Çeviriler Akor Türkü şarkı Musiki MELTEM Kürdili Hicazkar Saz Semaisi Piyano ve Kanun İle İcra Etti.. Beste: Göksel Baktagir Muhteşem Enstrümantal Türk Müziği Eserleri Piyano Kanun Serisi Nasıl Tınılar Destek Ve Güzel Yorumları Bekler Genç Müzisyen Beğeni Meltemi Rüzgar Yumuşak Esen Tatlı Piano Çaldı Bestekar Ait Olup Makamı Kürdilihicazkar Formu Saz Semai Şeklinde Şarkı Seyirler Videolar Repertuar No Eserin İlk Dize Bestekar Şarkı, Eser Şarkı Söylem Sözü Ekle Lyrics Çeviriler Akor Türkü Şarkı Musiki

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS