Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Ney Ve Piyano Enstrümantal En Güzel Besteler Melodik Küçük Genç Çocuk Piyanist Kaval Neyzen Mey Şair

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Yaptığım Enstrümantal Besteleri Piyano Tuş Sesleri ve Ney Üflemesi ile Dinlediniz mi?. Bestelerimi Çok Sesli Armoni Formu ile Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, "No 5 Ne İçindeyin Zamanın " bestesinin Piyano Notalarını yazdı, Polifonik Şekil ile Piyano çaldı ve Söyledi.
Yeni Enstrümantal Bestelerim Türk Sazları ile Düetleri Piyano Serisi: 5
Yeni besteleri Piyano ve Ney ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar...
Bestemin Şiiri Ahmet Haşim'e Aittir.

Ne içindeyim zamanın
Ne de büsbütün dışında;
Yekpare geniş bir anın
Parçalanmış akışında,
Bir garip rüya rengiyle
Uyumuş gibi her şekil,
Rüzgarda uçan tüy bile
Benim kadar hafif değil.

Başım sukutu öğüten
Uçsuz, bucaksız değirmen;
Içim muradıma ermiş
Abasız, postsuz bir derviş;

Koku bende bir sarmaşık
Olmuş dünya sezmekteyim,
Mavi, masmavi bir ışık
Ortasında yüzmekteyim Güfte: Ahmet Hamdi Tanpınar
Ahmet Hamdi Tanpınar (d. 23 Haziran 1901; İstanbul) – (ö. 24 Ocak 1962, İstanbul), Türk romancı, öykücü ve şair. Aynı zamanda 1942-1946 yılları arasında TBMM'de Maraş milletvekilliği yaptı.
Daha sonra Millî Mecmua, Hayat, Oluş, Görüş dergilerinde de yazan Tanpınar, ilk şiirlerinde, dönemin genel havasına uymuş, Dergâh'ta yayımlanan "Kalbim" adlı şiirinde, kalbini Kaplan'ın sözleriyle "inzivanın" 'korkudan kısık bir nefes gibi' dalga dalga ürperip eridiği "bakımsız, eski bir saray'a benzemekte ve yükselen bir fıskiyeyi / Beyhude düşünür viran bir bahçe".
Tan pınar, şiirindeki estetik kaygıları yaşamının sonuna kadar korumuş, Cumhuriyet döneminin toplumsal çalkantılarından, akımlarından uzak tutmuştur yapıtını. "Fırtına, sonsuzluk, esrarlı bitiş / Karanlık dağıtıyor meyvalarını Yemyeşil bir ağaç, sarsıyor geniş / Kollarında ufkun dört duvarını" dizeleriyle başlayan "Defne Dalı" adlı şiirin Oluş dergisinde yayımlarken Mustafa Nihat Özon ile Halil Vedat Fırıtlı şunları yazmışlardır: "Büyük harf sonu edebiyatını yoğuran nesil arasında titiz bir estetik davasının bayrağını ısrarla omuzlarında taşımış olan Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Defne Dalı, uzun bir sanat çilesinin gayrı meş'ura açılmış kapısından sonsuzluğa ve esrarlı bitişe bir bakıştır. Saf şiir yazma yolunda yirmi yıl beraber yürüdükleri arkadaşları, başka kanaatlerin arkasına takılarak Ahmet Hamdi Tanpınar'ın yalnız bıraktı. Ve o, sökecek kanlı şafağı bekleyen bir gece kuşu gibi ölümün sarı dünyasında renkler, kokular, baharlar ve hayaller aradı".

Ahmet Hamdi Tanpınar, şiirlerinin yanısıra öyküleri ve romanları ile de dikkati çekmiş, özellikle Doğu / Batı sorun salının aşılması çabasını yansıtan denemeleri ve düşün yazılarıyla etkili olmuş bir yazardır. 19. Yüzyıl Türk Edebiyatı Tarihi onun edebiyat tarihçisi olarak da ahmed önemini ortaya koyan bir çalışmadır ve şu ana kadar aşılamamış durumdadır.

Tanpınar, sanatçı kişiliğini, belki de en iyi biçimde "Antalyalı Genç Kıza Mektup"unda vermektedir: "Şiirlerimin anahtarlarını roman ve hikâyelerim verir. Mamafih roman anlayışım şiir anlayışımdan fazla ayrılmaz. Oradada rüya kelimesi için söylediğim şeyler, hattâ rüyanın nizamı hakimdir. Şu farkla ki şiirde dolayısıyle kendimin, hikâye ve romanlarımda kendimle beraber mümkün olduğu kadar hayatımın ve insanların - kendimden başkaların - peşindeyim. Ve başkalarına ait zamanın peşinde".

38 E Ney Enstrümantal Ne İçindeyim Zamanın Şiir Ahmet Hamdi Tanpınar Beste Yakartepe No 2 Melodik Ney Türk Müziği Sazları Piyano ile Besteler Küçük Genç Piyanist Besteleri Şair Şiir Kaval Mey
Ney & Piyano Enstrümantal Müzik Besteleri Yapıtları Şiir Şiirler Bütün Öykü Abdullah Efendi Rüyaları Yaz Yağmuru Hikaye Roman Güzel Sanatlar Akademisi Üniversitesi Fakültesi Okulu Kitap yazıt Ünlü sanatçı bu sezon Günay 6 gala kapı kadar dolu bir salonda gerçek tam 3 saat sahnede kaldı Türkiye en nezih eğlence mekanı tek gazinosu Gün ay Restaurant önceki gece yine müthiş bir eğlence gecesi ev sahipi yaptı Ne İçinde Zamanı Şiir Ahmet Hamdi Tanpınar Beste No 2 Melodik Ney Türk Müziği Sazları Piyano ile Besteler Küçük Genç Piyanist Besteleri Şair Şiir Kaval Mey
KEMAN TÜRK MÜZİĞİ SAZLARI Enstrumantal Saz Eseri Fon Müzikleri Karaoke Ezgi Slow Sözsüz Melodi Ezgisel Melodik Melodisel Sazı Osmanlı eski Notalar Anasayfa Dernekler Etkinlikler Videolar Basında Duyurular İletişim Müzik Bilgileri Fasıllar Besteciler Makamlar Müzik Teorisi Türk Müziği Makaleler Dış Duyurular Türk Müziği ses eğitimi alan öğrenci beste Fasıl Faslı faz derleme derlenmiş bilgilere Klasik

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS