Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

OSMANLI SERGİ MARŞI Beste Guatelli Paşa Dolmabahçe Sarayı Müzik

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

OSMANLI SERGİ MARŞI Beste: Callisto Guatelli Paşa, İthaf: Sadrazam Vezir Mehmet Fuat Paşa için Yapılan Marş Sultan Abdülaziz Dönemi O gün Tören için Çalınan Marş (Marche de l'exposition Ottomane)
Osmanlı Devleti Saray Klasik Batı Müzikleri - Dolmabahçe Sarayı Klasikleri
Genç Osmanlı Piyanist Güneş Yakartepe, "OSMANLI SERGİ MARŞI " Eserini Piyano ile Solo çaldı ve Klasik Kemençede: Kaan Sezerler Ona eşlik etti.
Sultan 2. Abdülaziz için, Osmanlı Musiki Marşları; ” Osmanlı Sarayı Müziği Piyano Solo Serisi: 9
Genç Osmanlı Piyanist Beğeni, Destek ve Güzel Yorumlarınızı Bekler.
Callisto Guatelli (Guatelli Paşa İtalyan müzisyen.
İstanbul'a gelerek Osmanlı sarayında dört padişah döneminde görev yapan, Musika-i Hümayün şefliğini uzun süre yürüten Guateli, gerek devrin Türk musikisi eserlerini armonize ederek, gerekse Türk makamları çok sesli marşlar besteleyerek çok sesli müziğin Osmanlı topraklarında gelişimine katkı sağlamıştır. Mehmet Ali Bey, Klarnetçi Zati Bey, Saffet Bey gibi Tür müzisyenleri yetiştirmiştir Osmaniye Marşı, Aziziye Marşı, Osmanlı Sergi Marşı gibi popüler eserlerin bestecisidir.
Marşımız Keçecizade Mehmet Fuat Paşa ya ithaf yapılmıştır .(1814 İstanbul - 1868 Nice), Osmanlı devlet adamı. Tanzimat döneminin önde gelen üç siyasi liderinden biridir. Abdülaziz saltanatında donemleri iki kez sadrazam ve toplam on yıla yakın Hariciye Nazırlığı (dışişleri bakanlığı) yapmıştır. Siyasi başarılarının yanı sıra keskin zekâsı ve nükteleriyle ün kazanmıştır.Birinin adına sunma, armağan etme Bak sunu
OSMANLI SERGİ MARŞI Beste Guatelli Paşa Dolmabahçe Sarayı Müzik OSMANLI SERGİ MARŞI Beste Guatelli Paşa Dolmabahçe Sarayı Müzik ithaf Sadrazam Vezir Mehmet Fuat Paşası Piyano Teşhir Fuar İtalyan Müzisyen İkinci Yarısı İstanbul Dört Padişah Dönemi Görev Yapan Müsika-i Hümayün Şefi Uzun Süre Türk Musikisi Eserleri Armonize Türk Makamları Çok Sesli Marşlar Bestele Toprakları Gelişimi Katkı Tür Osmaniye Aziziye Sergisi Popüler Eser Bestecisi Padişah Yıldız Saray Expo Marche De L'exposition Ottomane Müzikleri Musikisi Fuad Resmi Ulusal Mızıka-I Hümayun Milli Musiki Hanedanı Küçük Ordu Bando Osmanlısı Sarayları Müzikleri

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS