Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Papatya Gibisin Beyaz İnce Piyano Kemence Tangosu Tango Kim Neden Hisler Nedir Bu Çektiğim Gizli Sen

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Tangolar Piyano ve Kemençe Sesleri ile Dinlediniz mi?.
Piyanist Güneş Yakartepe, " Papatya Gibisin Beyaz İnce " Şarkısını Piyano Piyano çaldı ve Klasik Kemençe ona eşlik etti.
Türkçe Tango Müzikleri Piyano Serisi: 8
Çok sevilen parçayı Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Sevgi ve Saygılar
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum.
Papatya Gibisin Beyaz ve İnce, popüler Türk tangolarından birisidir. Necdet Koyutürk tarafından sözleri yazılmış ve bestelenmiştir. Asıl ismi "Papatya" olup, Papatya gibisin beyaz ve ince olan ilk satırı ile de bilinir.
Secaattin Tanyerli – Papatya Gibisin

Papatya gibisin beyaz ve ince
Eziliyor ruhum seni gorunce
İsmin dudaklarimi yakiyor neden
Nedir bu cektigim senin elinden
Yalvaririm sana gel uzme beni
İnan bana cok seviyorum seni
Gel kollarima artik bekliyorum

Papatyam seni ozluyorum
Neden sanki oyle dudak bukuyorsun
Yoksa acik soyle hic mi sevmiyorsun

Sana soruyorum neden susuyorsun

Bana bu sevgiyi cok mu goruyorsun

Bilsem soyler miydim gizli hislerimi

Keske gormeseydim gulen gozlerini

Biliyorm fakat sen de seviyorsun

Anladim capkinca naz ediyorsun
Papatya Gibisin Beyaz İnce Kız Kadın Türk Tangoları Klasik Kemençe Türk Müziği Yerli Türkiye Sanat Halk Rumeli Türküsü Kemance kemence Karadeniz Sazı Sazları Tango rum
tango solisti, popüler müzik ve Türkçe tangolar bestecisi, söz yazarı ve müzik yapımcısı, kolleksiyoner ve müzik araştırmacısıdır.

01 Nisan 1951 de Istanbulda doğdu. Istanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisini bitirdi. Evlidir. Türkçe Tangoların ilk yaratıcılarından Orkestra şefi , besteci, söz yazarı ve aranjör Necdet Koyutürk’ün oğludur.

Erdener Koyutürk müzik dünyasına 1974 yılında besteci olarak girmiş ve 1976 yılında da plak prodüktörü olarak devam etmiştir. O yıllarda Fatoş Balkır, Meral-Zuhal ikilisi, Nazan Öncel, Ömür Göksel, Nil Burak v.b. solistlere pop müzik besteleri ve sözler yazmış, plaklar hazırlamıştır.

1988 yılında Necdet Koyutürk ün vefatından sonrada kendini tamamen Türkçe Tangolar’ın devamına adamış olup hem tangolar seslendirmekte, bestelemekte, söz yazmakta orkestrasıyla, gerek TRT kurumunda

1990 yılından sonra Tangolar konusunda da araştırmalara başlayan Erdener Koyutürk bu konularda çeşitli derneklerde ve yayın organlarında konferanslar vermektedir. Bir çok dergide pop müzik ve Türkçe tangolarla ilgili makaleleri yayınlanmıştır. Erdener Koyutürk sanatsal çalışmalarında gerek yaşadığı o yılların olaylarından, gerekse beşbin’i aşkın Taş plak, 45 lik, LP ve yazılı, resimli belgenin bulunduğu adeta bir müzik kitaplığı diye de adlandırabileceği arşivinden de faydalanmaktadır.

Erdener Koyutürk 1997 yılında Yaşayan tango adıyla iki kasetten oluşan Sesli kitap anlayışında, bir albüm hazırlamıştır. Bu albümde Necdet Koyutürk’ün hayatı, sanatı, duygularıyla beraber 1940 ların Istanbul ve Türkiyesinin müzik ve sanat yaşamını anlatmaktadır. Amacı kendisine miras kalan bilgilerin diğer kuşaklara da aslına sadık kalınarak ve kaynağından ulaştırılabilmesidir.

Dünden Bugüne Tango adlı Türkçe Tangolar 1 serisinden çıkartılan kaset ve CD si vardır. Ayrıca yapımcı olarak bir çok tangoları bir araya toplamış ve “Taş plaklarda tango” adlı kaset , CD hazırlamıştır. Erdener Koyutürk solist, besteci, söz yazarı, yapımcı, ve yazar olarak 16 tane 45 lik, 3 Long Play, 9 Kaset, 1 adet çift kasetten oluşan sesli kitap, ve 6 adet cd ye imza atmıştır.
Papatya Gibisin Beyaz İnce Piyano Kemence Tangosu Tango Kim Neden Hisler Nedir Bu Çektiğim Gizli Senin Ads Kaynak Elinden Yalvarırım Sana Gel Üzme Beni İnan Bana ANLADIM ÇAPKINCA NAZ EDİYORSUN Çapkın Çok Seviyorum Seni Gel Kollarıma Artık Bekliyorum Papatyam Seni Özlüyorum Neden Sanki Öyle Dudak Büküyorsun Yoksa Açık Söyle Hiç Mi Sevmiyorsun Sana Soruyum Neden Susuyor Bana Bu Sevgiyi Çok Mu Görüyor Bilsem Söyler Gizli Hislerimi Keşke Görmese Gülen Gözlerini Biliyorum Fakat Sende Seviyor Dudak Yoksa Açık Söyle Hiç Mi Sevmiyor Yerli Türkiye Sanat Kemençe Karadeniz Sazı Sazları
60 ı aşkın beste ve sözü bulunan ün yayınlanan besteleri arasında; Bal Gözlüm, Bir kadın bir erkek, Selam Fenerbahçe adlı tangolarıyla, trt müzik trtmüzk kral televizyon ünlü üretici usta üzerinde virtiöz virtüöz vikipedi ney keman Profesyonel vokal zeybek solo koro topluluk orkestra alıştırma oyun oyna org öğrenme online öğrenmek oyuncak video kurs beceri mp4 ses nota nerdir nerede nasıl kim öğrenme samsung radyo ritim ritm romantik resital solfej sehpa sandalye sesi nakliye liste konsol sözler satın al satışı Kategoriler Tatil Gezi İş Ekonomi Spor Müzik Sinema Bilgisayar İnternet Otomobil Ulaşım Medya Çevre Sağlık İlişkiler Hayvanlar Pozitif Bilimler Oyun Hobi Yeme İçme Aile Çocuk Alışveriş Diğer Mynet Cevaplar Politika Devlet Eğitim Kültür Sanat Sosyal Bilim Etiketler Kim Film İl Ne Sinema Şarkı İlçe Ülke Sporcu Olimpiyat Şarkıcı Takım Londra Oyuncu Anlam Dünya Nedir Futbol Türkiye Türk

görüntü Wikipedia başka bir yerde diğer kullanım telif hakk

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS