Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Enstrumantal AY YÜZLÜM Murat Göğebakan Akor Gitar Merkezi Eğitimi Okulu Lise Egzersiz Etüd Es

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Enstrumantal Şarkıları Piyano Tuş Sesleri ile Dinlediniz mi?
Piyanist Güneş Yakartepe "Ay Yüzlüm Murat Göğebakan " Şarkısını Piyano Notalarını yazdı Polifonik Form ile Piyano çaldı ve Söyledi
Türk Pop Müziği Şarkıları Solo Piyano Serisi: 15
Çok sevilen Şarkılarımızı Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz Umarım Hoşunuza Gider
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum Sevgi ve Saygılar
Murat Göğebakan - Ay Yüzlüm

Zaman hancı bulut yolcu
Simdi gitti en son yolcu
Bitmedi mi hasret borcu
Neredesin ay yüzlüm ?

Gece çöker günler solar
Gözlerime yaşlar dolar
Hatıralar bende ağlar
Neredesin ayyüzlüm ?

Karakollar mı kuruldu
Kelepçeler mi vuruldu
Bak bugünde akşam oldu
Neredesin ay yüzlüm ?

Siir ...
Gençliğim dizleri üstüne çökmüş
Kalpaklanınca sevda yoluna
Bir doğuş yaratıldı çırılçıplak
Ve sen ve sen ay yüzlüm
Kurumuş yaprak gibi düşerken dalından
Bir ahh.. gibi uzun sesli,
Koptun dudaklarımdan

Dön ay yüzlüm dön
Neredeysen dön
Sensiz olmuyor

Kan damlıyor gözlerimden kan
Gücün varsa gel sende dayan

Cünkü ben son nefesimi titreyerek
Cünkü ben çırılçıplak
Cünkü ben sensizim
Cünkü ben çünkü ben
Murat Göğebakan, iki yıllık bir aradan sonra 'Sevgiliye' isimli yeni albümüyle hayranlarını selamladı. Diğer rockçılar gibi yaşamayan, manevi unsurların kendisi için önemli olduğunu söyleyen Göğebakan: "İlla ki etek altı mı konuşmam gerekiyor".

Herkes onu 1996 yılında çıkardığı 'Ben Sana Aşık Oldum' adlı albümle tanıdı. Uzun saçları ve bağırararak şarkı söylemesiyle adından sıkça söz ettirirken, bir yandan da rock müziğin ilginç simalarından biri olmayı başardı rockçı Murat Göğebakan.... İlk albümünün ardından 'Sen Rahatına Bak', 'Tek Suçum Seni Sevmekmiş', 'Merhaba', 'Ayyüzlüm', 'Yaralı', 'Sana olan Aşkım Şahit' derken albüm sayısını katlayan Göğebakan iki yıllık bir aranın ardından yedinci albümü 'Sevgiliye'yle yeniden hayranlarının karşısında... Bu kez kendisine sevgiliyi konu edinen ve daha çok slow şarkılara yer veren şarkıcı, Barış Manço'nun 'Gül Pembe'sini kendi üslubunca yorumluyor. Şarkıcı, sözü Fethullah Gülen'e ait olan bir şarkıyı da seslendiriyor. Murat Göğebakan'la yeni albümü 'Sevgiliye'yi ve yaşamını konuştuk.

Aslı Örnek: Bu sizin yedinci albümünüz ve yıl 2007... Bundan önceki albümünüz 2005'te çıkmıştı. Bu iki yıllık arada müzikal anlamda ne yaptınız?

Murat Göğebakan: Yaklaşık iki yıldır bu albümle ilgili çalışıyorduk desem yalan olmaz... 1000 saate aşkın sadece stüdyo çalışması yaptım ben... Bu da az bir şey değil! O durumda da albümün çıkışı biraz uzuyor... Dünyaya baktığınızda Metallica'nın 'The Load'u 99 yılında çıktı. Şimdi yıl 2007 ve yeni bir albüm çıkarmadılar. Dünyaya baktığınız zaman ben üçüncü albümümü yapıyor olmalıydım. Doğrusu da budur. Yedinci albüm bizim tüketici bir toplum olduğumuzu gösterir. Ama pop corn bir hayat sürdüğümüz için ne yazık ki, kalite ön plana çıkmıyor.

Manevi Yönü Benim İçin Yüksek

AÖ: Peki bu iki senelik zamanda Murat Göğebakan'ın hayatında neler değişti?

MG: Eşek aynı eşek canım, değişen bir şey yok o konuda!

AÖ: Estağfurullah...

MG: Ne değişti? Biz bu zaman diliminde bütün işlerimize aynen devam ettik. Bir yandan konserlerimizi verdik, diğer yandan albüm hazırlıklarımızı sürdürdük. İki yılın sonunda ekibimin de inanmışlığı ile stüdyo çalışmalarımıza başladık. Birçok eser üzerinde çalıştık. Hatta bir şöy söyleyeyim; öyle ince eleyip sık dokuduk ki, bitmiş bir eseri bile albümden çıkardık konsepte uymadığı için... Çünkü albümün içindeki halkalar birbirine oturmamıştı. Sırıttı. Sırıtınca da çıkardık.

20 75 GVZ3 Enstrumantal Karo Ay Yüzlüm Murat Göğebakan Akor Gitar Merkezi Eğitimi Okulu lise Egzersiz Etüd Eser Festival Fon Filmi Gam Hoca Öğretmen Jazz jenerik Keman Kaç Marka Metod
KARAOKE ENSTRUMANTAL SENFONİ SENFONİK SENFONİSİ POLİFONİ POLİFONİK RESİTAL RESİTALİ İNSTRÜMANTAL KONSER FON MÜZİĞİ KARAOKE MOLEDİ MELODİK KİTAP EZGİ SÖZSÜZ ÇALGISAL ESER HARİKA GÜZEL DİNLETİ ORJİNAL VİDEO KLİBİ İLAHİ ENSTRÜMAN TÜRKÜ ŞARKI İLAHİ ESER ŞARKISI ŞARKILAR TÜRKÜSÜ TÜRKÜLER YÖRE YÖRESİ YÖRELERİ BESTE MAKAM AKUSTİK SAZ BAĞLAMA RİTM FON MÜZİĞİ KARAOKE MOLEDİ MELODİ KİTAP EZGİ SÖZSÜZ ÇALGISAL ESER HARİKA GÜZEL DİNLETİ ORJİNAL VİDEO KLİBİ ENSTRÜMAN İL ŞEHİR PİYANO PİYANOLAR PİYANİST PİANO PIYANO PİYONA REPERTUAR SOLO MÜZİK

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS