Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Enstrumantal I LOVE YOU Solo Piyanist SENİ SEVİYORUM Aşk Sevgi Rahatlatıcı Duygulu Romantik

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Eserlerini Piyano Tını Sesleri İle Dinlediniz Mi?.
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, "I Love You " Eserini Kuyruklu Piyano Çaldı .
Kanun Tınıları Piyanoya Eşlik Etti.
Türk Saz Eserleri Solo Piyano Serisi: 7
Çok Sevilen Eserleri Piyano İle Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz,
Umarım Hoşunuza Gider.
Güzel Yorumlarınızı Bekliyorum
Sevgi Ve Saygılar
Kanun Mahur Peşrev Gazi Giray Han Bora Tatar Asker Savaşçı Eski Piyano Piyanist Klasik Eserler No
Dünya çapında tanınmasını sağlayan birçok başarılı albüme imza atmış. Birçok farklı millete Türk’ü ve Türkiye’yi tanıtmış. Doğu ve batı ezgilerini folklorik ve sufi ezgilerin içinde sentezleyerek yaptığı eserlerle dinlerken insanlara huzur vermiş bir isim Ömer Faruk Tekbilek, Adana şehrinde doğmuş ve genç yaşta müzikle uğraşmaya başlamıştır. Ney ve bağlama eğitiminin yani sıra birçok enstrümanla da ilgilenmiş, Türk müziği, ritm ve makamlarını öğrenmiştir. Erken yaşta İstanbul’da bazı müzisyenlerle çalışma imkânı bulmuş, ayrıca Mevlevî kültürünü yakından tanıma fırsatını da elde etmiştir. 1971’de 20 yaşında Türk Klâsik Folklor grubunun üyesi olarak gittiği Amerika’da evleneceği bayan ile tanışmış, 1976 yılında kalıcı olarak Amerika’ya yerleşmiştir. Bir süre Sultans adlı grubuyla müzik hayatına devam ettikten sonra prodüktör Brian Keane ile tanışmış, sonrasında eserlerinde dünya çapında beğeni kazanmıştır. Bugüne kadar, dünyaca tanınan birçok sanatçıyla çalışmış, çok sayıda yerli ve yabancı ödül kazanmış, albümleri dünya çapında yüksek satış rakamlarına ulaşmış ve farklı ülkelerde büyük konserler vermiştir. Turkishny Haber Portalı olarak müziğiyle kültürler arası kardeşliğe dikkat çeken virtüöz Ömer Faruk Tekbilek ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Öncelikle kendinizden bahseder misiniz?
Ben müzisyenim herşeyden evvel. Ney ve Ud’un yanı sıra Bağlama da benim 50 yıllık enstrümanım. Küçük yaştan beri müzikle yaşıyorum. Ayrıca CD’lerim var. Bu zamana kadar toplamda 9 Solo CD’im çıktı. Brian Keane ile beraber 4-5 tane de film müziği yaptık. En son Burç FM’de yayınlanan ‘Efendimiz’in (asm) fon müziğini yapmıştık. Yani müzik yapıyorum. Genellikle beni Neyci olarak bilirler.

Amerika’ya gelişiniz nasıl oldu?
1971 yılında bir turne hazırlığı vardı. İstanbul’dan Avrupa’ya ordan Amerika’ya gelecekler. O turne ile beraber; Sevim Deran, Muzaffer Akgün, Şaban Adanalı ile birlikte önce Avrupa sonra burası. Amerika’ya ilk gelişim bu şekilde oldu. O zaman şuanki eşimle tanışmıştım. Müzisyen kardeşi ile o zaman beraber çalmıştık. Sonra ben askere döndüm. Gitmek zorundaydım. Sonra eşimle yazışmaya başladık. Askerlik boyunca yazıştık.

AMERİKA POZİTİF DÜŞÜNME KABİLİYETİ VERİYOR

Amerika’da olmak neler katıyor insana? Türkiye’de olsaydım şunlar olmazdı meselâ diyebileceğiniz şeyler nelerdir?
Herşey den evvel burada kazandığım özelliklerden biri ‘Yapabilme Gücü’ Bu hürriyeti alabilme imkânı yaşadım burda ben. İlk başlarda bir fabrikada işe başlamıştım. Onu çabuk kabullendim. Günlük hayatın da gerekli olduğunu anladım. Çünkü Türkiye’de iken hep müzisyendim. Hiç iş yapmamıştım. Burada çalışmam gerektiğini anladım ve kabullendim. 17 yıl fabrikada çalıştım. O zaman zarfında onu öğrendim; düzenli bir gelirin olursa birçok şeyi yapabiliyorsun. Politik olarak Amerika şöyle böyle deniliyor, ama Amerika insana pozitif düşünme kabiliyeti veriyor. ABD’de pozitif düşünen insan stoğu var.olduğunu ve Amerika’nında bu olduğunu konuşuyorduk okulda. Onun için kendimi bulmam kolay oldu. Piyano Karaoke Fon Müzikleri I LOVE YOU Solo Piyano SENİ SEVİYORUM Duygusal Parça Fon Müziği Karaoke Melodik Aşkı Rahatlatıcı Romantik Duygusal Parça Fon Müziği Karaoke Meledik Melodisi Melodileri Filmleri Film Müziği Romantik Duygulu Elem Keder Hicran Ayrı Ayrılık Piano Klip Şarkı Dinle Mp3 Biyografi Market İçerik KİTAP Portre Anlatı Günlük Biyografi Dosya Mektup Kronoloji Kim Kimdir Anı Hatırat Otobiyografi Genel Şecere Bio Grafikçi Araştırma Gezi Seyahat Biyografik Roman Biyo Grafik Şiir FOTOĞRAF Albüm Görsel Kitapcı I LOVE YOU Piyano Kanun SENİ SEVİYORUM Piyanist Armoni Armonik Armonileri Armonisi Senfoni Senfonik Senfonisi Senfoniler Senfonileri Senfoni Orkestra Topluluk Koro Piyanistik Piyanocu Düeti İkili Enstrumantal Ömer Faruk Tekbilek Aşk Rahatlatıcı Romantik Duygusal Parça Fon Müziği Karaoke Melodik Melodisi İkili Senfoni İkili Ynt Kitaplar Konu Edilmiş Düş Düşüncele Uzantısı Kendi Cümle Reklam kategoriler Kategori Ders Notları Planlar Kategori Soru Bankası Yazılı Soruları Eğitim Hazır Cevaplar Deyimler Sözlüğü

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS