Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Ile Isparta Türküleri EVLERİNİN ÖNÜ MERSİN Türkü Sözü Hikayesi Piyano Kemençe Isparta Göller

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Güzel Isparta Türkülerini Piyano Sesleri İle Dinlediniz mi?. .
Isparta’lı Genç Piyanist Güneş, Isparta Vali Yardımcısı Abdullah AKDAŞ için Kuyruklu Piyano ile Çaldı
Güneş Yakartepe, " Evlerinin Önü Mersin " Türküsünün Piyano Armoni Notalarını Yazdı, Kuyruklu Piyano Çaldı ve Söyledi.
Vokalist Burcu Ona Sesiyle Eşlik Etti.
Isparta Türküleri Solo Piyano Serisi: 6
Sevgi ve Saygılar...
Çok Sevilen Türküleri Piyano İle Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider..
Değerli Eleştirileri Ve Yorumlarınızı Bekliyorum.

Evlerinin önü mersin
Ah sular içmem gadınım tersin tersin
Mevlâ'm seni bana versin

Al hançerini kadınım vur ben öleyim
Ah kapınızda bi danem, kul ben olayım

Evlerinin önü susam
Ah su bulsam da gadınım çevremi yuğsam
Açsam yüzünü baksam dursam

Al hançerini kadınım vur ben öleyim
Ah kapınızda bi danem, kul ben olayım


ABDULLAH AKDAŞ KİMDİR

T.C. İçişleri Bakanlığı Isparta Vali Yardımcısı

1978 yılında Kahramanmaraş - Afşin' de doğdu. 1995 yılında kazanmış olduğu Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1999 yılında mezun olmuştur. 2000 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Kayseri Kaymakam adayı olarak mesleğe başlamıştır. Kayseri Pınarbaşı ilçesinde Kaymakam Refikliği, Osmaniye - Hasanbeyli, Kırklareli - Pehlivanköy, Karaman - Ayrancı, Adana - Feke, Edirne - Meriç ilçelerinde ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yapmıştır. 2004 Mart ayında Mülki İdare Amirliği kursunu başarı ile bitirerek Burdur - Karamanlı'da asaleten göreve başladı.

Şarkikaraağaç
2005 yılı Ekim kararnamesi ile Erzincan Çayırlı İlçesine atanmış, halen görevine devam etmektedir. Evli 1 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce ve Bilgisayar bilmektedir. Çıkan son karneme ile Şırnak Vali yardımcılığına atandı.


Ekonomi İlçenin Akşehir ve Konya ile de küçümsenmeyecek bir ticaret diyaloğu vardır. Bu diyalog geçmişte olduğu gibi bugün de devam etmektedir.

İlçe sınırlari içinde bulunan Kızıldağ Millî Parkı, temiz havası ve sedir ağaçlarıyla özellikle yaz aylarında ilçeye ekonomik ve sosyal alanda ciddî bir hareketlilik kazandırır.

Dünya barit yataklarının %0.05'i de Şarkikaraağaç sınırları içerisindedir.
Eğitim

İlçenin eğitim olanakları oldukça gelişmiştir. İlçede başta Anadolu Öğretmen Lisesi olmak üzere örgün ve yaygın eğitim veren her kademe eğitim ve öğretim kurumları vardır. Bu eğitim kurumları, il geneli ve çevre iller arasındaki başarıları ile Isparta ilinin önde gelen eğitim kurumları arasında yer alır. İlçede Süleyman Demirel Üniversitesine bağlı bir Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır. Yüksek okulun başarılı bir şekilde sosyal ve eğitim alanındaki atılımları göz doldurmaktadır.

Türk edebiyatında "Nev-Yunanîlik" akımının tek ve önemli temsilcisi olan şair ve yazar Salih Zeki Aktay,Türk siyasetinin önemli isimlerinden Koca Reis lâkaplı Sadettin Bilgiç ve Türkçülük mücadelesinin öncülerinden Said Bilgiç Şarkikaraağaç'ın yetiştirdiği tanınmış kişiler arasında yer alır. Ayrıca Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde dekanlık, Kültür Bakanlığında müsteşarlık görevlerinde bulunmuş ve eserleri ve yaptıklarıyla Türk kültürüne hizmet etmiş olan Sumerolog Prof. Dr. Emin Bilgiç de yine Şarkikaraağaçlıdır.

Şarkikaraağaç efeler diyarı olarak da bilinir.
Futbol

Şarkikaraağaçspor, 1970'li yıllarda Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde kurulan futbol kulübüdür. Renkleri sarı-kırmızı-siyahtır. Kuruluşundan bu yana amatör liglerde mücadele eden Şarkikaraağaçspor çeşitli dönemlerde 3. lige çok yaklaşmasına rağmen yükselememiştir. 2000 yılından sonra tekrar aktif mücadele eden takım bu dönemde başarılı sonuçlar almıştır.
Piyano ile Isparta Türküleri EVLERİNİN ÖNÜ MERSİN Türkü Sözü Hikayesi Piyano Kemençe Isparta Göller Bölgesi Yöresi Akdeniz Şarkısı Handır Yoldur Marul Repertuarı Belediye Başkan yardımcı kaymakamı Abdullah AKDAŞ Müdürlüğü görevi yürüten öğretmen Gülü Kurumsal Kimlik Misyon Vizyon Isparta Gülü İdari Birimler Hukuk Müşavirliği İnsan Kaynakları Eğitim İmar Kentsel İyileştirme Destek Hizmetler Tarımsal Hizmet Encümen Su Kanal i Strateji Geliştirme Yatırım İnşaat İşletme İştirakler Müdürlüğü İdaresi Müdür Müdürü Müdürlük Müdürlüğü Anasayfa Bilgi ÖğretmenEvi Edinme İnsan Hakları Linkler Halk Klavuzu Uydu Haritası Sanal Turlar Isparta Gülü Kurumsal Yapı Valimiz İl Genel Meclisi İl Encümeni Genel Sekreter Isparta Gülü Kurumsal Kimlik Misyon Genel Sekreter Vizyon Isparta Özel Gülü İdari Birimler Yardımcı Yönetiö Yardımcısı Hukuk Müşavirliği İnsan Kaynakları Eğitim İmar Kentsel İyileştirme Destek Hizmetler Tarımsal Hizmetler Encümen Plan Proje Yol Ulaşım Hizmetler Su Kanal Hizmetleri Ruhsat Denetim Mali Hizmetler Strateji Geliştirme Yatırım İnşaat İşletme İştirakler Müdürlüğü Genel Sekreterin Görevleri Genel Sekreter İl Özel İdaresi Hizmetlerini Vali Adına Onun Emirleri Yönünde Mevzuat Hükümleri Amaç Polis Geneli Sekreteri Tüm Hakları Saklı T.C. İçişleri Bakanı Şarki Karaağaç Şarkıkaraağaç Şarkikarağaç

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS