Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Kaleden Kaleye Şahin Uçurdum Adıyaman Türküsü Murat Kavak Için Güngören Belediye Fotoğraf Alb

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Adıyaman Türkülerini Piyano Sesleri İle Dinlediniz mi?. .
Genç Piyanist Güneş, İlçemiz Güngören Belediyesi Başkanı Yardımcısı Murat Kavak İçin Çaldı.
Güneş Yakartepe, " Kaleden Kaleye Şahin Uçurdum " Piyano Armoni Notalarını Yazdı, Kuyruklu Piyano Çaldı ve Söyledi.
Klasik Kemence Ezgileri İle Ona Renk Kattı.
Solist; ECE YILDIRIM Sesi İle Ona Vokalde Eşlik Etti.
Adıyaman Türküleri Piyano Serisi: 5
Sevgi ve Saygılar...
Çok Sevilen Türküleri Piyano İle Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider..
Değerli Eleştirileri Ve Yorumlarınızı Bekliyorum.
MURAT KAVAK KİMDİR ?
1970 yılında Adıyaman'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 1991 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nden makine mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi'nde tamamladı. Çeşitli özel sektör kuruluşlarında mühendis olarak çalıştı. Kendi şirketini kurup farklı sektörler için makina tasarım ve imalatlarında bulundu. 1994-1999 yılları arasında YTÜ'de akademisyen olarak görev aldı. Çok sayıda kamu ve özel kuruluşlara bilgisayar destekli tasarım ve mühendislik kursları veren Kavak, aynı konuda danışmanlık da yaptı. 1999 yılında üniversitedeki görevinden ayrılıp İstanbul Ulaşım A.Ş.'de çalışmaya başladı. Türkiye'nin ilk yerli tramvayı RTE projesinde yönetici olarak görev aldı. Aynı kurumda AR-GE Müdürü ve son olarak teknik işlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulunan Kavak, ulusal ve uluslararası birçok projede yönetici olarak da görev yaptı. AK Parti'nin kuruluşu ile siyasete giren Kavak, kurucu ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.
İyi derecede İngilizce bilen Murat Kavak, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaleden kaleye iahin uçurdum
Ah ile vah ile ömrüm geçirdim
Yare ieker ezdim ierbet içirdim

Öyl'olur böyl'olur Türkmen güzeli
Edasi hoi olur Türkmen gelini

Kalenin ardinda tai ben olaydim
Kara göz üstüne kai ben olaydim
Yaliniz yatana ei ben olaydim

Öyl'olur böyl'olur Türkmen güzeli
Edasi hoi olur Türkmen gelini

Kapinin önünden gelir geçersin
Karanfil kokulu tütün içersin
Ne candan seversin ne vazgeçersin

Öyl'olur böyl'olur Türkmen güzeli
Edasi hoi olur Türkmen gelini

(TRT Ariivindeki hali)
Kaleden kaleye iahin uçurdum
Ahilen vahilen günüm geçirdim
Yare ieker ezdim ierbet içirdim

Öylolur böylolur Türkmen güzeli
Edasi hoi olur Türkmen gelini

Kaleden kaleye tai ben olaydim
Ela göz üstüne kai ben olaydim
Yaliniz kalana ei ben olaydim

Öylolur böylolur Türkmen güzeli
Edasi hoi olur Türkmen gelini

Kaynak: Abdül Kadir
Yöre: Adiyaman
Turizm
Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin batısında yer alan, tarih sahnesindeki yeri ilk insanlara dek uzanan, pek çok değişik kültüre merkezlik etmiş olan gerçek bir kültür ve turizm kentidir. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman toprakları üzerinde, insanlık tarihinin bütün dönemlerinde yaşanmışlığa dair bulgular elde edilmiştir.
Tarih boyunca çeşitli devletler arasında el değiştiren Adıyaman İli, yıllarında Hititler, Asurlular, arasında Frigler, Persler, yılları arası Makedonlar, Roma İmparatorluğu, Bizans (Doğu Roma) İmparatorluğu, yılları arası Emeviler, Abbasiler, Hamdaniler, yeniden Bizanslılar, 1117-1204 Eyyubiler, yılları Anadolu Selçukluları, Memluklular arasında el değiştirdikten sonra 1516 tarihinde Osmanlı İmparatorluğunun egemenliğine girmiştir.

Tarih boyunca ev sahipliği ettiği sayısız medeniyetten gelen değerleriyle Adıyaman İli, bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli turizm merkezlerinden biri olarak, dünyanın her yerinden gelen konuklarını ağırlamaktadır.
Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep, Şırnak, Siirt, Batman ve Mardin illerini içine alan topraklardaki sulama ve enerji üretimine yönelik bir proje gerçekleştirilmiş ve bu proje GAP olan Güneydoğu Anadolu Projesi'dir. Bu proje uygulamaya konulmasından dolayı su altında kalmış antik yerleşim bölgelerinde arkeolojik araştırmalar yapılmıştır. Coğrafi yapısı nedeniyle binlerce yıl önce parlayıp sönen eski medeniyetlerin bir kavşak noktası olduğu için insanlık tarihi boyunca eşi az görülen medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Kommegene Krallığı'na ait kalıntılar ise Nemrut Dağı'nda yer alır.
Edası Hoş Olur Türkmen Gelini.Kanun Türk Sanatı Müziği Bestecileri Notaları Eksi Org Piyano Piyanist
Piyano Kaleden Kaleye Şahin Uçurdum Adıyaman Türküsü Murat Kavak için Güngören Belediye Fotoğraf Albümü Adıyaman Tanıtım Filmi İletişim Bilgileri Bilgi Edinme Linkler Kamu Hizmetleri Standart Tablosu Tanıtım Broşürü Nerede Nerde Kültür Detay Kimdir nedir Stratejik Plan Dış Paydaş Anketi Sosyal Faaliyetler Muhtarlık Meclis Kararlar Telefon Meclis Üyeler Sık Sorulan Sorular Belde İlçe Kitap Kültürel Detay Kültür Müze Tabiat Varlıkları Kütüphane Güzel Sanatlar Galerisi Mutfağı Giyim Kuşam Yaşam Biçimi Müzik Halk Oyunları Efsaneler Genç Piyanist MURAT KAVAK İçin Söylüyor KALEDEN KALEYE ŞAHİN UÇURDUM Piyano Kemençe Düeti Güngören Belediye Adıyaman Yöre Sosyal Türkmen Halay Trt Nota Arşivi Havaları Uçurtma Kale Kalesi Şahin Uçur Kuş

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS