Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Karaoke Fon Müzikleri I LOVE YOU Solo Piyano SENİ SEVİYORUM Duygusal Parça Fon Müziği Karaoke

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Eserleri Piyano Tını Sesleri İle Dinlediniz Mi?.
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, "I Love You " Eserini Kuyruklu Piyano Çaldı .
Kanun Tınıları Piyanoya Eşlik Etti.
Türk Saz Eserleri Solo Piyano Serisi: 7
Çok Sevilen Eserleri Piyano İle Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz,
Umarım Hoşunuza Gider.
Güzel Yorumlarınızı Bekliyorum
Sevgi Ve Saygılar
Ömer Faruk Tekbilek (d. 1951 Adana), müzisyen

Sanatçı, Adana şehrinde doğmuş, genç yaşta müzikle uğraşmaya başlamıştır. Ney ve bağlama eğitiminin yanı sıra birçok enstrumanla da ilgilenmiş, Türk müziği ritm ve makamlarını öğrenmiştir. Erken yaşta İstanbul'da bazı müzisyenlerle çalışma imkânı bulmuş, ayrıca mevlevi kültürünü yakından tanıma fırsatını da elde etmiştir. 1971'de 20 yaşında Türk Klasik Folklör grubunun üyesi olarak gittiği Amerika'da evleneceği bayan ile tanışmış, 1976 yılında kalıcı olarak Amerika'ya yerleşmiştir. Bir süre Sultans adlı gurubuyla müzik hayatına devam ettikten sonra prodüktör Brian Keane ile tanışmış, sonrasında dünya çapında tanınmasını sağlayan birçok başarılı albüme imza atmıştır. Eserlerinde doğu ve batı ezgilerini folklorik ve sufi ezgilerin içinde sentezleyerek dünya çapında beğeni kazanmıştır.

Bugüne kadar, dünyaca tanınan birçok sanatçıyla çalışmış, çok sayıda yerli ve yabancı ödül kazanmış, albümleri dünya çapında yüksek satış rakamlarına ulaşmış ve farklı ülkelerde büyük konserler vermiştir. Müziğiyle kültürler arası kardeşliğe dikkat çeken virtüöz, sanatını icra etmeye devam etmektedir.
Albümleri
Kanunî Sultan Süleyman’ın hayatını anlatan bir filmin müziği için ona müracaat ediyorlar. Daha öncelerden Ortadoğu müziği hakkında tecrübesi vardı. Daha sonra Türk müzisyeni lâzım, diye arıyor. Fazıl’ın oraya geliyor Manhattan’da. Arif Mardin, Türk müzisyeni arıyorsan orada bulursun, diyor kendisine. Ben de o sıralar boş kaldığım zamanlarda New York’a gelip Fazıl’ın mekânında çalardım. Aslında fazla da gitmezdim oraya. Tesadüf işte o gece çaldım. Görüyor beni. Beğeniyor. İşte benim aradığım adamsın falan. Bu şekilde tanışıp o film ile başladık. O film tutuldu. Film tutulunca, film müziği olarak CD şeklinde çıkmasını istemişler Brian’dan. Biz film için yaptığımız müzikleri tekrardan kurgulayıp CD’yi çıkardık. 3 sene gibi bir süreçte tutuldu. Tekrar teklif etti. Devam edelim bu işe diye. Böylece Brian ile birlikte 9 CD yaptık bu zamana kadar. Brian ile tanışmamız o şekilde oldu yani 1988-1987 o aralarda ve hâlâ devam ediyoruz. Maşallah.
Gerçeği söylemek gerekirse kendi dünyamda yaşayan biriyim. Dünya’yı takip edemiyorum. Önüme ne gelirse onu izlerim ve dinlerim. Güzel olan herşeyi dinlerim. Beğenirim. Meselâ bir orkestra geliyor. Kemancı, Fransız klasikleri çalıyor. Çok güzel çalıyor. Hayranlıkla dinliyorum. Özel olarak takip ettiğim biri yok. Zaten zamanım da yok. Sürekli pratik yaparak çalışıyorum.
KÂİNATIN SIRLARI NEY’DE

Her sanatçının ilham aldığı bazı şeyler vardır. Sizin ilham kaynağınız nedir?
Benim ilham kaynağım, nefesim. Nefesim ve zamanı yaşama gücü. Daha az önce onun şükrüne vardım. Dedim ki: “Ya Rab sana şükürler olsun. Nefesinin farkında olmak kadar büyük bir mutluluk yok. Ve ben elimde Ney’e üflüyorum. Neyden sesler çıkıyor. Kaynak orası. Bütün kâinatın sırları orada. Bütün Peygamberler, veliler, felsefeler onu anlatıyor. Nefesin farkına varmak, hayatın farkına varmak. Nefesin farkına vardımı insan bir rahatlama oluyor. Etrafındaki sesleri duymaya başlıyor insan. Buzdolabından gelen ses, florasandan gelen ses. Sessiz oluverdimi hemen sessizlikteki bir müzik varya onu duyuyor insan. Zaten hayatın kendisi müzik. Ağzımızdan çıkan sözler bile bir müzikle çıkıyor. İlham kaynağım nefesim. Yaradana olan aşkımız.

Ney sesini, bir çok insan huzur kelimesi ile es anlamda tutuyor. Bu bağlamda işin soyut kısımlarını anlatır mısınız? Ney’in mana âlemindeki halini tasvir eder misiniz?
Nefesimizle Allah’ın “Huu” ismi şerifini söyleyerek çıkarttığımız ses tabiki insanlara huzur verecektir. Ney’in soyut manası, nefesin farkına varabilmektir. Tek başına kamış birşey ifade etmez. Ney’in anlatmak istediği: Kamıştan ziyade bir ses var. Ve o sesi meydana getiren nefes var. “Sesim nefesim, içimdeki sesim, sensin ya Rab!” dedim birgün. Sesimi çıkarınca nefesiminde farkına vardım. Yani Ney’in soyut manası nefesin farkına varmaktır.
Piyano Karaoke Fon Müzikleri I LOVE YOU Solo Piyano SENİ SEVİYORUM Duygusal Parça Fon Müziği Karaoke Melodik Aşkı Rahatlatıcı Romantik Duygusal Parça Fon Müziği Karaoke Meledik Melodisi Melodi
I LOVE YOU Piyano Karaoke Fon Müzikleri I LOVE YOU Solo Piyano SENİ SEVİYORUM Duygusal Parça Fon Müziği Karaoke Melodik Aşkı Rahatlatıcı Romantik Duygusal Parça Fon Müziği Karaoke Meledik Melodisi Melodileri Filmleri Film Müziği Romantik Duygulu Elem Keder Hicran Ayrı Ayrılık Piano Klip Şarkı Dinle Mp3 Biyografi Market İçerik KİTAP Portre Anlatı Günlük Biyografi Dosya Mektup Kronoloji Kim Kimdir Anı Hatırat Otobiyografi Genel Şecere Bio Grafikçi Araştırma Gezi Seyahat Biyografik Roman Biyo Grafik Şiir FOTOĞRAF Albüm Gör

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS