Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Resitali Allı Turnam Bizim Ele Varırsan Resital Köşesi Kurucu Kursu Hakkında Eğitim Kadrosu

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Türkülerimizi Piyano Tuşlarının Sesleri ile Dinlediniz mi?. Ezgilerimizi Çok Sesli Armonileri ile Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " Allı Turnam Bizim Ele Varırsan " Eserini Piyano Notalarını yazdı, Armonik Şekil ile Piyano çaldı ve
Solist: Ferda Bolcal Eseri seslendirdi.
Türk halk Türküleri Piyano Vokal Serisi: 9
Çok sevilen Türküleri Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar...
Allı Durnam Bizim Ele Varırsan
Şeker Söyle, Kaymak Söyle, Bal Söyle
Gülüm Gülüm, Kırıldı Kolum,
Tutmuyor Elim,Durnalar Hey
Ah Gülüm Gülüm, Yar Gülüm Gülüm
Kız Gülüm Gülüm, Durnalar Hey
Eğer Bizi Sual Eden Olursa
Boynu Bükük, Benzi Soluk Yar Söyle

Allı Durnam Ne Gezersin Havada
Arabam Kırıldı Kaldım Burada
Gülüm Gülüm, Kırıldı Kolum,
Tutmuyor Elim,Durnalar Hey
Ah Gülüm Gülüm, Yar Gülüm Gülüm
Kız Gülüm Gülüm, Durnalar Hey
Ne Onmamış Bir Kulmuşum Dünyada
Akşam Oldu Allı Durnam Dön Geri
25 Allı Turnam Bizim Ele Varırsan Adlı Türkünün Sözleri Şarkıları Dinle Tüm Eski Şarkılar Bütün Albümleri albümü Kız Vokal Kadın Piyano TRT Müzik Site Notası Yeni Klasörü
Kırıkkale, Kırıkkale ilinin merkezi olan ilçedir. 1941 yılında Belediye statüsüne kavuşmuş tur. Kırık köyü arazileri üzerine kurulmuş, gelişmiş ve büyümüştür. 1925'lerde Mühimmat Fabrikasının temellerinin atılması, DDY buradan geçmesi gibi unsurlar şehrin oluşmasında önemli rol oynamıştır. Mühimmat Fabrikasının üretime geçmesiyle şehir göç almaya başlamış ve 12 hanelik Kırık köyü, 1929 yılında bucak yapılarak “ Kırıkkale “ biçiminde kullanılmıştır.

Kırıkkale 1929'da 3000 nüfusa sahip tipik bir Anadolu kasabasıdır. İlk yerleşimler TCDD güzergahında; bugün aynı adı taşıyan Fabrikalar Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Kurtuluş ve Hüseyin Kahya Mahallelerinde oluşmaya başlamıştır.

Şehrin kurulmasında ve gelişmesinde bir planlılık görülmez. 1935 Genel Nüfus Sayımında Şehrin nüfusu 4599’a yükselir. MKEK İlçe merkezinde 26 mahalle mevcuttur. ırıkkale topraklarını Sivas’ın Zara ilçesinin doğusundaki dağlardan kaynaklanan Kızılırmak sulamaktadır. İl topraklarına Çelebi ilçesinden giren ve kuzey yönde akan Kızılırmak, Bunların dışında Kızılırmak’ın kollarından olan Çoruh özü Deresi, Okun Deresi, Balaban Çayı, Sarılıöz Çayı, Ahılı Deresi, Kuruçay Deresi ve Yeni Çıkan Deresi de ilin diğer akarsularıdır. Kırıkkale ilinde doğal göl bulunmamaktadır. Kapulukaya Baraj Göleti yapay bir göl olup, ilin en büyük gölüdür. Ayrıca sulama amaçlı Ahılı’da Çipi Göleti bulunmaktadır.

İlin bitki örtüsü step görünümündedir. Kuzeyde Koçubaba, Güneyde Denek Dağı’nda bodur meşelerinden ve kısmen de ardıçtan oluşan ormanlık alanlar bulunur. İl topraklarında; Yavşan otu, susam, karanfil, papatya, haçlıçiçek, pelin, karadiken, sığır kuyruğu, sütleğen, çağ çiçeği, keven, üzerlik otu, nane, böğürtlen, ısırgan, hatmi, meyan otu, çöven otu, kuşburnu, madımak, ebe gömeci, hardal ve kekik kendiliğinden yetişen belli başlı bitkilerdir.

Kırıkkale ili ılıman iklim kuşağında yer almaktadır. Ancak bulunduğu alanın denizden uzak oluşu, günlük sıcaklık farkının bozkır olmasından dolayı değişmelere uğraması gibi nedenlerle Karasal İklim hakim olup, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçer.

İlin ekonomisi tarım, hayvancılık, sanayie dayalıdır. Yetiştirilen başlıca tarımsal ürünler, arpa, buğday, yeşil mercimek, nohut, kuru fasulye, Aşçiçeği, şeker pancarı, karpuz, kavun, üzümdür. Hayvancılıkta sığır, koyun, kıl keçisi, tiftik keçisi besiciliği, tavukçuluk ve arıcılık yapılmaktadır. Kırıkkale, ismini 3.km. kuzeyindeki Kırıkköyü ile il merkezindeki Kaletepe’nin kısaltılarak birleştirilmesinden almıştır. Bu isim, Osmanlı arşiv belgelerinde Kırıkkal olarak geçmiştir.
Piyano ENSTRÜMANTAL Türküler ALLI TURNAM BİZİM ELE VARIRSAN Neşet Ertaş KIRIKKALE KESKİN Kırık kale Klip Dinle Nota Mp3 Ara Bul Sonuç Sevilen Meşhur Site Halk Müziği Araştır Eser Şehir Yöre Salon Hit Top On 10 TRT Repertuarı kayıtlı olan hali Karaoke Enstrumantal Senfoni Senfonik Senfonisi polifoni Polifonik Resital Resitali İnstrümantal Konser Fon Müziği Karaoke Moledi Melodik Kitap ezgi sözsüz çalgısal eser harika güzel dinleti Orjinal Video Klibi İlahi Enstrüman Türkü şarkı ilahi Eser ŞARKISI Şarkılar Türküsü Türküler Yöre Yöresi Yöreleri Beste Makam Akustik Saz Bağlama Ritm Fon Müziği Karaoke Moledi Melodi Kitap ezgi sözsüz Piyano Resitali Allı Turnam Bizim Ele Varırsan Resital Köşesi Kurucu Kursu Hakkında Eğitim Kadrosu Notaları Bağla Makamları Ağlama Dersleri Konser Ders Video'ları Eğitimler Fotoğraflar Müzik Tarihi Müzik Okulları Halk Ozanlar Besteciler Müzik Terimleri Sözlüğü Çağ Müzik Kursu Çağlar Çocuk Tiyatrosu İletişim Adlı Hasret Kız Vokal Kadın Piyano TRT Müzik Site Notası Yeni Klas Albümleri Dinle Tüm Eski Bütün Albümü Türkü Güzel Beğen Dize Repertuar Yorum THM Türkçe Halkı Müziği Dinle Mp3 Mp4 İndir Free İzle

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS