Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Solo BİR İHTİMAL DAHA VAR Teknik Akustik Piano Dijital Piyanist World Digital Digi Sayısal Re

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Türk Müziklerini Piyano Tuş Sesleri ile Dinlediniz mi?. Şarkılarımızı Çok Sesli Armonilerini Nasıl Bulacak sınız?
Piyanist Güneş Yakartepe, " Bir İhtimal Daha Var O Da Ölmek Mi Dersin " Şarkısını Piyano Notalarını yazdı, Kuyruklu Grand Piyano çaldı .Solist; Ibrahim Akay Sesi İle Ona Vokalde Eşlik Etti.
Türk Sanat Müsikileri Solo Piyano Serisi: 12
Çok sevilen Musikilerimizi Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Ümit Ederiz Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılarımızla...

Bir ihtimâl daha var, o da ölmek mi dersin söyle canım, ne dersin
Vuslatın başka âlem, sen bir ömre bedelsin
Sükût etme nazlı yâr, beni mecnun edersin
Vuslatın başka âlem, sen bir ömre bedelsin

Beste: Osman Nihat Akın
Güfte: Osman Nihat Akın
Makam: Nihavend
Usûl: Düyek
Seslendiren: Nigar Uluerer
Bunu E-postayla Gönder Blog This Twitter'da Paylaş Facebook'ta Paylaş Pinterest'te Paylaş
Etiketler: Nihavend, Notalar
Hiç yorum yok:
Yorum Gönder
Site geliştirebilmemiz için YORUMUNUZ önemlidir.
Çalışmayan videoların altına not yazarsanız düzeltebiliriz.
Bir ihtimâl daha var o da ölmek mi dersin
Repertuar No: 2078
Eserin İlk Dizesi: Bir ihtimâl daha var o da ölmek mi dersin
Söz Yazarı: Osman Nihat Akın
Makam: Nihâvend
Form: Şarkı
Usul: Düyek
Bestekar: Osman Nihat Akın
Notayı Gönderen: EKREM ZAMAN

NOTALARNota Tags: Nota, Nota Arşivi, Şarkı Notası, TSM Notalar, Türk Sanat Müziği Notaları
By nota arsivi in Nihavend Şarkı Notaları, Osman Nihat Akın Besteleri, Osman Nihat Akın Eserleri on 20 Haziran 2014
Yılbaşı gecesi sahne alan paşamız,'Bir ihtimal daha var' parçasını seslendiriyor. Normalde 'o da ölmek mi dersin' diye biten şarkıyı değiştirip 'o da sevmek mi dersin''e çeviren paşamız,sebebini şöyle açıklamış;
Sanatguneşi adlı yorumcudan geliyor,
''Dikkat ederseniz Zeki Müren bu şarkıyı okurken "o da ölmek mi dersin" yerine "o da sevmek mi dersin" der hep. bunun bir hikayesi var, yıllar önce bir röportajında okumuştum, ismet inönü son yıllarında zeki müren'in bir konserinde kendisinden bu şarkıyı istemiş. zeki bey de 90lı yaşlarında olan ismet paşa'ya bu şarkıyı okurken sözlerini o an "o da sevmek mi dersin" olarak değiştirmiş ve salon alkışlarla çınlamış. bunu da paylaşayım dedim.''
OSMAN NİHAT AKIN
1905 yılında İstanbul, Bakırköy'de doğdu. Babası Çorlu eşrafından Osman Bey-zade Nihat Bey, annesi ünlü besteci ve edebiyatçı Ahmet Rasim Bey'in kızı Rasime Hanımdır. İstanbul İktisat Fakültesini bitirdi. Güzel Fransızca konuşurdu. İstanbul Maliye dairesinde tahakkuk memuru olarak başladığı resmi görevi, aynı dairede müfettişlik, Ankara'da TCDD Genel Müdürlüğü tercüme kalem şelfliği ve yayın müdürlüğü olarak
devam etti. İstanbul Yüksek Denizcilik okulu ekonomi öğretmenliği son resmi görevidir.
Genel olarak makale, araştırma ve hatıra yazıları yazardı. Yazılarında "Neydede", "Hafid-i Rasim", "Delikli İğne" gibi takma adlar kullanırdı. Yazıları, sade ve akıcı idi. Kültür çevreleri onu dedesinin yerine koymuştur.
14 Ekim 1959 tarihinde akciğer kanserinden 54 yaşında öldü ve Karacaahmet mezarlığına defnedildi.
İlkokul yıllarında dedesinin çevresinde bulunan, çağının ünlü müzik üstatlarını tanıyıp dinleyerek müzikle tanıştı. Leon Hancıyan'dan nota,usul, okulundaki müzik öğretmeni Sabri Bey'den piyano öğrendi.
Leon Hancıyan'ın teşvikiyle Suzinak makamında "Ne müşkülmüş seni sevmek, sana yar olmak" dizesiyle başlayan ilk bestesini yaptı.
Birgün dedesi Ahmet Rasim Bey bir şeyler okumasını istemiş, Osman Nihat Akın da bu ilk bestesini okumuş. Dedesi bu eserin kimin olduğunu sorduğu zaman, kendi eseri olduğunu söylemeye cesaret edemeyerek Hacı Arif Bey'in olduğunu söylemiş. Ahmet Rasim de "Böyle bir eseri ancak o yapabilir." demiş. Şarkısının beğenilmesinden yüreklenip gerçeği söyleyince, hiddetlenen dedesi "Seni yalancı düzenbaz! Böyle bir eseri meydana getirmek haddine mi düşmüş?" diyerek, besteciyi bastonuyla kovalamış.
Bestecinin kendine has tavrı ile gerçekten sanatkarane bir edası olan özellikleriyle belirginleşen, çoğu popüler olmuş, tanınmış icracılar tarafından plaklara okunmuş, otuz civarında eseri biliniyor. Biz de bulabildiğimiz kadar bu eserlerin notalarını veriyoruz.
Osman Nihat Alın'ın biraz şairliği de vardır. Eserlerinin bir bölümünün sözleri kendisine aittir. "Yine bu yıl ada sensiz içime hiç sinmedi" güfteli Nihavent şarkıyı, tarihçi-yazar Ahmet Refik Altınay'ın ölümü üzerine bestelemiştir.
Mustafa Bilgiç Türk Müziğimizi Araştırma ve Uygulama Derneği arşivinden alınmıştır.
Bazı eserlerinin notaları altta verilmiştir.Piyano Solo BİR İHTİMAL DAHA VAR Teknik Akustik Piano Reklamı Gizle Akort Sanatçı Gibi Muhteşem Besteler Ustası Uzun Yıllar PTT Müfettişi Yapmış Fm Televizyon En ÇokTop 10 Liste Hide Adstags Not Nota Arşivi Şarkı Notası TSM Notalar Türk Sanat Müziği Notaları By Nota Arsivi Nihavend Şarkı Notaları Osman Nihat Akın Besteleri Eserleri On 20 Hazir

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS