Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Ve Kanun Resitali MUHAYYER KÜRDİ SAZ SEMAİSİ Sadi Işılay Sorusu Cevapı Çal Çalma Çalmak Klasi

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Enstrümantel Türk Saz Müsikilerini Piyano ve Kanun Sesleri ile Dinlediniz mi?.
Piyanist Güneş Yakartepe, "Muhayyer Kürdi Saz Semai Sadi Işılay " Şarkısını Piyano Notalarını yazdı, Polifonik Şekil ile Piyano çaldı
Enstrümantal Türk Saz Eserlerini Piyano ve Kanun Serisi: 1
Çok sevilen Musikilerimizi Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar...
SADİ IŞILAY KİMDİR? SADİ IŞILAY KİMDİR? (1899 İstanbul-1969 İstanbul), Türk bestecisi. İlk keman derslerini babasından aldı. Osmanlı Musiki Cemiyeti'ne girdi. İsmail Hakkı Bey'den dersler aldı. Tanburi Cemil'den etkilendi. Gülşen-i Maarif ve Vefa İdadîsi'nde okudu. Kurtuluş Savaşı'na jandarma olarak katıldı. Savaştan sonra bir süre İzmir'de yaşadı. 1926'da İstanbul'a gitti ve Radyo'da çalıştı. Konservatuvar İcra Heyeti üyeliğinde ve Konservatuvar Türk Musikisi Kurulu üyeliğinde bulundu. TRT Repertuvar Kurulu'nda görev yaptı. 100'e yakın bestesi vardır.
Türk besteci ve icracısı (İstanbul 1899-1969).

Türk besteci ve icracısı (İstanbul 1899-1969). Babasından keman çalmayı öğrendi. 12 Yaşında Musikî-i Osmanî cemiyetine öğrenci ve kemanî olarak girdi. İsmail Hakkı Beyden musiki öğrendi. Sultan Reşad’ın Rumeli gezisine katılan saz heyetiyle Selânik’e gitti (1911). Şehzade doktor Ziyaeddin Efendinin musiki toplantılarına katıldı. Tamburi Cemil’i dinledi. Bestenigâr Ziya Beyden fasıllar geçti.

Gülşen-i Maarif ve Vefa idadisinde okudu. Millî Mücadeleye jandarma olarak katıldı. Bir süre İzmir’de bulundu (1922-1926). İstanbul’a geldikten sonra piyasada ve radyoda çalıştı. Daha sonra Konservatuvar icra heyeti üyeliği, Konservatuvar Türk Musikisi Sanat kurulu üyeliği yaptı, İstanbul radyosunda çalıştı. T.R.T. Repertuvar kurulu üyeliğinde bulundu. Taksimleri yeknesak olmasına rağmen, müzikalitesi, akıcılığı ve yayının temizliğinden dolayı oldukça ün kazandı. Yüze yakın beste yaptı.
5 Kanun Pİyano Soru Cevap Muhayyer Kürdi Saz Semai Sadi Işılay Klasik Eseri Kitap MuhayyerKürdi
KARAOKE ENSTRUMANTAL SENFONİ SENFONİK SENFONİSİ POLİFONİ POLİFONİK RESİTAL RESİTALİ İNSTRÜMANTAL KONSER FON MÜZİĞİ KARAOKE MOLEDİ MELODİK KİTAP EZGİ SÖZSÜZ ÇALGISAL ESER HARİKA GÜZEL DİNLETİ ORJİNAL VİDEO KLİBİ İLAHİ ENSTRÜMAN TÜRKÜ ŞARKI İLAHİ ESER ŞARKISI ŞARKILAR TÜRKÜSÜ TÜRKÜLER YÖRE YÖRESİ YÖRELERİ BESTE MAKAM AKUSTİK SAZ BAĞLAMA RİTM FON MÜZİĞİ KARAOKE MOLEDİ MELODİ KİTAP EZGİ SÖZSÜZ ÇALGISAL ESER HARİKA GÜZEL DİNLETİ ORJİNAL VİDEO KLİBİ ENSTRÜMAN İL ŞEHİR PİYANO PİYANOLAR PİYANİST PİANO PIYANO PİYONA REPERTUAR SOLO MÜZİK MÜZİKLERİ OYUN HAVASI FOLKLOR DANSI EKİP GRUBU HAVALARI BEĞEN DERS NOT POP TÜRKÇE TÜRK HALK SANAT MÜZİĞİ MÜZİKLERİ MUSİKİ NOTA NOTALARI ARŞİVİ SÖZLERİ DÜETİ DÜET ETNİK EZGİ AKOR ESERLERİ KONSER AYNI ZAMAN HİKAYE ÖYKÜ SOLİST TRT SHOW
Piyano KLASİK TÜRK MÜSİKİSİ Türk bestekar SAZ SEMAİ kılasik Eseri Kitap Taksim fasıl Sultan makam Enstrüman Fon Müziği Melodik hafif Ud ney Fasıl peşrev fasil Ud ney şarkı yeni folk şef sanat doğaçlama yemek albüm saz semai taksimi rüzgar Nota Album DERS MUZIK TARIHI Osmanlı saray padişah raks canlı dizi koma solfej nota türksanat müziği tarih öğretmen kolej okul Müziği Türkü şarkı ilahi Eser Karaoke Moledi Melodik Kitap ezgi sözsüz çalgısal eser harika güzel dinleti Türkçe SADİ IŞILAY Bir keman sanatkarı olarak yıllarca aranan, sevilen bir kimse oldu. Temiz yay tekniği, sağlam baskıları, iyi bir refakatçı oluşuyla haklı bir ün kazanmıştı. Taksimleri biraz monoton olmakla birlikte eski icra geleneğini devam ettiren, Türk Musikisi’nde keman icrasını iyi bilen bir sanatkardı. O dönemin tanınmış ses sanatkarlarının çoğunun okumuş olduğu plaklara çalmıştır.

Bestekarlığa 1928’de segah makamındaki “Ruhunda ölen nağmede sevda sesi var mı?” güfteli şarkısını besteleyerek başladı. Bundan sonra besteleri birbirini izledi. Saz ve sözlü eser olarak başarılı örnekler verdi. Bazı eserleri gerçekten güzeldir.Bir gazete röportajında eserlerinin sayısının altmışı geçtiğini söylemiş olmasına rağmen bilinen eserleri bir peşrev, iki saz semaisi, iki medhal, iki sirto,bir oyun havası, otuz şarkıdan ibarettir. Taksim ve oyun havaları plağı yapmış, film müziği bestelemiştir.
Dr.M.Nazmi Özalp-Türk Musikisi Tarihi kitabından alınmıştır.
Piyano ve Kanun Resitali MUHAYYER KÜRDİ SAZ SEMAİSİ Sadi Işılay Sorusu Cevapı Çal Çalma Çalmak Klasikler Eserlerii Kitap Muhayyerkürdi Digital Piyanist Piyanoları Türkçe Musikisi Sazları Sazı Semai Bestekar Listesi Fasıl Peşrev Makam Taksimi Nota Kitap Piano İçin Albüm Ney Neyzen Nota Arşiv Orijinal İsim Semaisi Çaldı Dinle Seyret İzle Mp3 Mp4 Konser Sanat İtü ITU İtu Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Odtu Ege Gazinantep Taksim Aktın Kızlar Ud Fikir Beste Sanat Art Sanatcı Müzisyen KLAVYE Org Peşrevi Fon Sözsüz Trt Bayram
Bayati-Bir saat sonra dedim bir saat önce dedim
Düdah-Gel son nefesten evvel
Evç-Vadet bana artık bu benim son çilem olsun
Hicaz-Bende hicran yarasından da derin bir yara var
Hicaz-Sevenler sevilenler d

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS