Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Seçme Ilahiler Es Selam Ey Ahmed-ı Muhtar Olan Son Nebi İlahi Top 10 Piyano TEMA İFADE İSLAMİ KAVRAM

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Tasavvuf Müziklerini Piyano Tuş Sesleri ve Vokal ile Hiç Dinlediniz mi?. İlahilerimiz Çok Sesli (Polifoni) Form ile Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " EsSelam Ey Ahmed-ı Muhtar Olan Son Nebi Şiir: Ahmet Efe " ilahisini Piyano Notalarını yazdı, Piyano çaldı ve Söyledi. Vokal Mahir Şan ile ona eşlik etti. Türk Tasavvuf Müsikileri Solo Piyano ve Vokal Serisi: 2
Çok sevilen Tasavuf Musikilerimizi Piyano ve Solist ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Sevgi ve Saygılar. Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum.
Söz: Ahmet Efe
Müzik: Hakan Alvan

Esselâm ey Ahmed-i Muhtâr olan son Nebî
Esselâm ey dertlere dermân olan son Nebî

Esselâm ey gül yüzü Yûsuf?u hayran eden
Esselâm ey her ismi ezkâr olan son Nebî

Esselâm ey Rahmet-i Rahmân olan son Nebî
Esselâm ey menbağ-ı esrâr olan son Nebî

Esselâm ey kulları bin şâha bedel
Esselâm ey her sözü fermân olan son Nebî
Esselâm ey Ahmed-i Muhtâr olan son Nebî
Esselâm ey dertlere dermân olan son Nebî
Esselâm ey gül yüzü Yûsuf’u hayrân eden
Esselâm ey her ismi ezkâr olan son Nebî

Esselâm ey Rahmet-i Rahmân olan son Nebî
Esselâm ey menbağ-ı esrâr olan son Nebî
Esselâm ey kulları bin şâha bedel Resûl
Esselâm ey her sözü fermân olan son Nebî
Solist: MAHIR ŞAN Vokal Mahir Şan San İlahisi Videosu İlahiler Akor
Tarih boyunca insanların yüz yüze kaldığı, çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan toplumsal çatışmaların arka planına baktığımızda, kavram kargaşasına sebep olacak bir şekilde bazı kavramlara özünden uzak anlamlar yüklenildiğine şahit oluruz. Bu konuda bilerek veya bilmeyerek üzerinde en çok spekülasyon yapılan kavramlardan birisi de İslam kavramıdır.
Bugün dünya üzerinde bulunan insanların çoğu İslam’ı kaynağından bir bütün olarak tanımadığından veya kendisine doğru tanıtılmadığından İslam hakkında duyduğu her şeyi doğru ve geçerli bilgi zannediyor. İslam adına insanların yaptıkları yanlışlıkları, yanlış anlamaları, itikadi ve ahlaki sapmaları, batıl inanç ve düşünceleri, bid’at ve hurafeleri, kocakarı hikâyelerini, mitolojik yaklaşımları, israiliyyatları, siyasi çıkarları, ideolojik dayatmaları, asılsız iddaları, yalan haberleri, reyting endişesiyle gazetelerde yazılan ve televizyon ekranlarında söylenen her şeyi, müsteşriklerin iftiralarını ve enaniyet dolu sosyete hocalarının abuk subuk yorumlarını gerçek İslam zannediyor.
Dolayısıyla bu yanlış bilgilendirme İslam’a ve müslümanlara karşı bir antipati ve sonucunda bir düşmanlık oluşmasına sebep oluyor. Ayrıca ideolojik yaklaşımlar ve nefsi tercihler neticesinde Ilımlı İslam, Radikal İslam, İslami terör gibi tamamen batı patentli yeni kavramlar da müslümanların gündemini yeterince işgal etmektedir. Bu durumda sorumluluk sahibi olan bizler bütün tartışmalarımıza kısa bir süre ara verip, bu temeli sağlamlaştıracak gerçekçi adımlar atmalıyız. Zira gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenirse diğer yanlışları da mutlaka beraberinde getirecektir.
Bu nedenle dosta ve düşmana öyle kapsamlı bir İslam tarifi yapmamız gerekiyor ki bu dine düşman olanlar gerçekte neye düşman olduklarını anlasın ve durumlarını tekrar değerlendirme gereği duysunlar. Diğer taraftan ben müslümanım diyenler de neye inandıklarını daha iyi bilsin, bu dine daha iyi bağlansın ve bu doğrultuda batıl düşünce ve inançlarını bir an önce terk ederek doğruya yapışsınlar.

Tabi ki her şeyin en doğrusunu bilen Allah’ın sözlerine başvurarak Kur’an’ın belirlediği ölçülerde bir tanım yaparsak daha doğru, daha sağlam bir çalışma yapmış oluruz. Faydalı olduğuna inandığım bu çalışma siz değerli dostların katkılarıyla hedeflenen sonuca ulaşacaktır İnşallah.
Selam ve dua ile
İslam: Yüce Allah’ın Hz.Adem(a.s)’den Hz.Muhammed (S.A.V)’e kadar dünyanın dört bir tarafına gönderdiği elçilerle ve kitaplarla duyurduğu, insanın yaratılış fıtratına uygun, evrensel ahlak ilkelerini içinde barındıran, her zaman ve mekâna hitap eden, tevhid ve adalet esasına dayanan, bireysel ve
Ney Piyano Düeti EsSelam Ey Ahmed-i Muhtar Olan Son Nebi Nefesli Ahmedi Ahmet EFE Özhan Es Selam Selamı Müzik Aleti Ramazan Etkinlikleri Kültür Oruç İslam Neyzen İlahiler Küfrün dudakları kanlı yılan Nefsi bir serkeş attır fuhşiyata müptela O kararmış kalplere yağmakta binbir bela Biz Elest Meclisi Ahmedi Muhtar Nebi Ahmed-i Ahmet Makam Hicaz Usul Sofyan Güfte Ahmet Efe Beste MuhammedMustafa Esselam ey Rahmeti Rahman rahman olan son Nebi Es selam ey dertlere derman olan enson Esselamın kulları bin şaha bedel Resul her sözü ferman

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS