Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Solo Piyano Şarkı Mümkün Mü Unutmak Güzelim Neydi O Akşam Güzel Misafir Sanatçı Müzisyen Piyanist

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Şarkıları Kuyruklu Piyano Tuşları Sesleri ile Hiç Dinlediniz mi?.
Piyanist Güneş Yakartepe, " Mümkün mü Unutmak Güzelim Neydi O Akşam " Şarkısını Kuyruklu Piyano çaldı.
Usta Solist ; Ragıp YANİÇUN Sesi İle Ona Vokal yaptı.
Türk Sanat Müziği Solo Vokal Piyano Serisi: 7
Çok sevilen Şarkılarımızı Piyano ile Dinleyince Ümit ederim hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum.
Mümkün mü unutmak güzelim neydi o akşam
Hülya gibi rüya gibi bir şeydi o akşam
İçtik kanarak bir ezeli meydi o akşam
Hülya gibi rüya gibi bir şeydi o akşam

Beste: Râkım Elkutlu
Güfte: Rifat Ahmet Moralı
Makam: Nihâvend
Usûl: Aksak - Semâî
Seslendiren: Perihan Altındağ Sözeri
40 Mümkün mü Unutmak Güzelim Neydi O Akşam Güzel Solo Piyano Vokal Solist Misafir Sanatçı Müzisyen Piyanist şarkı Söyle Türk Sanat Müziği Şarkıları Solistler Nesrin Sipahi Repertuar No: Eserin İlk Dizesi: Mümkün mü unutmak güzelim neydi o akşam
Söz Yazarı: Rifat Ahmet Moralı
Makam: Nihâvend
Form: Şarkı Usul: Aksak-Semâî
Bestekar: Râkım Elkutlu
Notayı Gönderen: EKREM ZAMAN
NOTALAR: Nota
Rakım Elkutlu (1869, İzmir - 4 Aralık 1948, İzmir), Klâsik Türk mûsıkisi bestekârlarındandır.

Rakım Elkutlu'nun, dinî ve dindışı mûsikînin Âyin, ilâhi, semâi kâr, durak, beste ve şarkı formunda dört yüz elliye yakın eseri vardır. Babasının ölümü üzerine Rakım Elkutlu İzmir Hisar Câmii imamlığına tayin edilerek ölünceye kadar bu görevini sürdürdü. Aynı zamanda uzun yıllar, İzmir Mûsikî Cemiyeti'nin başkanlığını da yaptı.

Rakım Elkutlu, çok iyi usul bilmesine rağmen nota bilmezdi. Bunun sebebi Meşk sistemi ile yetişmiş olması ve notanın müziğe zarar vereceğini düşünmesiydi. Zira meşk usûlünde eserler hocanın ağzından birebir, usul vura vura geçilirdi. Bu sayede eserlerdeki duygu bozulmazdı. Nota, eserlerin nesiller boyu aktarımını sağlamakla birlikte bilhassa Türk musikisinde duygu ve icra bakımından tehlikelidir de.
Konu başlıkları
Bestelerinden bazıları
Bayati Şarkı: Ne bahar kaldı ne gül ne de bülbül sesi var
Ferahfeza Şarkı: Nazında senin özlediğim eski cefâ yok
Hicazkar Şarkı: Visal–ı yâr ile mest ol hayâle dalma gönül
Hüseyni Beste: Müheyyâ oldu meclis sâkıya peymaneler dönsün
Şarkı: Aşkın bana bir gizli elem oldu güzel yar
Nihavend Şarkı: Hayâl içinde akıp geçti ömr–i derbederim
Rakım Elkutlu 1869 yılında İzmir'de doğdu. Babası İzmir'in tanınmış ailelerinden Hisar Câmii imam ve hatîbi Şuayib Efendi, annesi Sıdıka Hanım'dır.

İlkokulu mahallesinde bitirdikten sonra, orta öğrenimini İzmir İdadisi'nde tamamladı. Amcası mevlevi şeyhi Emin Dede'den ve Zağralı müderris İsmail Efendi'den İslâmi ilimler öğrendi. Babasının 1892'de ölümü üzerine Hisar Câmii imamlığına tayin edilerek ölünceye kadar bu görevde kaldı. İzmir'in kurtuluşundan sonra Adliye'de memur olarak çalıştıysa da bu görevde fazla kalmadı. Uzun yıllar "İzmir Mûsikî Cemiyeti"nin başkanlığını da yapmıştır.

Ömrünün son yıllarını pek sağlıklı geçirmeyen Rakım Hoca, bir ara tedavi için İstanbul'a gelmiş, yakınlarının ve dostlarının aracılığı ile bir hastahaneye yatırılmıştı. 4 Aralık 1948 tarihinde İzmir'de vefat etti. Yaşadığı sürece maddî sıkıntı çekmediği söylenir. Yeğenleri, İzmir'in mûsikî severleri, ünlü ses sanatkârlarımızdan Safiye Ayla, Perihan Sözeri, Sabite Tur'dan ilgi ve yakınlık gördü. Yirmi yaşında iken evlendiği ilk eşi Nadire Hanım'dan oğlu Şuayib dünyaya geldi. Nadire Hanım'ın ölümünden sonra evlendiği ikinci eşi Sıdıka Hanım'dan çocuğu olmadı ve kısa süre sonra ayrıldılar. Bundan sonra evlenmedi;ömrünü oğlunun ve yeğenlerinin yanında tamamladı.

Rakım Hoca da her ünlü mûsikîşinas gibi mûsikî çalışmalarına çok erken, daha yedi yaşında iken amcası Emin Efendi'den meşk ederek başladı. Hepsi bu tarikata mensub olan aile büyükleri ile mevlevihânede yapılan âyinlere katılarak Santo Şikari ile Zekâi Dede'nin çıraklarından Aziz Efendi de İzmir'deydi. Rakım Hoca yirmi bir yaşından itibaren bu üç ustadan çok yararlandı. Ali Efendi'den beş, Piano Sound Piyano Sound bu sanatın "amelî ve nazarî"inceliklerini öğrendi. İleride gelişecek olan bestekârlık kabiliyeti üzerine bu derslerin büyük yararı oldu. film müziği romantik duygulu elem keder hicran ayrı ayrılık Piano Klip Şarkı Dinle Mp3 Tab 2010 Yep Yeni Albüm Sene Yıl Gönlümde Açmadan Solan Bir Gülsün Her Zaman SENE YIL BEKLE AY HAFTA SAAT DAKİKA ZAMAN Bayan Kız Vokal Kadın TRT Müzik Site Nota Yeni Klasör Beklerim seni Bu aşka canımı ad Beste Şekip Ayhan Özışık Zeki Müren Piano Sound Piyano Sound

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS