Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

SON MEKTUP Anla Artık Anla Beni Unut Bütün Geçenleri Nihavend Şarkı Üye Ol Üye Giriş Şifre TAŞ PLAK

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Neo Klasik Şarkıları Piyano Sesleri ile Dinlediniz mi?.Çok Sesli Armoni Formu ile Şarkılarımızı Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " Son Mektup, Ana Artık Anla Beni " Şarkısını Piyano çaldı ve Söyledi.
Solist; Burcu Sesi İle Ona Vokalde Eşlik Etti.
Klasik Türk Müziği Şarkıları Solo Piyano Vokal Serisi: 7
Çok sevilen Eserleri Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Anla artık anla beni unut bütün geçenleri (SON MEKTUP)
Burcu Güneş - Son Mektup

Anla artık anla beni, unut bütün geçenleri
Bitsin herşey bütün aşkım, bunu senden diliyorum
Son mektubu yazarken ben, saadetler diliyorum
Biliyorum ayıracak bu son mektup ikimizi
Bu son mektup koparacak, yıllar süren sevgimizi
Bitsin herşey bütün aşkım, bunu senden diliyorum
Son mektubu yazarken ben, saadetler diliyorum

Söz - Müzik: Yıldırım Gürses
Düzenleme: Tufan Taş
Perküsyon: Cengiz Ercümer
Elektrik Gitar: Nurkan Renda
Klarnet: Hüsnü Şenlendirici
Kanun: Göksel Kartal
Yaylılar: Gündem Yaylı Grubu
Repertuar No: 465
Eserin İlk Dizesi: Anla artık anla beni unut bütün geçenleri (SON MEKTUP)
Söz Yazarı: Aydın Ünsal
Makam: Nihâvend
Form: Şarkı
Usul: Sofyan
Bestekar: Yıldırım Gürses
Notayı Gönderen: EKREM ZAMAN
Yıldırım Gürses (1939 - 2000)

Yıldırım Gürses (1939 - 2000)

21 Ocak 1939 yılında Bursa'da doğdu. Bursa Erkek Lisesi'ni bitirdikten sonra Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü'nü bitirdi. Sanat hayatına 1951 yılında Bursa Ses Kralı seçilerek başladı.

1959'da da Üniversitelerarası Ses Kralı seçildi. 1961 yılında kendisi gibi ses sanatçısı olan Ayla Gürses'le evlendi. Bu evlilikten Beyazıt adını verdiği bir oğlu dünyaya geldi. 1961 yılında Devlet Opera imtihanına girdi ve birinci oldu. Operada da 7-8 ay çalıştıktan sonra ayrıldı. 1965 yılında Hürriyet Gazetesi'nin düzenlediği Altın Mikrofon yarışmasını kazandı.

350'ye yakın bestesi olan sanatçının ünlü besteleri arasında "İçime Hüzün Doluyor", "Gençliğe Veda", "Son Mektup", "Aşkın Bahardır", "Senin Aşkına Doyum Olmaz", "Gurbet", "Bir Garip Yolcu", "Feryat", "Eller", "Affetmem Asla Seni", Güller Ağlasın", Sonbahar Rüzgarları", "Sarsam Seni Gül Dudaklım", "Liseli Kız", "Mazideki Aşk" bulunuyor.

Yıldırım Gürses 18 Kasım 2000 yılında öldü.
1965 yılında Hürriyet Gazetesinin Türkiye’de yaptığı ilk Altın Mikrofon yarışmasında 297 Batı Müziği yarışmacısı arasında tek Türk Musikisi Sanatçısı olarak 20 kişilik türk ve batı müziğinden oluşan çok sesli orkestrasıyla en büyük ödüle hak kazandı ve böylece Türk Sanat müziğinde çok sesliliğe geçiş dönemini başlatmış oldu.
Altın Mikrofon’daki bu başarının ardından Yıldırım Gürses, çalışmalarına hız verdi. Sanatçı popüler müziğin en önemli isimlerinden biri haline geldi. “Son Mektup”, “Mazideki Aşk”, “Bir Kırık Kalp”, “Bir Garip Yolcu”, “Sonbahar Rüzgârları” parçaları ile başarı yakaladı.
80′lerin başında Ajda Pekkan ile birlikte “Affetmem Asla Seni” ile yeni bir hamle yaptı. Aynı albümde yer alan “Dertliyim Arkadaş” ve sonra çıkan “Eller Eller” ile “Gül Dudaklım” sanatçının ses getiren şarkıları oldu.Sanatçının diğer önemli şarkılarından bazıları şunlardır;Mevsimler Yas Tutup Çöller Ağlasın, Liseli Kız, Çal Kanunum Çal, Mazideki Aşk.Aynı zamanda Arif Nihat Asya’nın Fetih Marşı isimli şiirinin sanatçı tarafından yapılan yorumu çok beğenilmiştir. Yıldırım Gürses’in önemli bestelerinden biri “İçime hep hüzün doluyor” sözleriyle başlayan Rast makamındaki şarkısıdır.

Sanatçı, bestekar Yıldırım Gürses’in 30′a yakın albümü ve 350 bestesi bulunmaktadır

1971 yılında çok sevdiği oğlu Yıldırım Beyazıt dünyaya geldi. Bu önemli olay Yıldırım GÜRSES’in müzik dünyasında yeni bir hız almasına sebep oldu.

1980 yılında TRT’de Türk Hafif Sanat Müziği ile ilgili orkestra notalarını yazdı ve koro da şeflik yaptı.
Yine 80′ li yıllarda Hoş Sada Albümü ile Türkiye’de en çok satan albümler arasında yer aldı ve çok başarılı konserler verdi, ayrıca sanatçı Emel Sayın ile birlikte Neşe-i Muhabbet Müzikalini gerçekleştirdi, müzikal Yıldırım Gürses’in bestelerinden oluşmaktaydı, müzik direktörü de Yıldırım Gürses’ti. Bu müzikal de yine Türkiye’de yıllarca rating rekorları kırmıştır.
1986 yılında kendisi kurucu ve başkan olmak üzere ekibi ile birlikte MESAM’ı kurdu ve böylece Türkiye’de ilk kez bestekar ve söz yazarlarının haklarını koruyan Türkiye Musıki Eseri Sahipleri Meslek Birliği adı altında bir meslek birliği kurmuş oldu.
SON MEKTUP Anla Artık Anla Beni Unut Bütün Geçenleri Nihavend Şarkı Üye Ol Üye Giriş Şifre TAŞ PLAK pikap teyp Hatırlatma Hesabı Hesap Sistem Çık Konuk Kayıtlı Kullanıcı Çevrim İçi Müzik Haber Yeni Albüm enson yepYeni Single Yeni Klip Etkinlik Röportaj Top 10 Magazin Biyografi Mikrofon Kim Besteler Sözler Gelin Bölge Digital Konser Vokalist Söyleyen Nota Sözler Gelin Youtube Yöre Bölge Türkü Grand Kuyruklu Unutulmaz Şarkısı Fon HD video Mp3 mp4 dinle indir Tab Akor Merkezi Sesleri Sözü

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS