Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

The Pianist Sinema Müziği PİYANİST Film Piyano Solo Resitali Chopin Nocturne Piano Resital

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

The Pianist Sinema FİLM MÜZİĞİ Ana Tema Müziği - PİYANİST JENERİK FİLM MÜZİKLERİ Yabancı Sinema Ünlü Muhteşem Soundtrack Müzik
Genç Piyanist Güneş Yakartepe " Chopin: Nocturne No. 20 in C-sharp minor " Sinema Filmi Tema Müziğini Kuyruklu Piyano İle Çaldı
PİYANİST Sinema Filmi Giriş Film Müziklerini solo Piyano Nasıl Bulacaksınız?
Piyaniste Arka Fonda Projeksiyon - Sinevizyon ile unutulmaz Filmden Görüntüler Eşlik etti.
En Güzel ve beğenilen Filmlerin Ünlü ve Sevilen Tema Müziği çok seveceksiniz.
Genç Piyanist Destek ve Güzel Yorumlar Bekler.
The Pianist - PİYANİST Yabancı Sineması Konu ve Fon Müzikleri Bilgileri;
Meşhur Filmin İlk beş dakikasında Nocturne in C Sharp Minor duyulur. Tema Müziğini Piyano ile Solo çalarken.
Meşhur Filmin İlk Beş Dakikasında Nocturne İn C Sharp Minor Duyulur. Bu Nokturn Pianist Filminin Ünlü Olmasında Çok Katkı Yapmıştır. Film Bu Müzikle Özdeşleşmiştir. Benimde En Sevdiğim , Dinlerken Huzur ve Mutluluk Duyduğum Özel Bir Eserdir. Ümit Ederim beğenmiş sinizdir.
Bu Sevdiğim Sinema Film Müziğini Çalarken Benim Tüylerim Diken Diken Oldu. Müziğin Ahengi, Kurgusu ve Bestesi Muhteşem. Müzik Umut ve Adrenalin Pompalıyor. İnsan Kendini O Atmosferde Hissediyor.
The Pianist Film Müziklerini Wojciech Kilar yapmıştır.
Piyanist drama türünde, 2002 yılında çekilmiş, yönetmenliğini Roman Polanski'nin yaptığı, senaryosunu Szpilman'ın hayatını anlattığı kitabın üzerine kurduğu Fransa-Almanya-Polonya ortak yapımı filmdir.
Filmin müziklerinin çoğu Chopin'in nocturne'lerinden oluşur. İlk beş dakikasında Nocturne in C Sharp Minor duyulur.
Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]
Wladyslaw Szpilman, Polonyalı başarılı bir piyanisttir. 2. Dünya Savaşı'nda Almanların Polonya'yı işgal etmesiyle hayatı kâbusa döner. Yahudi olduğu halde şans eseri toplama kamplarına gitmekten kurtulur ve Varşova'nın varoşlarında yaşamaya başlar. Daha sonra Wilm Hosenfeld isimli bir Alman subayının yardımıyla hayatta kalmayı başarır.
Noktürn ,hülyalı,romantik ya da duygulu karakterde,özgür biçimdeki piyano parçalarını tanımlamakta kullanılan şiirsel formdur. Gece müziği anlamında kullanılır. Aslen gece olan, gece yaşanan fakat güneşin doğuşuyla hepsinin yok olduğu olguların bütünü manasındadır. 1700lerin sonlarına doğru geceleri açık havada icra edilmek üzere nefesli ve yaylı çalgılar için yazılmıştır.Bir tür "serenat"tır.
Noktürn (Fr. Nocturn) İtalyanca gece müziği,serenat anlamına gelen 18. yüzyılda kullanılan Notturno kelimesinden türemiştir.
Nokturn çalışmaları eski klasikçiler de de görülmüştür.
Nokturn terim duygulu piyano parçalarını anlatmak için ilk kez 1700lerin sonlarına doğru John Field tarafından kullanılmıştır. J bu türde 18 eser yaratmıştır. Bu türde en yetkin parçaları Frederic Chopin yazmıştır ve bu şiirsel formu geliştirip zirveye taşımıştır. Nocturne in C Sharp Minor en ünlü noktürnleri nden biridir.

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS