Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Türk Sineması Müzikleri DİLA HANIM Yeşilçam Yerli Film Müziği Sinema Piyano Solo Beste Cahit Berkay

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

DİLA HANIM Yerli Türk Film Müziği - JENERİK FİLM MÜZİK Yerli Yeşilçam Ünlü Sinema Klasikleri
DİLA HANIM Sinema Filmi Giriş Film Müziklerini Solo Piyano ile Nasıl Bulacaksınız?
Genç Piyanist Güneş Yakartepe " DİLA HANIM " Sinema Filmi Tema Müziğini Kuyruklu Akustik Piyano ile Çaldı.
Tema Müziğini Piyano ile Solo Çaldı. Arka Fon da Sinevizyon ile Filmden Görüntüler Eşlik etti.
En Güzel ve beğenilen Dizi Filmlerin Ünlü ve Sevilen Ana Müziğini Barkavizyon ile Çok Seveceksiniz.
Genç Piyanist Destek ve Güzel Yorumlar Bekler.
En Güzel ve Beğenilen Ünlü Klasik Yeşilçam Film Tema Müziği.
Genç Piyanist Beğeni ve Güzel Yorumlar Bekler.
DİLA HANIM Sinema Film Müziği Konu ve Jenerik Müzikleri Hakkında Bilgi
DİLA HANIM Sinema Ana Jenerik ve Giriş Film Müziği Daha Önce de Unutulmaz Film Müziklerini Yapan Cahit Berkay'ın imzası taşır.
Cahit Berkay'ın Bestelerini Piyano İle Çalmak da Ayrıca Harika Bir Duygu. Süper bir haz veriyor. Allah Bana İşallah onunla tanışmak, çalışmak, çalmak nasip eder.
Yeşilçam Filmleri Cahit Berkay’la daha da Muhteşem, unutulmaz ve güzel olmuştur. Müziği ve Besteleri ile Türk Sinemasına değer Katmıştır. İyi ki Varsın
MOĞOLLAR 1967 yılında kurulmuş İstanbul'da kurulmuş Türk rock müziği gurubu. Murat Ses ve Aziz Azmet tarafından kurulan grup çıkardıkları albümlerle büyük başarı sağladılar ve Anadolu rock müziği ninde gelişmesinde önemli bir yer edindiler. 1967'de 5 genç müzisyen çalıştıkları gruplarda yaptıkları müziğin kendi yapmak istedikleri müzik olmadığını düşünmektedirler beraber bir grup oluşturmaya karar verirler ve Moğollar ismi ile çalışmaya başlarlar.
İlk 45'likleri Eastern Love/Artık Çok Geç 1968 yılının Şubat ayında çıkar. Bu plağın hemen ardından Mektup/Lazy John adlı şarkıyı yapan grup, Haziran ayında Altın Mikrofon yarışmasına katılırlar ve Ilgaz adlı şarkı ile üçüncü olurlar. Bu başarı ve ardından çıkan 45'lik Moğollar adının daha çok insan tarafından duyulmasını sağlar. Konserler verirler. 1968 yılında tam dört tane 45'lik yayınlayan grup, 1969 yılında neredeyse tüm Türkiye'yi kapsayan büyük bir turneyle geçirir. 1970 yılında Dağ ve Çocuk/İmece adlı şarkılarını yayınlarlar. 1970 yılının ağustos sonunda grup Paris'e gider ve Paris'te ,bir plak şirketine bir albüm yaparlar. Bu albüm 1971 yılında büyük plak ödülünü alır. Bu arada Paris'te o tarihlerde Belçika'da yaşamakta olan Barış Manço ile karşılaşırlar ve onunla çalışmaya başlarlar. Bir süre sonra Cahit Berkay Fransa'ya gider orada Engin Yörükoğlu ile buluşur, yanlarına katılan çeşitli müzisyenlerle Moğollar adı altında iki albüm ve bir 45'lik yaparlar. 1974 sonu ile 1976 yılları arasında Cahit Berkay ve Engin Yörükoğlu'nun sürdürdüğü Moğollar 1976'da çalışmalarına son verir, bu dönemden kalan en önemli albüm, Fransa'da RCA Records firmasından çıkan Hitit Sun Türkiye'deki adı Düm-Tek olan albümde Cahit Berkay'ın enstrümental besteleri Anadolu Pop'tan Jazz rock'a doğru yönelmeyi işaretlemektedir. 1976'dan sonra yalnızca bireysel çalışmalarını sürdürür. Cahit Berkay, filim müzikleri yapar aradaki yıllarda ve grup 1976 yılında dağılır.
1992 yılında grup bir televizyon programında dinlediği Moğollar'dan etkilenen Leman dergisi çizerlerinden Kaan Ertem, "Moğollar tekrar bir araya gelsin" çağrısıyla bir imza kampanyası açar ve 4000'den fazla imza toplanır bu kampanya dahilinde. Cahit Berkay, Taner Öngür ve Engin Yörükoğlu arada bir bir araya gelip bu konuyu görüşürler, yeniden grubu kurmak konusunda tereddütleri vardır, ancak kampanya'ya gelen mektuplar onlara cesaret verir. Yanlarına genç bir müzisyen olan Serhat Ersöz'üde alarak, 31 Mayıs 1993'te İstanbul Cemal Reşit Rey konser salonunda verdikleri muhteşem bir konserle geri dönerler. Ardından Moğallar '94 adını verdikleri albümle tekrar müzik yapmaya başlarlar ve daha sonra sayısız albüm çıkarırlar.
Türk Sineması Müzikleri DİLA HANIM Yeşilçam Yerli Film Müziği Sinema Piyano Solo Beste Cahit Berkay Oyuncular Türkan Şoray Kadir İnanır Kız Kadın Hanımı Bayan Ağa Hanımlar Bestekar Kadını Solo Sound Müzik Şarkı Türkü Eser Yönetmen Orhan Aksoy Yapımcı Senarist Hikaye Oyuncular Türkan Şoray Kadir İnanır Müzik Görüntü Yönetmeni Stüdyo Erler Film Cinsi Filmi Türü Dram Duygusal Renk Renkli Yapım Yılı Çıkış Tarih Ülke Türkiye Dil Türkçe İle Çalmak Ayrıca Harika Bir Duygu Süper Bir Haz Parmaklar Sihirli Bir Şekil De Tuşlara Hayat Veriyor Süper Besteleri Akustik Piyanist

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS