Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Yeşilçam Film Müzik BURUK ACI Sinema Piyano Keman

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

BURUK ACI Sinema Film MüzikleriTema - BURUK ACI Yerli Türk JENERİK FİLM MÜZİKLERİ. BURUK ACI Yeşilçam Sineması Ünlü Muhteşem Ana Müziği
Türk Sinema Filmi Giriş Film Müziklerini Piyano ve Keman ile Nasıl Bulacaksınız?
Genç Piyanist Güneş Yakartepe " BURUK ACI " Yerli Türk Sinema Filmi Tema Müziğini Solo Piyano Formunda Kuyruklu Akustik Piyano İle Çaldı.
Genç Piyanist Destek ve Güzel Yorumlar Bekler.
BURUK ACI Yeşilçam Yerli Sineması Konu ve Fon Müzikleri Bilgi
BURUK ACI şarkısı Segah Makamında Çok hüzünlü, yanık bir şarkıdır.
Güftesi Türkan Şoray'a ait olan bu şarkısnın Besteside Teoman Alpay'a aitdir. . Şarkının ismi gibi Sözleride, müziğide Çok buruk ve duygusaldır. tam anlamı ile bir damar Müziktir.
1969 yılında çekilen Filmin Müzikleri; Esin Engin, Tuncer Aydınoğlu ve Belkıs Özener tarafından yapılmıştır.
Buruk Acı (Söz)
Gurbet içimde bir ok herşey bana yabancı
Hayat öyle bir han ki acı içimde hancı
Sevmek korkulu rüya yalnızlık büyük acı
Hangi kapıyı çalsam karşımda buruk acı

Yıllar yılı gönlümde bir gün sabah olmadı
Bu ne bitmez çileymiş neden hala dolmadı
Sevmek korkulu rüya yalnızlık büyük acı
Hangi kapıyı çalsam karşımda buruk acı
Makam: Segah
Güfte: Türkan Şoray
Beste: Teoman Alpay
Buruk Acı, yönetmenliğini Nejat Saydam'ın üstlendiği, 1969 yılı yapımı bir filmdir.

Dönemin gelişme şartları içinde renkli film çekimlerinin yeni yerine oturmaya başladığı süreçte "tamamen renkli" afiş duyurusuyla tanıtılan filmin senaryo yazarlığı, yönetmen Saydam ve başrol oyuncusu Türkân Şoray tarafından yapılmış. Filme adını veren şarkı sözleri Sennur Sezer'e ait. Şoray'ı Adalet Cimcoz seslendirmiş. Eser; Teoman Alpay tarafından bestelenerek derece aldı.
Konusu; Tek ideali doktorluk olan Ülker'in (T. Şoray), önündeki tek engel üvey annesidir. Ülker bir gün evden kaçarak amacına ulaşmaya çalışır. Bir otele yerleşir, burada kör bir besteci olan Mahmut (Ali Şen) ile tanışacaktır. Mahmut'la yaşadığı evlilik sırasında hayatına yeni acılar katacak olan İlhan (Tanju Gürsu) ve annesi Fehiman (Aliye Rona) girecektir.
Buruk Acı Filmin afişi Yönetmen Nejat Saydam Yapımcı Murat Köseoğlu Senarist Türkân Şoray, Nejat Saydam Oyuncular Türkân Şoray Tanju Gürsu Müzik Tuncer Aydınoğlu Esin Engin Belkıs Özener Görüntü yönetmeni Melih Sertesen Stüdyo Acar Film Cinsi Sinema filmi Türü Dram, duygusal Renk Renkli Yapım yılı 1969, Türkiye Çıkış tarihi Dil Türkçe Yeşilçam Film Müzik BURUK ACI Sinema Piyano Keman Yeşilçam Film Müzikleri BURUK ACI Sinema Jenerik Film Müziği Piyano ve Keman En Güzel Filmin Afişi Son Salon Seans Suare Sahne Elem Keder Yeşilçam FİLM SİNEMA YERLİ Şarkılar Kemanı Yaylı Yaylılar Nedir Yaylı Çalgı Çalgısı Şöleni Violin Ne Yönetmen Saydam Yapımcı Senarist Türkan Şoray Beste:Teoman Alpay Esin Engin Belkıs Özener Görüntü Yönetmeni Stüdyo Acar Cinsi Sinemaları Filmi Türü Dram Duygusal Renk Renkli Yapım Yılı Türkiye Çıkış Tarihi Dil Türkçe Hüzün Çok Damar Yanık Film Veri Tabanı Turk Sinemasi Türk Filmi İlgili Bu Madde Kim Yazdı Ülke Beyazperde Oyuncular Türleri Drama

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS