Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Grande Marche, Marş-ı Ali Sultan 2. Abdülhamit Han Marşı 25. Yıl Dönümü Tören Marşı Cülus Hediye Mer

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL



Açıklama

GRANDE MARCHE / MARŞ-I ALİ Sultan 2. Abdülhamid 25. Yıldönümü İçin Yapılan ve O günün anısına Çalınan Marş .
Sultan 2. Abdulhamit Han için Osmanlı Ulusal Marşı Solo Piyano ile.
Türk Osmanlı Hanedanları - Osmanlı Devleti Saray Klasik Batı Müzikleri
Genç Osmanlı Piyanist Güneş Yakartepe, "GRANDE MARCHE / MARŞ-I ALİ Sultan 2. Abdülhamid 25. Yıldönümü İçin Yapılan Marş Piyano Solo" Eserini Piyano ile Solo çaldı.
Arka Perde Sinevizyon ile Abdülhamit han Eserlerinden Görüntüler Eşlik etti.
Sultan 2. Abdülhamit için, Osmanlı Musiki Marşları; ” Osmanlı Sarayı Müziği Piyano Solo Serisi: 9
Genç Osmanlı Piyanist Beğeni, Destek ve Güzel Yorumlarınızı Bekler.
GRANDE MARCHE / MARŞ-I ALİ Sultan 2. Abdülhamid 25. Yıldönümü Hakkında Bilgi
Sultan II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. yıl dönümü için yurt içi ve yurt dışından değerli hediyeler Osmanlı devletine Gönderilmiştir.
Bu Hediyelere Sultan II. Abdülhamid’in Yirmi Beşinci Yıl Cülus Hediyeleri olarak ifade edebiliriz.
Bu değerli maddi kıymetli hediyelerin yanında Onun için Güfte de içeren bir Piano Marşı vardır.
Grande Marche Marş-ı Ali Sultan 2. Abdülhamid Han Marşı Piyano Solo 25. Yıldönümü İçin Yapılan Marş (Güftesi Mevcuttur). Genç Pianistimiz bu eseri size yorumlamıştır.
Cülus: Osmanlı Devleti’nde padişah tahta çıkınca yapılan törene verilen ad.
“Sultan II. Abdülhamid’in 25. Cülus Hediyeleri” başlıklı bir sergi düzenlenmiştir.
Yıldız Sarayı Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen bu sergide, Bakanlığımıza bağlı Topkapı Sarayı Müzesi ile Yıldız Sarayı Müzeleri envanterlerine kayıtlı, aralarında III. Ahmet Çeşmesi Maketi, Gondol, Şahi Top Modeli, Hamidiye Cami Anahtarı, Padişah Portlerinin yer aldığı 32 adet fincan, Murassa Abanoz Baston ve Gemi Maketi’nin yanı sıra Gümüş Vazolar, Tuvalet Aynası ve Bakım Seti Çekmecesi gibi eserlerin de bulunduğu toplam 49 adet kültür varlığının yer alacağı sergide Sultan II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. yılında verilen armağanlar ilk kez bir arada teşhir edilmiştir.
Osmanlı Sarayları arasında en son örneği oluşturan Yıldız Sarayı’nda, Hasbahçe içerisinde, Küçük Mabeyn Köşkü’ne bitişik tek katlı ve tek mekanlı bir yapı olan ve Art Nouevau akımının en güzel örneklerinden birini teşkil eden Kaskat Köşk’ünün restorasyonu geçtiğimiz yıllarda tamamlanmış olup köşkün kapıları bu sergi vesilesiyle ilk kez ziyaretçilere açılmış ve büyük ilgi görmüştür.
Abdülhamid Han’ın tahtta olduğu yıllar sanattan mimariye, askeriyeden eğitime kadar her alanda yenilikler ve reformlarla tanışık olduğumuz bir dönemdir.
Yıldız Sarayı Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen ve 17 Ekim’e kadar görülecek sergide, Topkapı Sarayı Müzesi ile Yıldız Sarayı Müzeleri envanterlerine kayıtlı, aralarında III. Ahmet Çeşmesi maketi, gondol, şahi top modeli, Hamidiye Cami anahtarı gibi eserlerin de bulunduğu toplam 49 kültür varlığı sergilenmiştir.
Sultan II. Abdülhamit’in tahta çıkışı 25. yıl dönümü gönderilen değerli hediyelerin sergilendiği Sultan II. Abdülhamid’in Cülus Hediyeleri Sergisi, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in katıldığı törenle kapılarını açmıştır.
Ve çok beğenişmiştir.
25. Yıl Cülus Törenleri siyasi, sosyal ve ekonomik sonuçları ile birlikte tüm dünyada geniş yankı uyandırmış, Sultan II. Abdülhamid’in ve Osmanlı İmparatorluğu’nun gücü, bir kez daha ulusal ve uluslararası platformda onaylanmıştır.
Fransızca: İthaf: Majeste Imperiale le Sultan Abdul Hamid Han. Empereur dés Ottomans.
Grande Marche, Marş-ı Ali Sultan 2. Abdülhamit Han Marşı 25. Yıl dönümü Tören marşı Cülus Hediye Merasim Seremoni Kutlama Anma Yapılan İçin Piyano Solo Marş Güftesi Vardır Marş Ana En Büyük Ulu Yüce Yüksek Askeri Şanlı Mukaddes Milli Bando Osmanlı Musiki Müziği Ottomans 19. Yüzyıl Marş Osmanlı Devleti İmparatorluğu Klasik Türk Marşı HAMİDİYE Beste Paşa İthafen Marche Klasik Türk Marş Mızıka-Yı Hümayün Saray Yıldız Sarayı Büyük Osmanlısı Efendi Hazretleri Devlet-İ Aliye Tanzim Hz Hazreti Abdül Hamid Osmanlılar AbdülhamidAbdul Hamit Dolmabahçe TBMM Meclis Başkanı Topkapı Milli Saraylar Osmanlıca Ders Eğitim Sultanı Der Saadet İstanbul Genç Piyanist Piano Music Resitali Sound Akustik Resital Kıymetli Değerli Nadir Evrak Nota El Yazması Bayram Merasim Seremoni Kutlama Anma 78 12 83-2
Sultan Padişah Osmanlılar Musikisi, Osmanli Muzigi, Videolar Oynatma Listeleri Kanal Osmanli Saray Şarkıları Marşları Eserler Kaside Yıldız Dolmabahçe Topkapı Sarayı Milli Saraylar Müze Tarihi Şehzade Harem Sazende Hanende Mızıkayı Hümayun Mızıka-ı Humayun Askeri Bando Klas

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS