Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

MELTEM Kürdili Hicazkar Saz Semaisi Piyano Kanun

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Genç Müzisyen Güneş Yakartepe, " MELTEM Kürdili Hicazkar Saz Semaisi - Beste: Göksel Baktagir " Eserini Piyano Çaldı .
Kanun Muhteşem Tınıları ile Piyanoya Eşlik Etti.
Enstrümantal Türk Müziği Eserleri Piyano Kanun Serisi: 6
Genç Piyanist Beğeni, Destek ve Güzel Yorumlarınızı Bekler.
MELTEM Göksel Baktagir Eseri ve sözleri Hakkında Bilgi
MELTEM Muhteşem bestekar Göksel Baktagir'e ait olup makamı KürdiliHicazkar dır. Formu Saz Semaisi şeklindedir.
Göksel Baktagir Kimdir, (d. 1966 Kırklareli) Kanun virtüözü ve bestekâr.
1966 yılında Kırklarelinde doğdu. Müziğe sekiz yaşında,babası Muzaffer Baktagir'in gözetiminde başladı. 1983 yılında girdiği İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'ndan 1988'de mezun oldu.Bu okulda bir yıl sonra lisansüstü eğitimine başladı. Aynı yıl, Tanburi Necdet Yaşar'ın genel sanat yönetmenliğindeki Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu'nda kanun sanatçısı olarak çalışmaya başladı. Bu tarihlerde dahil olduğu "Necdet Yaşar Ensemble" ile İngiltere, Fransa, Danimarka, Belçika, Hollanda, Almanya, Kanada ve ABD'nin çeşitli eyaletlerinde konserler verdi.
Beste çalışmalarına konservatuvar öğrenciliği yıllarında başlayan Göksel Baktagir'in, otuzbeşi sözlü ve yüzbeşi enstrümantal olmak üzere 140 civarında beste çalışması bulunmaktadır. Eserlerinin birçoğu TRT repertuarına alınmış, "Sazım" adlı Zavil saz semaisi, 1990 yılında T.R.T. tarafından düzenlenen bir yarışmada ödül kazanmıştır. "Tek Kelime" adlı muhayyerkürdi şarkısı, Milliyet gazetesi'nin düzenlemiş olduğu 1997 yılının en sevilen 10 şarkısı arasına seçildi.
Sanatçı ayrıca yayınlanmak üzere bir kanun metodu üzerinde çalışmaktadır. Bugüne kadar CD ve kaset olarak yayınlanmış eserlerinin yer aldığı bir nota kitabını da "Okyanustaki Sesler" adıyla yayına hazırlamaktadır. İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğui asli görevinin yanında müzik çalışmalarını İstanbul Fasıl Topluluğu, İstanbul Tasavvuf Musikisi (Dergah) Topluluğu ve İstanbul Sâzendeleri'nde sürdüren Baktagir, geçen yıllar içinde Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim görevlisi olarak hizmet vermiştir. Sanatçı Füsun Baktagir ile evli ve BuğraCan ve Cansu adlı iki çocuk babasıdır.
0094% Kanun Piyano Düeti Piyanist Türk Klasik Müziği Meltem Kürdili hicazkar Saz Semaisi Beste Göksel Baktagir YouTube En Güzel Şarkılar İcralar Yorumlar Trt Müzik Şan İkili Yorumu Yorumlar Dört Dörtlük bir Süper eser. Saray Piyano Kanun Piano Düeti Piyanist Türk Klasik Müziği Saz Semaisi Beste En Güzel Eserler İcralar Yorumları MELTEM Kürdili Hicazkar Saz Semaisi Piyano Kanunlar Meltem Kürdilihicazkar Saz Semaisi Piyano Ve Kanun Enstrümantal Türk Müziği Eserleri Piano Kanuni Serisi Klasik Türk Müziği, Musikisi Son Saz Semaisi Üstadı Sesi Enstrümantali Enstrümantali Armoni Slow Sözsüz Melodi Fon Müziği Yeni Klas Klasik Türk Musikisi Sazlar Saz Eserler Eseri Tarih Klasikleri Değer Eski Piyanist Kanuni Osmanlı Okul Ders Eğtim Müzik Klasikleri Öykü Senaryo İstanbul Türkiye Tarz Türkiye Tarzlar Son Musikisi Koma Komalı Musiki Perde Perdesi Makam Türetilmiş Kelimeler İlgisi Armonik

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS