Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Klarnet Düeti Fikrimin İnce Gülü Piano Music Sound Solo Film Sinema Dizi Müzikleri Müzisyen C

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Genç Piyanist Güneş Yakartepe " Fikrimin İnce Gülü " Eserini Piyano Armoni Notasını Yazdı, Çok Sesli Armoni ile Kuyruklu Piyano Çaldı ve Söyledi.
Klarnet Güzel Yanık Tonu ile Ona Eşlik Etti.
En güzel Şarkılar Piyano ve Klarnet Serisi: 7
Çok Sevilen Eserleri Piyano ile Nasıl Bulacaksınız ?
Kıymetli Eleştirileri ve Yorumları Merak ile Bekliyoruz
Fikrimin ince gülü
Kalbimin şen bulbülü
O gun ki gördüm seni,
Yaktın ah yaktın beni

Görduğüm günden beri,
Olmuşum inan deli
O gün ki gördüm seni,
Yaktın ah yaktın beni

Ateşli dudakların,
Gamzeli yanakların
O gün ki gördüm seni,
Yaktın ah yaktın beni
Fikrimin İnce Gülü Sözleri
0066% Klarinet Fikrimin İnce Gülü Vokal Ses Kalbimin Şen Bülbülü Piyanoları Piyanosu Piyano Piyanist Sol Damar Macun Meyan Fon Hazırlık Ritim Atölyesi gırnata
Özeti

Roman kahramanı Bayram, Münih’te BMW fabrikasında, montaj hattında çalışan bir işçidir. Üç yılık çalışmanın sonunda biriktirdiği para ile bal rengi bir Mercedes araba alır. “Balkız” dediği otomobili ile 1975 yılının bir yaz günü memleketine dönüş yoluna çıkar. Yolculuk boyunca geçmişini anımsar.

Eskişehir’in Ballıhisar Köyü’nde büyüyen Bayram, öksüzdür; onu amcası yetiştirmiştir. Yokluk ve sefalet içinde geçen çocukluğu sırasında horgörülmüştür. O yıllarda köye Ford marka bir otomobille gelen Adalet Partisi yöneticisine köylülerin gösterdiği abartılı saygıdan çok etkilenn Bayram, saygı görmek için lüks otomobil sahibi olmak gerektiğine inanır. Zamanla otomobile sahip olmak isteği tutku halini alan Bayram bu amacına ulaşmak için köyden kaçacaktır. Bu kaçışla amcasına olan vefa borcunu ve köyündeki Kezban’ın aşkını hiçe saymıştır. Bayram, köyünden ayrıldıktan sonra Polatlı ve Ankara’da çeşitli işerde çalışmış; ardından Almanya’ya işçi olmak için başvurmuş ve arkadaşı İbrahim’e ihanet ederek Almanya’ya gidiş için onun sırasını kapmıştır.

Üç yıl sonra rüyalarındaki otomobille memleketine dönerken kendine güveni büyüktür. Bir an önce köyüne ulaşıp arabasıyla hava atmak için sabırsızlanır. Sahip olduğu otomobil nedeniyle herkesten ilgi, saygı, kıskançlık görmeyi beklemektedir. Sınırda gümrük görevlileri ona sıradan insan muamelesi yapınca hayal kırıklığına uğrar.

Üzerinde “Güldenhouse” yazılı bir kamyonetin tacizi yolda Bayram’ın canını sıkar. Sınır geçince polise şikayette bulunur; bir yabancı olarak kendisinin Almanya’da yaşadıklarını Türkiye’de bu kamyonet şoförüne yaşatmak ister ama başaramaz. Tersine, kendisi ceza ödemek zorunda kalır. Üstüne üstlük Mercedes’inin yıldızının çalınması ve stop lambasının camının düşmesi ile içinde derin yaralar açılır.

Bayram, Balkız’ına gereksiz yük olmasın diye kimseye armağan getirmemiş; Almanya’da yakınlaştığı Solmaz adlı kadını dahi arabasına almayı reddetmiştir; Münih’ten arkadaşı olan ve yolda karşılaştığı Veli, kendisinin aşırı yüklü aracından bir televizyonu almasını rica ettiğinde bu ricayı da reddeder. Gençliğinde, askerlik günlerinde vicdanını yitirmiştir; yolculuğuna devam ederken geçmişin anıları da onunla gelir. Diyarbakır- Siirt Sıkıyönetim Komutanlığı’nda cip şoförlüğü yaptığı yıllarda siyasilere yapılan baskılara tanıklı edişi; kendisin de keyfî olarak kimilerine vuruşu aklından çıkmaz. Bu arada karayolunda Veli’nin arabasını yolda savrulmuş görür ama durup yardım etmez.

Karayolunda hızla ilerlerken “Fikrimin İnce Gülü” şarkısını dinleyip durmaktadır. Bu, yıllar önce Kezban’ın ona hediye ettiği plaktaki şarkıdır. Sürekli ümit verdiği Kezban uzun zaman onu beklemiş, ardından Ankara’ya gelmiş; ağabeyinin yanında yaşayıp evlere temizliğe giderken Bayram’ı görmeye devam etmiştir ama Bayram ona bir çay veya simit bile ısmarlamamıştır. Çünkü kendisini Mercedes hayalinden uzaklaştıracak tek bir kuruş dahi harcamak istemez. Kezban’ı yüzüstü bırakıp Almanya’ya gittikten sonra onun Beyşehirli bir balıkçı ile evlenmek üzere olduğu Bayram’ın kulağına gelir ama köye vardığında arabasını gören kızın kendisine tekrar vurulacağına inanmaktadır. Ölüm döşeğinde olduğunu duyduğu amcası ise onunla gururlanacak ve kendisini affedecektir. İbrahim’i ise kuzu çevirme yemeğe götürerek kendini affettirecektir.

Fikrimin İnce Gülü anlam ayrımı Vikipedi, özgür ansiklopedi Fikrimin İnce Gülü roman Adalet Ağaoğlu bir romanı Fikrimin İnce Gülü dizi dizisi televizyon tv sinema Fikrimin İnce Gülü Şarkı İsmail Hakkı Bey'in bir şarkısı fikrim fikri gül kalın film müziği senaryo kitap hikaye TV Programları TiVi Program
Piyano Klarnet Düeti Fikrimin İnce Gülü Piano Music Sound Solo Film Sinema Dizi Müzikleri Müzisyen Clarinette Clarinete Klarnete Gırnata Tahta Nefesli Enstrüman Nefesli Çalgılar Üflemeli Müzik Sesli Diyez Klarinet Sol Gırnata Fikrim Gül Anlam Ayrımı Vikipedi Özgür Ansiklopedi Fikirimin Roman Adalet Ağaoğlu Romanı Dizi Dizisi Televizyon Tv Sinema Fikrimin Şarkı İsmail Hakkı Bey Şarkısı Fikri Gül Kalın Film Müziği Senaryo Kitap Hikaye TV Programları Tivi Program Damar Macun Meyan Fon Hazırlık Ritim Atölyesi Kadın Kız Aşk

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS