Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Resitali SENEDE BİR GÜN ZEKİ MÜREN DUYGUSAL şarkılar Yeşilçam Filmleri Film Müziği Romantik D

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Şarkıları Piyano Tuşları Sesleri ile Hiç Dinlediniz mi?.
Piyanist Güneş Yakartepe, " Senede Bir Gün " Şarkısını Kuyruklu Piyano çaldı.
Solist ; Ferda Bolcal Sesi İle Ona Vokal yaptı.
Türk Sanat Müziği Solo Piyano Serisi: 7
Çok sevilen Şarkılarımızı Piyano ile Dinleyince Ümit ederim hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar.
Gönlümde açmadan solan bir gülsün
Her zaman gamlıyım her zaman üzgün
Beklerim yolunu aylar boyunca
Yeter ki gel bana senede bir gün

[ reklamı gizle / hide ads ]
[ kaynak: http://sarki.alternatifim.com/goster.asp?ac=22257 ]
Ağarsa saçlarım
Solsa yanağım
Adını anmaktan yansa dudağım
Bu aşka canımı adayacağım
Yeter ki gel bana senede bir gün
KARAOKE ENSTRUMANTAL SENFONİ SENFONİK SENFONİSİ POLİFONİ POLİFONİK RESİTAL RESİTALİ İNSTRÜMANTAL FERDA BOLÇAL Ferda Bol cal Ferda Bolca KONSER
0029% Senede Bir Gün Piyano Vokal Solist Bayan Kız Vokal Kadın TRT Müzik Site Nota Yeni Klasör Klip Şarkı Dinle Mp3 Tab 2010 Yep Yeni Albüm Sene Yıl Gönlümde Açmadan Solan Bir Gülsün Her Zaman FON MÜZİĞİ KARAOKE MOLEDİ MELODİK KİTAP EZGİ SÖZSÜZ ÇALGISAL ESER HARİKA GÜZEL DİNLETİ ORJİNAL VİDEO istanbul sağlık müdürLERİ İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Geçmiş İstanbul İl Sağlık Müdür
Sadık Şendil Biyografisi
Türk sinemasına 200 civarında film senaryosu yazarak büyük bir katkıda bulunmuştur.

Sadık Şendil, 1913 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası Lozan’da başarılı bir hariciye görevlisi idi. Önce Saint- Mitchell Fransız Lisesi, ardından Galatasaray Lisesinde okudu. Liseden sonra Tütün Eksperliği Yüksekokulu’nda okuyarak mezun oldu. Okuldan mezun olduktan sonra emekli olana kadar Ziraat Bankası’nda tütün eksperlerinden biri olarak çalıştı.
Biyografi
Sadık Şendil, Ziraat Bankası’nda tütün eksperliği işini yaparken bir yandan da Bakırköy Halkevi’nde oyun yazıp, yönetmeye başladı.
Şendil’in senaristlik macerası Cahide Sonku’lu, Zeki Müren’li “Beklenen Şarkı”yla başladı.
yılında senaryo yazmaya başladı ve Türk sinemasına en az film kazandırdı. Ayrıca 8 tane de tiyatro eseri yazmıştır.

Sadık Şendil, özellikle Kemal Sunal filmleri ve Hababam Sınıfı serisi filmlerinin senaryolarını yazmıştır.
Sözlerini Sadık Şendil’in yazdığı bestesini Şekip Ayhan Özışık’ın yaptığı “Senede Bir Gün” adlı şarkıyı çok sevdiği ikinci eşi Lahut hanımın penisilin alerjisi nedeniyle ani ölümünden sonra yazmıştır.

Sadık Şendil, ayrıca Teoman Alpay’ın bestesini yaptığı “Seven Ne Yapmaz” adlı şarkının sözlerini de yazmıştır.
Şekip Ayhan Özışık Biyografisi
Şekip Ayhan Özışık, 2 Şubat 1932 tarihinde aslen Nevşehir’li olan Raşit ve Şaziye Özışık çiftinin oğlu olarak Ankara’da doğdu. Altı yaşındayken müzik dersleri almaya başladı. Ud çalmaya heveslense de babasının isteği ile keman dersleri almıştır. Ud çalmayı kendi başına öğrendi.
Biyografi


İlköğrenimini Ankara’da yaptı, 1942 yılında İstanbul'a gitti. Ortakulu İstanbul’da okudu, Haydarpaşa Lisesi'nden mezun oldu. 1955 yılında İleri Türk Musikisi Konservetuarı'ndan mezun oldu. Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde çalıştı, ve 1958 yılında Ankara Radyosu'na girdi ve çalışmaya başladı. 1966 yılına kadar ankara radyosunda çalışıp bir çok eserini bu dönemde yapmıştır ki bunlardan en önemlisi “Belki bir sabah geleceksin” isimli şarkısıdır. 1966-1981 yılları arasındaki dönemde ölümüne kadar İstanbul Radyosu'nda çalıştı. Yesari Asım Arsoy ve Sadettin Kaynak gibi bestecilerden etkilendi.

Askerliğini yedek subay olarak 1952 - 1954 yılları arasında Mamak Muhabere okulunda yapmıştır.

Şekip Ayhan Özışık, üstün bir ud virtiyözüdür. 50li yıllarda beste yapmaya başlamış, 70lerin sonlarına dogru gayet üretken bir besteci profili çizmiştir. Eserlerinden bazıları o dönem Türk filmlerinde fon müziği olarak kullanılmıştır. Türkiye'de ilk altın plak “grafson şirketi” tarafından Muhayyerkürdi makamındaki “İçin için yanıyor” adlı eserine verilmiştir. Eserlerinin çoğunun sözlerini yazacak kadar da şairliği vardı.

Şekip Ayhan Özışık, Şengül Özışık'la evlenip bu evlilikten Ayşen, Hakan ve Raşit adında üç çocuğu olmuştur.

Son yıllarını 1979 yılında yakalandığı gırtlak kanserinden dolayı çok kötü geçirmiştir, Londra’da olduğu ameliyattan sonra, son bir kaç yıl konuşma yetisini de kaybetmiştir. 17 Nisan 1981 tarihinde 49 yaşında İstanbul Cerrahpaşa Hastanesi'nde hayata gözlerini kapatmıştır.
Şekip Ayhan Özışık’ın Besteleri :
Piyano Resitali SENEDE BİR GÜN ZEKİ MÜREN DUYGUSAL şarkılar Yeşilçam filmleri film müziği romantik duygulu elem keder hicran ayrı ayrılık Piano Klip Şarkı Dinle Mp3 Tab 2010 Yep Yeni Albüm Sene Yıl Gönlümde Açmadan Solan Bir Gülsün Her Zaman SENE YIL BEKLE AY HAFTA SAAT DAKİKA ZAMAN Bayan Kız Vokal Kadın TRT Müzik Site Nota Yeni Klasör Beklerim seni Bu aşka canımı ad Beste Şekip Ayhan Özışık Güfte Sâdık Şendil Makâm Hicâz Usül Düyek Form gam üzgün yolunu aylar boyunca Yeter ki gel bana Ağarsın saçlarım solsun yanağım Adını anmakn yansın dudağım Bu aşka canımı ad Beste Şekip Ayhan Özışık Güfte Sâdık Şendil Makâm Hicâz Usül Düyek Form Şarkı Seslendiren Zeki Müren

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS