Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Piyano Ve Kemençe GÖNÜL PENCERESİNDEN ANSIZIN BAKIP GEÇTİN Bir Yangının Külünü PENCERE YANGIN Yerli

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Eserleri Piyano Ve Kanun Tınısı Sesleri İle Dinlediniz Mi?.
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, " Gönül Penceresinden Ansızın Bakıp Geçtin Bir Yangının Külünü " Şarkısını Kuyruklu Piyano Çaldı Ve Söyledi.
Kanun Üstadı Tınıları Piyanoya Eşlik Etti.
Türk Sanat Müziği Şarkıları Solo Piyano Serisi: 6
Çok Sevilen Eserleri Piyano İle Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Güzel Yorumlarınızı Bekliyorum
önül penceresinden ansizin bakip geçtin,
Bir yanginin külünü yeniden yakip geçtin,
Madem ki son sarkinin kirik bir güftesiydin,
Niçin yarim biraktin, neden birakip geçtin,

Bir yanginin külünü yeniden yakip geçtin,
Bir yanginin külünü yeniden yakip geçtin,

Ne çok sevmistim seni ne çok hatirlar misin,
Asiyan yollarindan ses versem duyar misin,
Hala beni düsünür ve hala aglar misin,
Bir bahar seli gibi dalimdan akip geçtin

Bir yanginin külünü yeniden yakip geçtin,
Bir yanginin külünü yeniden yakip geçtin.
Gönül penceresinden ansızın bakıp geçtin
Repertuar No: 5252
Eserin İlk Dizesi: Gönül penceresinden ansızın bakıp geçtin
Söz Yazarı: Şemsi Belli
Makam: Hicaz
Form: Şarkı
Usul: Nim Sofyan
Bestekar: Muzaffer İlkar
Notayı Gönderen: EKREM ZAMAN
Akustik Piyano piyanist Klasik arabesk fanztezi pop halk rock rok rap Klasik Gitar Keman Viyola Çello Yan Fülüt flüt Soprano Pikola Alto Blok Trompet Gönül Penceresi Ansızın Bakıp Geçtin Bir Yangının Külünü PENCERE YANGIN Klasik Kemençe Türk Müziği Yerli Türkiye Sanat Halk Kemence Karadeniz Sazı Sazları
Hiçbir zaman sevmediği, çirkef olarak nitelediği politikaya da adının karıştığını görmekteyiz Şemsi Belli’nin. 1967 yılında kendi deyimiyle, karşı koyamadığı bir grup dostunun ısrarı sonunda Birlik Partisi’ne kaydolur. Kadıköy İlçe Başkanlığı ve Birlik Partisi Genel Sekreterliği görevlerinde bulunarak partisine hizmet eder. 1968 yerel seçimlerinde Ankara Belediye Meclisi üyeliğine seçilir. 1969 genel milletvekili seçimlerinde, partisi Şemsi Belli’yi Adana’dan aday gösterir. Şemsi Belli “bir siyasi partiye girmiştir ama politikaya girmemiştir.” 30 Eylül 1969 tarihli Cumhuriyet gazetesinin birinci sayfasındaki Günün Notları köşesinde Seçim Öncesinden İzlenimler başlıklı yazısının bir bölümünde Ecvet Güresin şöyle demektedir:

“… Sloganlar, afişler gibi konuşmalarda da bir değişik hava var, bu seçimlerde. Hele B.P. sözcüsü Şemsi Belli’nin geçen akşamki konuşması doğrusu pek değişik bir şeydi, ilginç bir atraksiyondu. Arkadaş, ‘politika çirkeftir’le girdi konuşmasına, politikacıların, adayların hepsini –kendisi de dâhil- yukardan aşağı sıvadı ve ‘size her söylediğim yalandır. Ama çirkef köprüsünü geçene kadar hepinize yalan söyleyeceğim, ayıya dayı, emmi diyeceğim ve sahtekârlık yapacağım’ diye bağladı.
Şairin kendisi şöyle der:
“Bu denli gerçekçi bir eleştirinin politikadan bu denli tiksinen ve onu Türkiye radyolarında ‘çirkef’ olarak tanıtan bir adayın oy alması da beklenemezdi, parlamentoya girmesi de.”
Şemsi Belli politik bir yaşantı içinde aktif olarak yer alamadığı gibi bu durum için üzülmez, pişmanlık duymaz. Ağa Kapısı’nın 105. ve 106. sayfalarında yer alan Bu Sicim Burda Kopar adlı şiirinde siyasetin kendinden ne kadar uzakta olduğunu anlatır:
Piyano Ve Klasik Kemençe GÖNÜL PENCERESİNDEN ANSIZIN BAKIP GEÇTİN Klasikleri Kemence Blog Spot Aşk Rahatlatıcı Romantik Duygusal Parça Sev Türk Müziği Yerli Türkiye Sanat Halk Kemence Karadeniz Sazı Sazları Piyano Yaylı Sazlar Enstrumanlar Müzik Aletleri Telli Gönül Pencere Ansızın Bakıp Bir Yangın Kül Yeniden Yakıp Madem Son Şarkının Kırık Bir Güftesi Niçin Yarım Bıraktın Neden Bırakıp Geç Ne Çok Sevmiştim Seni Ne Çok Hatırla Aşiyan Yolları Ses Versem Duyar Mısın Hâlâ Beni Düşünür Hâl Ağlar Bir Bahar Seli Gibi Dalı Akıp
Birlik Partisi: Avukat Cemal Özbey’in önderliğinde 17 Ekim 1966’da kuruldu. Bu partinin en önemli özelliği hem Cumhuriyet tarihinde belli bir inanca mensup olan Alevilere yaslanan ilk parti hem de Alevilerin ilk siyasi deneyimi olmasıydı. Sosyolojik olarak Alevi tabana seslenen ancak Alevilik inancı üzerinden kurgulanan bir toplum ve devlet düzenine taraftar olmayan partinin amblemi, 12 imamı temsil eden 12 yıldız ve Hz. Ali’yi sembolize eden bir aslandı. Partinin 16 kurucusu, Hasan Tahsin Berkman (Emekli General), Cemal Özbey (Avukat), Feyzullah Ulusoy (Avukat, çiftçi), Salim Delikanlı (Emekli albay), Tahsin Tosun Sevinç (Sendikacı), Mustafa Geygel (Müteahhit, çiftçi), Mehmet Güner (İktisatçı), İbrahim Zerze (İşçi), Hüseyin Dede kargın oğlu (Matbaacı), Hüseyin Günel (Müteahhit), Mustafa Topal (Doktor), Hüseyin Eren

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS