Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Rebab Piyano Taha Yıldızları Al Yanına GÜLLERİN EFENDİSİ Bir Haber Sal Şu Ümmet Kabak Kemane Forum

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Tasavvuf Müziğini Piyano Tuş Sesleri ve Rebab ile Hiç Dinlediniz mi?. İlahilerimiz Çok Sesli Form ile Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " Taha Yıldızları da Al Yanına Güllerin Efendisi " İlahisini Piyano Notalarını yazdı, Polifonik Şekil ile Piyano çaldı ve Söyledi. Rebab'ın büyülü sesi ile ona eşlik etti. Türk Tasavvuf Müsikileri Solo Piyano ve Rebap düeti Serisi: 3
Çok sevilen Tasavuf Musikilerimizi Piyano ve Rebab ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar...
Taha – Yıldızlarıda Al Yanına Sözleri

Yıldızlarıda al yanına
Güllerin efendisi
Bir haber sal şu aşığına
Ümmetin sevgilisi

Ayağında toz olurum
Yürüdüğün yol olurum
Sen iste sevgilim
Ömür boyu kölen olurum

Yıldızlarıda al yanına
Güllerin efendisi
Bir haber sal şu aşığına
Ümmetin sevgilisi

Sevdalıları al yanına
Güllerin efendisi
Bir ümit yap şu aşığına
Ümmetin sevgilsi

Ayağında toz olurum
Yürüdüğün yol olurum
Sen iste sevgilim
Ömür boyu kölen olurum

Yıldızlarıda al yanına
Güllerin efendisi
Bir haber sal şu aşığına
Ümmetin sevgilisi
Rebap Taha Yıldızları da Al Yanına Güllerin Efendisi Bir haber Sal Şu Ümmet İlahi Sözleri Forum Acil Piyano Düeti Neyzen İlahiler Türk Rebab Kabak Kemane Yaylı Müziği Sazları Sazı Geleneksel Tarihi keman
GÜLLERİN EFENDİSİ PEYGAMBER EFENDİMİZ (SAV)
Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: İnsanlar (Kıyamet günü) diriltilecekleri zaman yerden ilk çıkacak olan benim. Onlar (huzur-u ilahiye) geldiklerinde (onlar adına) hatipleri ben olacağım. (Allah'ın rahmetinden) ümidlerini kestiklerinde (rahmet ve mağfireti) onlara ben müjdeliyeceğim. O gün Livâu'l-hamd (şükür sancağı) benim elimde olacak. Ademoğlunun Allah'a en kerim olanı da benim. Bunda fahr yok!"
* Hz. Cabir radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Bana beş şey verilmiştir ki, bunlar benden önceki peygamberlerden hiçbirine verilmemiştir. - Her peygamber sadece kendi kavmine gönderilmiştir. Ben ise kırmızılara (Acemlere) ve siyahlara (Araplara) da gönderildim. - Bana ganimetler helal kılındı. Halbuki benden öncekilerden kimseye helal değildi. - Yer bana tahâr, pâk ve mescid kılındı. Her kim namaz vaktine girerse, nerede olursa olsun namazını kılar.
- Ben, bir aylık mesafede olan düşmanımın içine düşen bir korku ile yardıma mazhar oldum. - Bana şefaat (etme yetkisi) verildi."
"İnsanlara karşı üç şeyle faziletli (üstün) kılındık: - Saflarımız meleklerin safları düzeninde kılındı. - Arzın tamamı bize mescid kılındı. - Toprak bize, su bulamadığımız zaman, tahûr (temiz ve temizleyici) kılındı."
* Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: " "Ben kıyamet günü cennetin kapısına gelip açılmasını isterim. Hâzin (kapıcı melek): "Sen kimsin?" diye seslenir. Ben: "Muhammed'im!" derim. Bunun üzerine: "Sana açıyorum. Senden önce kimseye açmamakla emrolundum!" diyecek!"
. O sırada, Aleyhissalatu vesselam, Ömer radıyallahu anh'ın elinden tutmuştu. Hz. Ömer: "Ey Allah'ın Resûlü! Sen bana, nefsim hariç herşeyden daha sevgilisin!" dedi. Resûlullah hemen şu cevabı verdi: "Hayır! Nefsimi elinde tutan Zât-ı Zülcelâl'e yemin ederim, ben sana nefsinden de sevgili olmadıkça (imanın eksiktir)!" Hz. Ömer radıyallahu anh: "Şimdi, sen bana nefsimden de sevgilisin!" dedi. Bunun üzerine Aleyhissalatu vesselam: "İşte şimdi (kâmil imâna erdin) ey Ömer!" buyurdular."
* Yine Ebu Hureyre radyallahu anh hazretleri anlatıyor: "Ey Allah'ın Resûlü! dendi. Sana peygamberlik ne zaman vacib oldu? Şöyle cevap verdi: "Hz. Adem ruhla cesed arasında iken!"
Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Bana bir mü'min selam verdi mi, kendisine mukabele etmem için Allah ruhumu bedenime iade eder. Ben de mutlaka selama mukabele ederim."
Piyano Rebap Düeti Taha Yıldızları da Al Yanına Güllerin Efendisi Yaylı Müziği Sazları Yeni Terim Ekle Nedir Ana Sayfası Son 24 Saat Yazdıklarım Kişiler Genel Yaşam Edebiyat Güncel Toplum Bilim Din Müzik Dini Müsik Tarih Cinsel TV Dizileri Atasözleri Deyimler Filmler Futbol Takımları Köyler GÜLLER EFENDİ GÜL EFENDİm terimi ehli muhabbet tarafı Arama Sonuçları USTA Takip Yayınlanma tarihi videosu daha fazla online video izlemek için hemen tıkla En çok izlenen videolar istek aşağıda siteleri tıkla

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS