Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Taha Yıldızları Da Al Yanına GÜLLERİN EFENDİSİ Kuyruklu Piyano Yaylı Tambur Bir Haber Sal Şu Ümmeti

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Tasavvuf Müziklerini Piyano Tuş Sesleri ve Yaylı Tanbur ile Hiç Dinlediniz mi?. İlahilerimiz Çok Sesli Armoniler ile ile Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " Taha Yıldızları da Al Yanına Güllerin Efendisi Bir haber Sal Şu Ümmetine " ilahisini Piyano Notalarını yazdı, Armonik olarak Piyano çaldı ve Söyledi. Yaylı Tanburun büyülü ezgisi ile ona eşlik etti.
Yaylı Tanbur : Ahmet Çelik
Piyano: Güneş Yakartepe
Türk Tasavvuf Müsikileri Solo Piyano ve Yaylı Tambur Serisi: 1
Çok sevilen Tasavuf Musikilerimizi Piyano ve Yaylı tanbur ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar
Taha – Yıldızlarıda Al Yanına Güllerin efendisi

yıldılarıda al yanına
güllerin efendisi
bir haber sal şu aşığaına
ümmetin sevgilisi
yıldızlarıda al yanaına
güllerin efendisi
bir haber sal şu aşığına
ümmetin sevgilisi
ayağında toz olurum y
ürüdüğün yol olurum s
en iste sevgilim
ömür boyu kölen olurum
ayağında toz olurum
yürüdüğün yol olurum
sen iste sevgilim ömür boyu kölen olurum
sevdalıları al yanına güllerin efendisi
bir ümit yap şu aşığına ümmetin sevgilsi
ayağında toz olurum yürüdüğün yol olurum
sen iste sevgilim ömür boyu kölen olurum
ayağında toz olurum yürüdüğün yol olurum
sen iste sevgilim ömür boyu kölen olurum
yıldılarıda al yanına güllerin efendisi
bir haber sal şu aşığaına
ümmetin sevgilisi
yıldızlarıda al yanaına
güllerin efendisi bir haber sal şu aşığına
ümmetin sevgilisi
1.Bölüm Peygamber Efendimiz 20 Nisan 571 Pazartesi günü Mekke’de dünyaya gelmiştir. Peygamber Efendimizin babasınin ismi Abdullah, annesinin ismi Âmine, dedesinin ismi Abdülmuttalip, büyük babasının ismi Vehb, babaannesinin ismi Fatıma, anneannesinin ismi ise Berre’dir.Peygamber Efendimize dünyaya gelmesinin ardından 4 yaşına kadar sütannesi Halime bakmıştır.
2.Bölüm 13 yaşına geldiğinde amca mesleği olan ticarete girişmiştir. Çok uzun yıllar bu işi icra eden Peygamberimiz mesleğinde dürüstlüğü ile parmakla gösterilirdi. 20 yaşına girdiğinde Mekkelilerin kurduğu hırsızlık, gasp, eşkıyalık, zulüm ve haksızlıklar mücadele eden Hılfulfudül kuruluşuna üye olmuştur.25 yaşındayken Hz Hatice ile izdivaçta bulunmuştur. Hz Hatice evliliği sırasında kırk yaşındadır.
35 yaşında iken Ka’be hakemliği görevinde bulunmuştur. Ka’be’nin onarılması esnasında Haceru’l-esved’in konması gereken yere oturtulmasında büyük sorunlar çıkmıştır. Peygamberimiz bu sorunu çok güzel bir şekilde çözmüştür.
3.Bölüm Peygamber Efendimiz 40 yaşına az kaldığı dönemlerde zaman zaman iç sesini dinlemek için ve yaradılışı çözmek amacıyla Hira-Nur dağındaki mağaraya çıkardı. 40 bastığında 610 Ramazan ayında bir gün Cebrail Aleyhisselam ona gelmiş ve vahiy getirmiştir. İlk vahiy, “Yaratan Rabb’inin adıyla oku!” şeklindeydi. Bu sayede Yüce Allah onu Peygamberlikle vazifelendirmişti. Peygamber Efendimizin Müslümanlık çağrısına ilk icabet edenler Hz Hatice, Hz Ali, Hz Zeyd b Harise ve Hz Ebu Bekir’dir. Ardından ise Hz Osman, Abdurrahman b Avf, Sa’d b Ebi Vakkas, Talha ve Zübeyr Hazretleri de müslüman olmuşlardır.Peygamberlik vazifesinde 6 yılı bitirirken Hz Hamza ve Hz Ömer gibi oldukça güçlü isimlerde Müslümanlığa katılmışlardır.
4.Bölüm Peygamberlikte 10. yılı girmeden art arda Hz Hatice ve Ebu Talib vefat etmiştir. Buna ek olarak müşrikler zulümlerini çoğaltmışlardır. Çünkü bu kayıplar güçlü kişilerdi. Bu esnada Hz Peygamber, Taif’i islama davet için gitmiş ancak başarılı olamamıştır. Hatta üstüne zulüm daha etmişlerdir. Taif’ten çıkmak için dağa saklanmış ve o müşriklerin elinden kurtulmuştur.
Zulümler devamlı sürmüştür. Peygamberimize Mirac’a çıkmak nasip olmuştur. Yüce Allah’ın huzuruna çıkmış ve arada hiçbir şey olmadan onunla görüşmüştür.Tüm sıkıntıları göz ardı etmiş ve Peygamberimiz insanları islama davet etmeye devam etmiştir. 1 sene arayla 1 ve 2 Akabe Biatları gerçekleştirilmiştir. Ardından Yüce Allah’ın müsaadesi ve Peygamberimizin karar sonucunda Müslümanlar Mekke’den Medine’ye hicret ettiler. Son olarak ise Peygamberimiz ile Hz Ebu Bekir Medine’ye hicret etmiştir.
Medineli Müslümanlara ensar mekkeli hicret edenler ise muhacir olarak nitelendirilmiştir. Bu iki grup insan aralarında dostluk ve akrabalık kurmuşlardır..
Güllerin Ve Gönüllerin Efendisi Hz.Muhammed (s.a.v) Efendimize Sonsuz Salat Ve Selam Olsun …
15 Yaylı Tanbur Ney Taha Yıldızları da Al Yanına Güllerin Efendisi Bir haber Sal Şu Ümmet İlahi Sözleri Forum Acil Yay Tambur Mızraplı Mızrap İlahiler İlahisi Piyano Piyanist Yaylı Türk Musikisi sazları

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS