Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Türk Film Müzikleri ÇİCEK ABBAS Yeşilçam Sinemaları Söför En Güzel Münibüs Yeşilçam Yerli Film Müziğ

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Bencil Teki Tam Tersine Saf Biri Tek Hayali Minibüsçü Olmak Aşık Olduğu Ve Patronu Evlenmek İstediği Kızla Alır Çal Cicek Cahit Berkay Ve Barış Manço Yönetmen Sinan Çetin Yaptığı Baş Rollerie İlyas Salman Şener Şen Pembe Yapımı Bir Komedi Drama Filmi Komik Çiçekleri Akustik Piyanist Solo Sound Müzik Şarkı Türkü Eser İçindekiler
ÇİCEK ABBAS JENERİK FİLM MÜZİK Yerli Yeşilçam Ünlü Sinema Klasikleri ÇİCEK ABBAS Yerli Türk Film Müziği
Film Müzikleri Cahit Berkay ve Barış Manço. ÇİCEK ABBAS Sinema Filmi Giriş Film Müziklerini Solo Piyano ile Nasıl Bulacaksınız?
Genç Piyanist Güneş Yakartepe " ÇİCEK ABBAS " Sinema Filmi Tema Müziğini Kuyruklu Akustik Piyano ile Çaldı.
Tema Müziğini Piyano ile Solo Çaldı. Arka Fon da Sinevizyon ( Barkavizyon) ile Filmden Görüntüler Eşlik etti.
Genç Piyanist Destek ve Güzel Yorumlar Bekler.
En Güzel ve Beğenilen Ünlü Klasik Yeşilçam Film Tema Müziği.
Genç Piyanist Beğeni ve Güzel Yorumlar Bekler.
ÇİCEK ABBAS Sinema Film Müziği Konu ve Jenerik Müzikleri Hakkında Bilgi
ÇİCEK ABBAS Sinema Ana Jenerik ve Giriş Film Müziği Daha Önce De Unutulmaz Film Müziklerini Yapan Bestekar Cahit Berkay ve Barış Manço MarkasınıTaşır.
1970'den Bu Yana 160'in Üzerinde Başarılı Film ve Dizi Müziğine İmzası Atan Üstad Cahit Berkay'ın Moğollar Grubuyla Beraber ÇİCEK ABBAS Film Müzikleri
nNide Bestelemiştir.. Kendisinim En Büyük Hayranıyım. Bestelerini, Varlığını, Müziğini Saygıyla Selamlıyorum ve Şunları Paylaşmak İstiyorum.
Harika Dizi ve Yeşilçam Film Müzikleri Besteleri İçin Değerli Müzisyen Cahit Berkay'a Tekrar Tekrar Çok Teşekkürler Ederim..
Cahit Berkay'ın Bestelerini Piyano İle Çalmak Da Ayrıca Harika Bir Duygu. Süper Bir Haz Veriyor. Onun Notaları İle Parmaklar Sihirli Bir Şekil De Tuşlara Hayat Veriyor.
Süper Bestelerini Onun İçin Daha Da Çok Çok Seviyorum. Bize, Harika Besteler Armağan Ettin. Genç Piyanist Cahit Berkay Abisine Sevgi ve Saygılarını Sunar. Ayrıca Ispartalı Hemşerim, Memleketlim Olduğu İçinde Ayrıca Gururlanıyorum. Allah Bana İşallah Onunla Tanışmak, Çalışmak, Çalmak Nasip Eder.
Yeşilçam Filmleri Cahit Berkay’la Daha Da Muhteşem, Unutulmaz ve Güzel Olmuştur. Müziği ve Besteleri İle Türk Sinemasına Değer Katmıştır. İyi ki Varsın
Mekan seçimi için ilk aday Merter'di, ancak Sinan Çetin'in önerisi ile Alibeyköy seçilmiştir. Yavuz Turgul ve beraberinde Alibeyköy'e giden Çetin, burada halkın büyük ilgisi ile karşılaşmışlar ve çevre şartları nedeniyle film çekimi için orasını uygun görmüşlerdir.

Yönetmen Sinan Çetin filmin ana karakterlerinden Şakir için ilk etapta Şener Şen'i düşünmüyordu. Bunun nedeni Şener Şen'in artık uyanık kaba kötü kalpli adam rollerinde oynamak istememesi idi. Şener Şen halkın sadece güldüğü değil, aynı zamanda üzerinde düşündüğü, iyi kalpli, bazen saf halktan karakterleri oynamak istediğini belirtmiş; Çetin de eğer başka projelerde de birlikte çalışırlarsa Şen'in istediği yönde bir eğilim içinde olacağını belirtmiş ve bu filmde istenen karakteri oynamasını ünlü sanatçıdan rica etmiştir.

Senaryoyu yazan Yavuz Turgul bu film için o dönemde gazetelerde haber olan bir minibüs şoförünün sevdiği kızı kaçırması olayından ilham aldığını belirtmiştir. İlk taslakta, filmin yoksul ama iyi kalpli kararkteri Abbas, filmin sonunda sevdiğine kavuşamıyor, kuytu bir yerde minibüsünün içinde donmuş bir halde ölü bulunuyordu. Bir televizyon programına katılan Sinan Çetin bu konuda şunları söylemiştir: Film o kadar dramatik gidiyordu ki, filmin iyi kalpli kahramanının sevdiğini elde etmesini çok istedik. Bu aynı zamanda o zamanki toplumun kabuklarının değişmesi için de çok önemli bir fırsattı. Genelde filmler kötü sonla bitiyor, insanlar eve ağlayarak gidiyordu. Abbas çok emek vermişti, hayalleri vardı, işine çok bağlıydı, bazen hayat istediklerinizi size vermez ama biz Abbas'a hak ettiğini vermeliydik ve verdik...
Film çekimleri sırasında zorlu hava şartları nedeniyle İlyas Salman birçok kez Alibeyköy'de bir hayranının evinde kalmıştır. Aynı dönemde kızını ilkokula yazdıran Salman için de, bu film özel bir anı olarak hafızalarda yer etmiştir.
Türk Film Müzikleri ÇİCEK ABBAS Yeşilçam Sinemaları Söför En Güzel Münibüs Yeşilçam Yerli Film Müziği Sinema Piyano Solo Konu Filmin Çekim Çiçeği Aşaması Oyuncu Kadrosu Aldığı Ödül Dış Bağlantısı Konu Minibüs Şoförü Muavin Çapkın Bencil Teki Tam Tersine Saf Biri Tek Hayali Minibüsçü Olmak Aşık Olduğu Ve Patronu Evlenmek İstediği Kızla Alır Çal Cicek Cahit Berkay Ve Barış Manço Yönetmen Sinan Çetin Yaptığı Baş Rollerie İlyas Salman Şener Şen Pembe Yapımı Bir Komedi Drama Filmi Komik Çiçekleri Akustik Piyanist Solo Soundu Müzik Şarkı Türkü Eser İçindekiler

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS