Güneş Yakartepe Kimdir, Sözlük ve Piyano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

YEMEN TÜRKÜSÜ Yaylı Tanbur Piano HAVADA BULUT YOK

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

YEMEN TÜRKÜSÜ – HAVADA BULUT YOK En Güzel Türküleri Piyano Tuş ve Yaylı Tambur Sesleri ile Dinlediniz mi?. Eserleri Çok Sesli Armoni ile Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " YEMEN TÜRKÜSÜ – HAVADA BULUT YOK " Eserini Piyano Notalarını yazdı, Piyano çaldı ve Yaylı Tanbur ona Eşlik Etti.
Vokalist ECE YILDIRIM Sesi ile Ona Vokal yaptı.
Çok sevilen Türküleri Piyano - Yaylı Tambur ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider. Sevgi ve Saygılar..
Genç Piyanist Destek ve Güzel Yorumlar Bekler..

Havada bulut yok bu ne dumandır
Mahlede ölü yok bu ne figandır
Şu Yemen elleri ne yamandır

Ah o yemendir gülü çimendir
Giden gelmiyor acep nedendir

Burası Huş’tur yolu yokuştur
Giden gelmiyor acep ne iştir

Kışlanın önünde redif sesi var
Bakın çantasında acep nesi var
Bir çift kundurayla bir de fesi var

Ah o yemendir gülü çimendir
Giden gelmiyor acep nedendir

Burası Huş’tur yolu yokuştur
Giden gelmiyor acep ne iştir

Düriye Keskin Muş
Hikayesi: Osmanlı Yemen topraklarını ülkesine kattıktan sonra buradaki hükümranlığını sürdürmek için çok şehit vermiştir. Yemen merkezden uzak olsa da kutsal toprakları elde tutma uğruna bir çok şehit verilmiştir. Müslüman toprağı olmasına karşın Yemen İngilizlerle işbirliğine giderek Osmanlıya karşı savaş açmıştır. Beş cephe de birden çarpışan Osmanlı kuvvetleri Anadolu’dan asker sevki yapmaktadır. Çarpışmalar o kadar şiddetli olmaktadır ki aileler Yemen’e cepheye giden evlatlarının artık geri dönmeyeceğini bilmektedirler. Bir çok aile cepheye gönderdikleri çocuklarından bir daha haber alamamışlardır. Hatta bazı askerler yıllar sonra savaş bitse de bu topraklardan geriye dönememişler sağ kalabilenler orada yaşamlarını devam ettirmişlerdir. Bu acıyla Yemen Türküsü o devirlerde halkın dilinden düşmemiş etkilerini ve izlerini günümüze kadar bu türküyle taşımıştır.
Türküye konu olan Huş, Osmanlının son savunma noktalarından biri ve Huş kalesinin Yemenlilerin eline geçmesi ve burada yitirilen çok sayıda genç insanın öyküsüdür. Düz bir ovaya kurulu Muş'ta adı geçen ya da benzer bir yokuş bulunmamaktadır.
YEMEN TÜRKÜSÜ – HAVADA BULUT YOK Yaylı Tanbur ve Piyano Burası Muş'tur Şarkı Sözü Alternatif Turku Vokal Şan Ses Yöre Bölge THM Halk Yayı Tambur Mızraplı Mızrap Piyano Piyanist Yaylı Türk Musikisi sazları Solo Piyano ve Solist Ezgi En sevilen Muş Huş Türküsü Türküleri Solo Piano Yemen Türküsü Yaylı Tanbur Piano Havada Bulut Yok hava Yemen Türküsü Yaylı Tanbur Piano Havada Bulut Yok Burası Muş'tur Şarkı Sözü Turku Vokal Şan Ses Yöre Bölge Thm Halk Yayı Tambur Mızraplı Mızrap Piyano Piyanist Yaylı Türk Musikisi Sazları Piyano Sufi Müzik Düşünür Trt Folklor Nereye Neresi Gerçek Yöresi Nedir Asker Şehid Şehit Türküleri İki Kapılı Bir Han Uzunca İncecik Yollar Ana Sayfa Şiiri Ünlü Şairler Yolda Köy İlçe Şehri Türkiye Dram Acıklı Hüzün Hüzünlü Drama Telef Er Şehitleri Bu Ne Duman Mahle Muştur Huş Osmanlı Devleti Savaş Harp

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS